ucitel11
25.07.12,21:33
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať do ktorej platovej triedy by som mala byť zaradená, keď sa zamestnávam ako učiteľka v Mš a práve som ukončila VS 2. stupna študijný program predškolská a elementárna pedagogika- študijny odbor: učiteľstvo 1. stupeň..VS.1 stupen som vystudovala v odbore predškolská a elementárna pedagogika a k tomu mam ukončenu strednu pedagogicku školu. Prax nemam.

v zbierke zakonov c. 437 /2009
Kvalifikacne predpoklady pre poziciu ucitela MS, v bode A. Vysokoskolske vzdelanie druheho stupna pod bodom 11
som nasla kombinaciu mojich studijnych odborov, takže ma zaujíma v ktorej platovej triede by som mala byť zaradená. Dakujem.
brontosaurus
25.07.12,19:43
Nakoľko nemáte ešte žiadnu prax, budete zaradené do 9. platovej triedy, ako začínajúci pedagogický zamestnanec.
Po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania (spravidla trvá 1 rok), postúpite do 10. platovej triedy.
Potom môžete zbierať kredity, vykonávať atestácie a postúpiť do 11. či 12. platovej triedy.
ucitel11
25.07.12,19:51
Ďakujem za odpoveď.
007mirka007
08.08.12,15:39
Dobrý deň, ktorý zákon ustanovuje, že učiteľka V MŠ, ktorá vyštudovala vysokú školu druhého stupňa v programe Učiteľstvo pre primárne vzdelanie bude zaradená do 10. platovej triedy.
Ďakujem za odpoveď.
brontosaurus
08.08.12,16:06
Dobrý deň, ktorý zákon ustanovuje, že učiteľka V MŠ, ktorá vyštudovala vysokú školu druhého stupňa v programe Učiteľstvo pre primárne vzdelanie bude zaradená do 10. platovej triedy.
Ďakujem za odpoveď.

To, do ktorej PT máte byť zaradená, rieši:
"Tabuľka zaraďovanie PZ a OZ do platových tried v závislosti od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa".
To, či ste pre danú PT kvalifikovaná, alebo či spĺňate podmienky, rieši:
"Vyhláška MŠSR 437/2009 ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov"

Ak máte skončenú strednú pedagogickú školu, v odbore učiteľstvo pre materské školy a zároveň aj VŠ vzdelanie II. stupňa v odbore učiteľstvo pre 1.stupeň ZŠ (učiteľstvo pre primárne vzdelávanie), tak budete zaradená do 10 PT (vyhláška 437/2009, časť 1, A/11)
Ak ale nemáte požadované stredoškolské vzdelanie, máte smolu a budete zaradená do 9 PT ako nekvalifikovaná.
007mirka007
08.08.12,16:12
Ďakujem za odpoveď. Pekný deň
bzzz4
21.08.12,11:41
Ak úspešne dokončím doktorát (PaedDr.) čisto na pedagogiku musí ma posunúť do 10 platovej triedy ak nemám strednú pedagogickú, Bc. - pedškolská a elementárna pedagogika, Mgr. Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie PaedDr. Pedagogika
bzzz4
21.08.12,11:43
Ak úspešne dokončím doktorát (PaedDr.) čisto na pedagogiku musí ma posunúť do 10 platovej triedy ak nemám strednú pedagogickú, Bc. - pedškolská a elementárna pedagogika, Mgr. Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie PaedDr. Pedagogika
Lenkaa86
04.11.14,06:27
Dobrý deň,

chcela som si overiť tieto info, keďže táto diskusia je staršieho dáta, či sa niečo nezmenilo.

Ak som správne pochopila, učiteľka, ktorá robí v materskej škole

a má strednú pedagogickú, Bc.stupeň predškolskú pedagogiku a Mgr. pre primárne vzdelávanie

má byť zaradená do 10.platovej triedy?

Našla som o tom veľa diskusií - jedna strana tvrdí, že jej platí len Bc. a tým je v 9.platovej triede,

druhá strana, že ak má strednú pedagogickú a vysok.vzdelanie II.stupňa v odbore učiteľstvo pre primárne vzdelávanie, je v 10.triede.

Kde na to nájdem presný jednoznačný odkaz?

Veľká vďaka za podnety, pripomienky, rady.:)
Papierniková
04.11.14,06:37
Lenkaa86
04.11.14,06:41
čiže v tom prípade je správna v mojom komentári "2.strana" - lebo takýto učiteľ je kvalifikovaný, samostatný, čiže má 10.triedu... dobre tomu rozumiem?
Papierniková
04.11.14,06:50
áno
Papierniková
04.11.14,06:56
Lenkaa86
04.11.14,07:14
veľmi pekne ďakujem