hadshot
26.07.12,07:44
Ahojte,

reklamoval som notebook (z alza.sk) kvôli prasknutému kĺbu. Reklamácia bola uzaná, ale nevybavili ju v 30 dňovej lehote. Na infolinke mi povedali, že nemôžem odstúpiť od zmluvy, lebo tam bolo mechanické poškodenie (to reklamované) a že doba reklamácie sa môže predĺžiť kvôli oprave. Zatiaľ je notebook vraj stále v servise. V zákone som si nič také nevšimol. Je to v poriadku? Ako ďalej postupovať. Za rady ďakujem
Llívia
26.07.12,05:52
Ahojte,

reklamoval som notebook (z alza.sk) kvôli prasknutému kĺbu. Reklamácia bola uzaná, ale nevybavili ju v 30 dňovej lehote. Na infolinke mi povedali, že nemôžem odstúpiť od zmluvy, lebo tam bolo mechanické poškodenie (to reklamované) a že doba reklamácie sa môže predĺžiť kvôli oprave. Zatiaľ je notebook vraj stále v servise. V zákone som si nič také nevšimol. Je to v poriadku? Ako ďalej postupovať. Za rady ďakujem
Nie, nie je to v poriadku. Lehota na vybavenie reklamácie je 30 dní a . (bodka). Že servis nestíha nie je tvoj problém. Máš právo od zmluvy odsúpiť:

250/2007 Z.z. Zákon o ochrane spotrebiteľa

§ 18
(4) Ak spotrebiteľ uplatní reklamáciu, predávajúci alebo ním poverený zamestnanec alebo určená osoba je povinný poučiť spotrebiteľa o jeho právach podľa všeobecného predpisu;22) na základe rozhodnutia spotrebiteľa, ktoré z týchto práv spotrebiteľ uplatňuje, je povinný určiť spôsob vybavenia reklamácie podľa § 2 písm. m) ihneď, v zložitých prípadoch najneskôr do 3 pracovných dní odo dňa uplatnenia reklamácie, v odôvodnených prípadoch, najmä ak sa vyžaduje zložité technické zhodnotenie stavu výrobku alebo služby, najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po určení spôsobu vybavenia reklamácie sa reklamácia vybaví ihneď, v odôvodnených prípadoch možno reklamáciu vybaviť aj neskôr; vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po uplynutí lehoty na vybavenie reklamácie má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok.

§ 2 Vymedzenie niektorých pojmov
Na účely tohto zákona sa rozumie
m) vybavením reklamácie ukončenie reklamačného konania odovzdaním opraveného výrobku, výmenou výrobku, vrátením kúpnej ceny výrobku, vyplatením primeranej zľavy z ceny výrobku, písomná výzva na prevzatie plnenia alebo jej odôvodnené zamietnutie,