Pukluš
17.02.06,12:20
Prosím Vás, mám taký problém. Chcem prijať človeka, ktorý bude mať hrubú mzdu 5200,- /na kratší pracovný úväzok/, bude mať nárok na daňový bonus? Podľa mňa áno. Potvrdťe mi to alebo vyvráťte. Je to súrne. Prosím ešte dnes.
Iveta Matlovičová
17.02.06,11:26
upresni, aký je hod.týždenný úväzok, je/nie je invalidný dôchodca atak.
Tweety
17.02.06,11:30
Prosím Vás, mám taký problém. Chcem prijať človeka, ktorý bude mať hrubú mzdu 5200,- /na kratší pracovný úväzok/, bude mať nárok na daňový bonus? Podľa mňa áno. Potvrdťe mi to alebo vyvráťte. Je to súrne. Prosím ešte dnes.
Pozri § 33
Daňový bonus


(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 5 400 6480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.(táto zmena nodobúda účinnosť od 1.januára 2006 pozn. Porada.sk)
Denda
17.02.06,11:34
Prosím Vás, mám taký problém. Chcem prijať človeka, ktorý bude mať hrubú mzdu 5200,- /na kratší pracovný úväzok/, bude mať nárok na daňový bonus? Podľa mňa áno. Potvrdťe mi to alebo vyvráťte. Je to súrne. Prosím ešte dnes.

Nárok bude mať, pretože spĺňa podmienku príjmu za mesiac,ale pozrite pre istotu aj toto:
http://www.porada.sk/showthread.php?p=185536#post185536
Ingrid G.
17.02.06,11:49
Áno, bude mať nárok na daňový bonus. Ak vypíše a podpíše vyhlásenie, v ktorom si uplatní daňový bonus (+ priloží rodný list dieťaťa a ak dieťa ukončilo povinnú školskú dochádzku, priloží aj potvrdenie o návšteve školy).
Podmienkou je zdaniteľná mzda min. vo výške 1/2 minimálnej mzdy.
Maňaska
17.02.06,11:55
Áno, bude mať nárok na daňový bonus. Ak vypíše a podpíše vyhlásenie, v ktorom si uplatní daňový bonus (+ priloží rodný list dieťaťa a ak dieťa ukončilo povinnú školskú dochádzku, priloží aj potvrdenie o návšteve školy).
Podmienkou je zdaniteľná mzda min. vo výške 1/2 minimálnej mzdy.
Len dodám, že v prípade, že nemá menej ako 18 rokov a nepoberá invalidný dôchodok.
M0NIKA
17.02.06,14:15
Pridám aj ja dotaz:
má otec SZČO nárok na daň. bonus na 21-ročnú dcéru, ktorá navštevuje školu a brigádnicky si zarobí mesačne cca 4.000,- Sk? (Rodičia na ňu príjem nemajú.)
Ak áno - v plnej výške?
Zdeni
17.02.06,14:50
Pridám aj ja dotaz:
má otec SZČO nárok na daň. bonus na 21-ročnú dcéru, ktorá navštevuje školu a brigádnicky si zarobí mesačne cca 4.000,- Sk? (Rodičia na ňu príjem nemajú.)
Ak áno - v plnej výške?

Má nárok a v plnej výške.
M0NIKA
17.02.06,14:53
Má nárok a v plnej výške.
Zdeni, prosím Ťa, ešte mi prezraď, čo v tejto súvislosti potrebuje jej otec k DP doložiť? Myslím rodný list, potvrdenie o návšteve školy, potrdenie o príjme...
Už teraz som Ti vďačná :)
Palino
17.02.06,14:55
Doloží rodný list a potvrdenie o návšteve školy. Potvrdenie o jej príjme je nezaujímavé pre daňový bonus.
Pozri sa aj na príspevky nad Tvojou otázkou, napr.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=186490&postcount=5
M0NIKA
17.02.06,15:03
Ďakujem, ďakujem a ešte raz ďakujem!!!! :) :) :)
M0NIKA
17.02.06,15:05
Doloží rodný list a potvrdenie o návšteve školy. Potvrdenie o jej príjme je nezaujímavé pre daňový bonus.
Pozri sa aj na príspevky nad Tvojou otázkou, napr.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=186490&postcount=5
Pozerala som, iba som nevedela ako s potvrdením o príjme - takže to bol dotaz "pre istotu".
Ešte raz vďaka.
Zdeni
17.02.06,17:25
Zdeni, prosím Ťa, ešte mi prezraď, čo v tejto súvislosti potrebuje jej otec k DP doložiť? Myslím rodný list, potvrdenie o návšteve školy, potrdenie o príjme...
Už teraz som Ti vďačná :)

Monika,prepáč, musela som byť načas mimo PORADY, ale tie doklady ako píše Palino, okrem potvrdenia o príjme, to naozaj netreba.
M0NIKA
17.02.06,17:38
Monika,prepáč, musela som byť načas mimo PORADY, ale tie doklady ako píše Palino, okrem potvrdenia o príjme, to naozaj netreba.
Zdeni, nevadí, aj tak Ti veľmi ďakujem .
tristana
20.02.06,07:46
Prosím Vás, chcela by som sa spýtať kto a v akej výške platí odvody do fondov za nezamestnaného invalidného dôchodcu?