Bibucika
26.07.12,07:53
Dobrý deň. Chcela by som sa informovať o Disneylande v Paríži. V auguste 2012 cestujem do Paríža a plánujeme navštíviť aj Disneyland. Čo ako tam funguje ??? a iné. Ďalej m´m ešte jednu otázku, že ak zaplatím vstupné môžem ísť na všetky atrakcie ? :) Veľmi pekne Vám Ďakujem. S pozdravom...
ivka70
26.07.12,06:01
Ak mate zaplatene vstupne, atrakcie uz su v cene.
funguje to tak, ze sa postavite do radu pred atrakciu, akm chcete ist a pockate si na vstup.
Niekde rady nie su, nietore su zasa dost vychytene. Na tie sa da dopredu v takom automate objednat casovy listok na nejky cas, vtedy pridete a z ineho radu vas pustia prednostne.

Atrakcie su tak trochu rozdelene vekom, na niektore nesmu ist deti pod vysku 110 cm napr. a pod. (maju tam latku a ked pod nu dieta prejde, tak ho dnu nepustia, to si treba pozriet tiez dopredu)

Treba si prestudovat mapku disneylandu a predbezne si urcit, ktore atrakcie chcete stihnut, lebo za 1 den sa vsetky nedaju (a to sme boli od 9,00 do polnoci)
Na konci dna je sprievod figurok cez hlavnu triedu :) , ktory zvykne koncit ohnostrojom nad zamkom (tusim z Popolusky) :)
Mária27
26.07.12,06:34
Pre menšie deti sa pri vstupe dajú zapožičať vozíčky/kočíky, lebo za celý deň bývajú unavené.
Vstupné nie je lacné, ale stojí za to. Ako píše Ivka, dobre je vybrať si atrakcie najskôr primerané veku, potom to môžeš brať doradu.
ivka70
26.07.12,06:44
No, ja dodnes trvdim, ze Disneyland je pre deti od 13 rokov vyssie, tie si to uz vedia uzit.
Pre mensie deti je to hodne unavne podujatie.
S nami boli aj 2 novomanzelia, a ti si to tiez paradne uzili :)
S mensimi detmi viac odporicam Legoland v Nemecku :)

A este, Disneyland su vlastne 2 zabavne parky, 1 klasicky a jeden filmovy.
Za jeden den sa neda komplet absolvovat ani jeden z nich.
ODporucam na zaciatok ten klasicky :)
Helik3
26.07.12,06:49
A koľko tak stojí vstupné?
Braňo
26.07.12,06:57
A koľko tak stojí vstupné?

vstup stoji pre dospeleho cloveka okolo 50 euro apre dieta od troch rokov sa plati okolo39 euro. potom mas listky na dva dni alebo na tri dni , ale platis len dva dni pozrel som sa teraz na to dospely 108 euro namiesto134 euro
a dieta 92 euro namiesto 114 euro.
potom mas v ponuke aj hotel so vstupom do hotela
takze napriklad 2 dni/ jedna noc stoji od 159EURO do 6/11/08
138euro od 7/11/08
bromid
26.07.12,07:13
a chystas sa aj s detmi? lebo ak nie, tak ja by som skorej potom isiel radsej pozret do asterix parku. ten je taky viacej pre dospelych :). ale zabavis sa aj v disneylande
ivka70
26.07.12,08:29
a chystas sa aj s detmi? lebo ak nie, tak ja by som skorej potom isiel radsej pozret do asterix parku. ten je taky viacej pre dospelych :). ale zabavis sa aj v disneylande

Bola som oboch a nepovedala by som, ze Asterix park je viac pre dospelejsich ...praveze v Disneylande su adrenalinovejsie niektore drahy a pod. :)
Ale je to otazka uhla pohladu ...
Bibucika
26.07.12,12:56
Ďakujem za Vaše rady... Idem s dcerou v auguste. Tak dufam ze to bude stat za to. A nevedeli by ste mi este poradit,ze ktore atrakcie boli naj lepsie ? Dakujem..
ivka70
27.07.12,10:28
Ďakujem za Vaše rady... Idem s dcerou v auguste. Tak dufam ze to bude stat za to. A nevedeli by ste mi este poradit,ze ktore atrakcie boli naj lepsie ? Dakujem..

Kolko rokov ma dcera?

Tu je napr. top 5 atrakcii

http://international.parks.disneylandparis.com/disneyland-park/top-5-attractions/index.xhtml

nam sa pacil napr. Indiana Jones
Bionda
27.07.12,15:39
Inak môžem doporučiť aj Gardaland v Taliansku - podobný zábavný park . Ja som mala zážitok na predstavení Delfínov , ktoré sa za 5€/os doplácajú , ale bol to pre mňa ohromný zážitok . Niektoré predstavenia či tanečné alebo tieňové alebo tie delfíny teda show sa dopláca 5€/os /predstavenie ale tiež atrakcie sú zdarma - tiež sa dá doplatiť EXPRES a bud vybraté atrakcie alebo presne vybraté a idete dopredu prednostne. My sme bývali v Gardaland hotel a lístok kombinovaný na 1+1 jeden vstup do Parku a jedne do sealife.. a stál nás 29€ - ale cez hotel a bus chodí každých 30min. zadarmo tam a späť.
http://www.gardaland.it/park/