alessi
26.07.12,08:16
Dobrý deň
K 31.7. Koncim živnosť. Po uradoch všetko OK.
Problémom je najomna zmluva prevadzky. Tá ma trojmesacnu vypovednu lehotu. Prevadzku som zriaďovať pred troma mesiacmi. takže som nemal ako vedieť čo. Bude o tri mesiace
Ale vypovedna lehota bude po zruseni zivnosti. Mozem si dať faktury do nakladov sucisiacich s prevadzkou zivnostti? Alebo najomna zmluva zanika zrusenim zivnosti?
Dakujem za kazdu radu
tictac7
26.07.12,06:23
...nájomná zmluva zanikne až uplynutím výpovednej lehoty. Možno by stálo za pokus ísť za prenajímateľom, vysvetliť mu situáciu a dohodnúť sa o skrošom ukončení nájmu dohodou.
Nájomné za obdobie po 31.7., teda po dni ukončenia Tvojej živnosti si nemôžeš uplatniť ako VOZD.
Indeed
26.07.12,06:28
Dobrý deň
K 31.7. Koncim živnosť. Po uradoch všetko OK.
Problémom je najomna zmluva prevadzky. Tá ma trojmesacnu vypovednu lehotu. Prevadzku som zriaďovať pred troma mesiacmi. takže som nemal ako vedieť čo. Bude o tri mesiace
Ale vypovedna lehota bude po zruseni zivnosti. Mozem si dať faktury do nakladov sucisiacich s prevadzkou zivnostti? Alebo najomna zmluva zanika zrusenim zivnosti?
Dakujem za kazdu radu

Otázka priam hamletovska..

skus POROZMÝŠĽAŤ čo vzniklo ako prvé , živnosť alebo prevádzka ?

ked zistiš poradie PRIORÍT bude Ti všetko jasné.....
alessi
26.07.12,06:30
Nerozumiem. Poslednemu. Prispevku
alessi
26.07.12,06:34
Najrpv najom a na zaklade toho živnosť
Indeed
26.07.12,06:40
NIE,
najpv ŽIVNOSŤ a na zaklade nej podnikateľská činnosť ku ktorej si POTREBOVAL (-a)prevádzku

Nikdy nie naopak !
alessi
26.07.12,06:48
Áno ale bez najomnej zmluvy by mi ju nepovolili
Indeed
26.07.12,06:50
BLUD !