evinka 40
26.07.12,11:58
Pekný deň. Prosím Vás potrebovala by som poradiť ohľadom prehľadu o príjmoch zo závislej činnosti. Spracovavám mzdy pre viaceré spoločnosti a stále oneskorene uhrádzajú, tak každý mesiac robím niekoľko opravných prehľadov ale nie som si istá ako mám podať opravný prehľad. Ak napr. mesiac 01/2012 mal byť zaplatený do 29.02.2012 a zaplatené bolo až v marci či sa má opraviť prehľad za 01 alebo za 02 nakoľko 02 malo byť zaplatené do konca marca. AJ dnes robím prehľad za 062012 a ešte firma iba teraz v 07/2012 zaplatila mesiac 04 tú platbu kam zaradím stále neviem ako sa to má správne opraviť. Už dvaja účtovníci mi radili a každý to robí ináč.
ďakujem za radu a odpoveď
Evinka
tictac7
26.07.12,10:17
vyplním všetko, okrem dátumu úhrady a odošlem riadny prehľad v zákonom stanovenom termíne, teda do konca kalendárneho mesiaca, za predchádzajúci kalendárny mesiac. Keď bude napr. dnes úhrada za 04/2012, urobím opravné, kde len doplním dnešný dátum úhrady a sumu, ostatné údaje opíšem z pôvodného. Neviem, asi takto by som to riešila. Správkyňu si neskúsila osloviť?
Melnick
26.07.12,10:18
Nerozumiem prečo robíš opravné prehľady. Veď keď spracuješ mzdu - predpokladám, že bezchybne - urobíš výkazy do poisťovní , mesačný prehľad na Dú a tým je to pre Teba ako mzdárku vybavené.To, že podnikatelia uhrady realizujú po termíne, Tebe neukladá povinnosť robiť opravné resp. dodatočné prehľady . Za oneskorené platby si inštitúcie vyberú od podnikateľa penále.

Opravné resp. dodatočné prehľady by si dávala za predpokladu, že saTi zmenila výška mzdy, alebo si zle porátala nejakú zložku mzdy.
Melnick
26.07.12,10:23
Ešte existuje možnosť opravy dátumu na DÚ, ale pošli tam pána podnikateľa, nech opraví dátum, ktorý si uviedla ako dátum úhrady Ty, na dátum, kedy bola platba skutočne realizovaná. Do prehľadu potom vpíše :
* opravil - dátum opravy a podpis pána podnikateľa.
Marikaby
26.07.12,10:27
V prípade, ak podnikateľ nezaplatil daň zo ZČ do konca mesiaca, uvádzam do tlačiva prehľadu posledný deň v mesiaci.Za oneskorenú úhradu dane zo ZČ dostane sankciu od daňového úradu.
Opravné prehľady kvôli dátumu nepodávam.
kn-alka
26.07.12,10:29
Ja tiež nepodávam opravné prehľady kvôli dátumu.
mariannak
23.08.12,10:05
Je povinnosť podávať výkaz, ak sú zamestnanci iba na dohodu - mzda cca 80€, majú podpísané vyhlásenie k dani, takže sa im nezráža žiadna daň - nemusia sa vykazovať dosiahnuté príjmy?
veronikasad
23.08.12,10:08
Je povinnosť podávať výkaz, ak sú zamestnanci iba na dohodu - mzda cca 80€, majú podpísané vyhlásenie k dani, takže sa im nezráža žiadna daň - nemusia sa vykazovať dosiahnuté príjmy?
samozrejme, ide o príjem zdaňovaný preddavkovou daňou, aj keď daň na úhradu je nula.
Hansa
23.08.12,10:09
vyplním všetko, okrem dátumu úhrady a odošlem riadny prehľad v zákonom stanovenom termíne, teda do konca kalendárneho mesiaca, za predchádzajúci kalendárny mesiac. Keď bude napr. dnes úhrada za 04/2012, urobím opravné, kde len doplním dnešný dátum úhrady a sumu, ostatné údaje opíšem z pôvodného. Neviem, asi takto by som to riešila. Správkyňu si neskúsila osloviť?

-tento spôsob akceptuje aj naša správkyňa!
Kika69
31.08.12,04:30
Prosím vás o radu, ako by ste vyplnili prehlad, ak konateľ (jediný zamestnanec) si ešte nevyplatil výplatu za 7/2012 (plánuje tak urobiť až v septembri, keď nabehnú nejaké platby), ale preddavok na daň už zaplatil. Ja som vyplnila riadky 0,1,4 aj 7,8 odvodovú povinnosť a kedy to bolo odvedené, akurát som nenapísala dátum do riadku 01, suma tam je len dátum nie a samozrejme to hlási chybu. Vďaka.
MagdalénaP
31.08.12,05:14
Poučenie na vypĺňanie hovorí, že sa má uvádzať úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov za daný mesiac. Ak neboli vyplatené a iba zúčtované, aj tak sa majú uvádzať??? Takisto aj odvodová povinnosť - zrazené preddavky na daň, čiže daň s vyplatených miezd. Keď mzdy nie sú vyplatené, tak daň nemôže byť zrazená. Má sa udávať odvodvá povinnosť z nevyplatených miezd?
Kika69
31.08.12,06:17
Prosím vás o radu, ako by ste vyplnili prehlad, ak konateľ (jediný zamestnanec) si ešte nevyplatil výplatu za 7/2012 (plánuje tak urobiť až v septembri, keď nabehnú nejaké platby), ale preddavok na daň už zaplatil. Ja som vyplnila riadky 0,1,4 aj 7,8 odvodovú povinnosť a kedy to bolo odvedené, akurát som nenapísala dátum do riadku 01, suma tam je len dátum nie a samozrejme to hlási chybu. Vďaka. Ja tiež neviem, ako postupovať, aby to bolo správne, či tam uviesť len r. 8, sumu a dátum, kedy bol preddavok odvedený a ostatné riadky ako ani časť V. vôbec nevypĺňať. Tak mi to hlási, že je to správne inak mi to nedovolí ani vytlačiť. Ale zas výplata zúčtovaná bola, len nie vyplatená zamestnancovi. Alebo uviesť, že bola mzda vyplatená napr. 31.8. Ako by ste to riešili?