sara-ke
17.02.06,12:34
Dobry den,
chcela by som radu vsetkeho co sa tyka miezd, idem ich robit poprvykrat. napr. Aka je suma na danovnika? zacali sme teraz ako firma fungujeme (s.r.o.) 2. mesiac takze treba urobit mzdy a kedy a co mi treba do social. poist., zdravot. a co este Prosimporadte mi naozaj nemam nikoho koho sa opytat.

Este mam 1 otazku ked mam zam-ca, ktory chodi 1x do týzdna do skoly sef chcel aby si na ten den bral neplatene volno, ale ked sa dozvedel, ze na soc. poist. ho treba stale odhl. a prihl. tak to zamietol a vraj nech vymyslim nejaku inu moznost ako by sa to dalo riesit, prosim mohli by ste mi v tom poradit ake su moznosti? dakujem je to dost surne prosim

dakujem
Veronika R
20.02.06,06:59
Ahoj, je toho veľa čo treba vedieť ohľadne miezd.

Výpočet mzdy je následovny:
Hrubá mzda
- poistné
- nezdaniteľná časť, ktorá je pre tento rok 7568,-- Sk (výpočíta sa z rozdielu daň vo výške 19%
-------------------------------
Hrubá mzda - poistné - daň + daňový bonus (ak ho má je vo výške 540 Sk na jedno dieťa) - zrážky, preddavky = čístá mzda, ktorá bude vyplatená na účet alebo v hotovosti.

Čo sa týka odvodov mali by byť zaplatené v deň kedy sa vyplácajú mzdy, resp. v deň, ktorý je určený ako deň výplat.

Posielajú sa všade výkazy do poisťovní aj s rozpisom za zamestnancov. Prípadne ak ideš posielať elektronický, tak len prvú stranu výkazu.

Prehľad o dani sa zasiela raz za štvrčrok:)
sara-ke
20.02.06,09:19
Velmi dakujem za odpoved,

este by som chcela niekoho poprosit, ci nemate nejake vyplnene vzory tlaciv, napr. tlacivo Evidencia dochadzky a aj ostatne, ktore su potrebne pri mzdach. To by som bola velmi vdacna keby ste mi napisali komplet zoznam dokumentov, ktore musia byt urobene pri mzdach, please.

dakujem