peteriak
26.07.12,17:37
Ahojte,
chcel by som sa Vás spýtať či malá, začínajúca sro musí mať ihneď od začiatku v prevádzke účtovný program napr. OMEGA, alebo je pre firmu lepsšie tento systém používať od začiatku?..zo začiatku počítam 2-3 faktúry mesačne.
Je nákup tohto programu cenovo náročný??

Ďakuejm Vám
KEJKA
26.07.12,15:46
ak nie si platiteľ DPH a nepotrebješ vykazovať externe údaje, je to len pre tvoju potrebu, tak často sa takéto účtovníctvo spracúva napr. raz za rok. takže odpoveď je nie.
Osobne s tým nesúhlasím, minimálne štvrčročne je dobre mať účtovníctvo spracované, aby bol prehľad ako na tom sro je.
Hlavne podnikatelia - neúčtovníci si vôbec neuvedomujú, čo všetko sa považuje za účtovný doklad......... a čím neskôr na to účtovníčka príde, čo chýba, tým ťažšie sa to dohľadáva.
prečítaj si svoju vetu ešte raz..pred aalebo aj za alebo máš podľa mňa to isté...................
ak si účtovník alebo máš účtovníčku = zamestnanca, tak si kúpiš SW. V malej firme sa uživia asi aj nejaké tie demoverzie, čiže zadarmo.
rabek
26.07.12,16:17
Kajka ma pravdu. No a este je na trhu kopa uctovnych SW ako Pohoda, Money pod. , ktore mozes pouzivat zadarmo pokial neprekrocis ich limity.
Luci
30.07.12,06:56
ahoj.
Súhlasím s Kejkou, začať môžeš v testovacej verzii, ktoré sú zadarmo.
Môj otec takto funguje v demo verzii roky, pretože má málo dokladov.

http://www.fakturacia-zadarmo.sk/

Nie je to len o faktúrach, máš tam kompletné podvojné účtovníctvo, mzdy a dokonca i sklady.

Luci
blondy
30.07.12,07:00
Môžeš ako začínajúca sro poveriť spracovaním účtovníctva externú firmu, alebo externú účtovníčku, ktorý majú program zakúpení ako multilicenciu. Tým pádom nekupuješ program, len platíš za spracovanie účtovníctva.