minonka1980
27.07.12,07:39
Na začiatok opis situácie: Moja manželka pracovala vo firme do času kým neodišla v auguste r.2009 do zahraničia na tri mesiace. Za toto obdobie sa informovala vo Všeobecnej zdrav. poisťovni koľko treba uhradiť za zdrav. poistenie, oznamili 43€.Suma bola zaplatená v novembri r.2009na adresu zdravotnej poisťovne poštovou poukážkou,neinformovali o spôsobe platby,iba že to má uhradiť a v januári r.2010 bola vrátená. Zároveň v novembri 2009 sa zamestnala a až do teraz-materská dovolenka v súčasnosti. V minulom roku 2011v novembri nás informovali, že je manželka dlžná 43€. Odfaxovali sme ústrižok o zaplatení,následne na začiatku roka 2012 bola vydaná exekúcia na sumu s predbežnými trovami cca 210€ a zablokovaním účtu kde nám chodí rodič. príspevok. Do tohto času nás telef. kontaktovali cca 3x a bola poslaná písomnosť cca 2x. Oháňali sa iba obdobím,ale nikto sa nevyjadril o zaplatenej a vrátenej platbe na ich adresu. Veď sa to mohlo riešiť bez exekúcie.Vydali sme Návrh na zastavenie exekúcie a až teraz keď sme si vyžiadali od OS vyjadrenie Zdravotnej poisťovne sme sa dozvedeli, že platba mala byť prevedená na účet a nie poštouvou poukažkou a že neznalosť zákona neospravedlňuje a ich prístup... Personál ZP nás neinformoval o spôsobe platby, nevysvetlil odfax. ustrižok o zaplatení-kto.už neeviduju,a veľmi rýchly priebeh exekúcie zo strany poisťovne. Manželka si splnila povinnosť-mala záujem.Prečo neinfomovali zamestnávateľa,manželku v danom čase a až teraz po cca 2.r.?Ako mám napísať odvolanie na vyjadrenie zdravotnej poisťovne,keď chyba sa stala zo strany ZP-ich ˇ"nevyškolených" zamestnancov. Poraďaci už teraz ďakujem,ide hlavne o princíp a aj suma, ktorú blokuju cca 100€ je pre nás dosť vysoká.
minonka1980
27.07.12,06:35
Ďakujem za odpoveď,ale oni ZP sa odvoláva na §15 ods.2 Zákona č. 580/2004 Z.z o zdravotnom poistení sa poistné platí bezhotovostným prevodom na účet príslušnej ZP,poštovou poukžkou na účet príslušnej ZP alebo v hotovosti v príslušnej ZP. Záhada je práve tá a z tohto dôvodu to nás i hnevá, že nám prac. neoznámili účet ZP iba výšku,kto. je nutné zaplatiť,hoci ako som spomínal sme zaplatili a hnevajú ma i iné dôvody ako som spomenul.Mám sa teda odvolať na Vašu odpoveď?
Chobot
27.07.12,06:52
Na začiatok opis situácie: Moja manželka pracovala vo firme do času kým neodišla v auguste r.2009 do zahraničia na tri mesiace. Za toto obdobie sa informovala vo Všeobecnej zdrav. poisťovni koľko treba uhradiť za zdrav. poistenie, oznamili 43€.Suma bola zaplatená v novembri r.2009na adresu zdravotnej poisťovne poštovou poukážkou,neinformovali o spôsobe platby,iba že to má uhradiť a v januári r.2010 bola vrátená. Zároveň v novembri 2009 sa zamestnala a až do teraz-materská dovolenka v súčasnosti. V minulom roku 2011v novembri nás informovali, že je manželka dlžná 43€. Odfaxovali sme ústrižok o zaplatení,následne na začiatku roka 2012 bola vydaná exekúcia na sumu s predbežnými trovami cca 210€ a zablokovaním účtu kde nám chodí rodič. príspevok. Do tohto času nás telef. kontaktovali cca 3x a bola poslaná písomnosť cca 2x. Oháňali sa iba obdobím,ale nikto sa nevyjadril o zaplatenej a vrátenej platbe na ich adresu. Veď sa to mohlo riešiť bez exekúcie.Vydali sme Návrh na zastavenie exekúcie a až teraz keď sme si vyžiadali od OS vyjadrenie Zdravotnej poisťovne sme sa dozvedeli, že platba mala byť prevedená na účet a nie poštouvou poukažkou a že neznalosť zákona neospravedlňuje a ich prístup... Personál ZP nás neinformoval o spôsobe platby, nevysvetlil odfax. ustrižok o zaplatení-kto.už neeviduju,a veľmi rýchly priebeh exekúcie zo strany poisťovne. Manželka si splnila povinnosť-mala záujem.Prečo neinfomovali zamestnávateľa,manželku v danom čase a až teraz po cca 2.r.?Ako mám napísať odvolanie na vyjadrenie zdravotnej poisťovne,keď chyba sa stala zo strany ZP-ich ˇ"nevyškolených" zamestnancov. Poraďaci už teraz ďakujem,ide hlavne o princíp a aj suma, ktorú blokuju cca 100€ je pre nás dosť vysoká.

V prvom rade, keď ti vrátili platbu, si sa mal informovať, prečo ju vrátili a nie čakať, čo sa bude diať. Som presvedčený, že ste platbu síce zaslali, ale nesprávnym spôsobom. Buď na nesprávny účet, alebo so zlými identifikátormi (VS, KS a ŠS). V tejto sekcii stránky VSZP nájdeš informácie o tom, ako platiť poistné:

http://vszp.sk/platitelia/platenie-poistneho/novinky-od-01-08.2011/

Ak si uviedol zlý VS alebo ho neuviedol vôbec, tak poisťovňa nevedela identifikovať platbu a preto ti ju vrátili späť. Predstav si, že do poisťovne príde mesačne možno 2,5 milióna platieb. Myslíš, že niekto bude práve tú tvoju ručne spracúvať a hádať, komu to asi patrí? AK nemá identifikátory, systém ju vyradí a zašle späť odosielateľovi.

Ak si uviedol identifikátory správne, mohlo sa stať, že pošta ( a robí to často) zmení variabilný symbol, alebo ho zle prepíše. Tie PP typujú ľudia a už sa aj nám stalo, že klient uviedol ŠS 992010 a oni to prepísali ako 442010. A tento ŠS už systém nerozozná, nevie priradiť na správne obdobie.

Takže ak chceš namietať voči exekúcii, musíš si byť istý, že si uviedol všetky identifikátory správne a poslal si peniaze na správny účet. Ak je to tak, tak môžeš namietať a asi ti to uznajú. Ak však si mal niečo nesprávne, tak máš smolu.
Chobot
27.07.12,06:56
Ďakujem za odpoveď,ale oni ZP sa odvoláva na §15 ods.2 Zákona č. 580/2004 Z.z o zdravotnom poistení sa poistné platí bezhotovostným prevodom na účet príslušnej ZP,poštovou poukžkou na účet príslušnej ZP alebo v hotovosti v príslušnej ZP. Záhada je práve tá a z tohto dôvodu to nás i hnevá, že nám prac. neoznámili účet ZP iba výšku,kto. je nutné zaplatiť,hoci ako som spomínal sme zaplatili a hnevajú ma i iné dôvody ako som spomenul.Mám sa teda odvolať na Vašu odpoveď?

A pýtal si sa ich, na aký účet to uhradiť? Ak si sa nepýtal, tak jasné, že ti dali do ruky PP a povedali sumu. Tu máš zoznam účtov VsZP podľa pobočiek. Platbu si mal uhradiť do pobočky, do ktorej patríš.

http://vszp.sk/platitelia/platenie-poistneho/zoznam-prijmovych-uctov-vszp-pobociek/
minonka1980
27.07.12,07:52
1.Ako som uviedol - komunikovali sme s poisťovňou a odfaxovali ustrižok ZP pred exekúciou,neodpovedali na odfax.ustrižok
o zaplatení-nevysvetlili a stále trvali na období. My sme boli v domnení podľa toho čo odpovedali, že dané obdobie je
zaplatené. Nebola komunikácia zo strany ZP.
My sme posielali na adresu ZP v B.B.Ak by nám prac. ZP pred exekúciou povedali napr.,že platba prebehla nesprávne na
základe toho čo ste nám odfaxovali tak OK. My sme nepoznali dôvody pred exek. prečo bola vydaná-spomenuté je iba
obdobie,nič nie je spomenuté o odfax. ustrižku, prípadne o tom, že platba neprebehla z dôvodu...Dôvody o tom, že platba
neprebehla na základe toho,že to malo byť na účet atď sme sa dozvedeli až keď sme podali Návrh na zastavenie
exekúcie.
2. Moja manželka sa informovala pred odchodom do zahraničia či je potrebné zaplatiť,zaplatila. Je neplatič za to, že mala
snahu? a za 43€?Je na materskej a okrem sumy 43€ máme platiť i trovy konania?máme doplácať za neadekvátny prístup
prac. ZP?Dôvody sme sa dozvedeli až keď do toho vstúpil súd?Dosť! ide tu o princíp. Prečo ZP poisťovňa nenaháňa veľkých
neplatičov,podniky. Je dlhoročnou klientkou ZP
3.Kôli tejto absurdnosti sa dostane/la do registra,prečo má na to doplácať?
4. Keby Všeobecná zdrav. poisťovňa viac investovala svoj čas do komunikácie a vyškolení svojich pracovníkov, ako
exekútorov určite by nemala toľko neplatičov a neodchádzali jej klienti ku konkurencie
Chobot
27.07.12,08:34
1.Ako som uviedol - komunikovali sme s poisťovňou a odfaxovali ustrižok ZP pred exekúciou,neodpovedali na odfax.ustrižok
o zaplatení-nevysvetlili a stále trvali na období. My sme boli v domnení podľa toho čo odpovedali, že dané obdobie je
zaplatené. Nebola komunikácia zo strany ZP.
My sme posielali na adresu ZP v B.B.Ak by nám prac. ZP pred exekúciou povedali napr.,že platba prebehla nesprávne na
základe toho čo ste nám odfaxovali tak OK. My sme nepoznali dôvody pred exek. prečo bola vydaná-spomenuté je iba
obdobie,nič nie je spomenuté o odfax. ustrižku, prípadne o tom, že platba neprebehla z dôvodu...Dôvody o tom, že platba
neprebehla na základe toho,že to malo byť na účet atď sme sa dozvedeli až keď sme podali Návrh na zastavenie
exekúcie.
2. Moja manželka sa informovala pred odchodom do zahraničia či je potrebné zaplatiť,zaplatila. Je neplatič za to, že mala
snahu? a za 43€?Je na materskej a okrem sumy 43€ máme platiť i trovy konania?máme doplácať za neadekvátny prístup
prac. ZP?Dôvody sme sa dozvedeli až keď do toho vstúpil súd?Dosť! ide tu o princíp. Prečo ZP poisťovňa nenaháňa veľkých
neplatičov,podniky. Je dlhoročnou klientkou ZP
3.Kôli tejto absurdnosti sa dostane/la do registra,prečo má na to doplácať?
4. Keby Všeobecná zdrav. poisťovňa viac investovala svoj čas do komunikácie a vyškolení svojich pracovníkov, ako
exekútorov určite by nemala toľko neplatičov a neodchádzali jej klienti ku konkurencie

Pozerám to červeným zvýraznené - chápem dobre, že ty si zaplatil poštovou poukážkou na adresu poisťovne a nie na jej účet? Tak potom jasné, že ti nemali čo povedať. Poistné sa platí na účet a nie na adresu poisťovne. Si predstav, že by niekto musel chodiť na poštu pre peniaze - a keby 100.000 ľudí poslali v hotovosti peniaze. Aj keby len 10 EUR, tak by niekto musel nosiť z pošty 1.000.000 EUR. Poistné sa neposiela v hotovosti na adresu! Preto ti to vrátili. Neuhradil si v súlade s podmienkami poisťovne. Mohli ste to uhradiť aj na pobočke v hotovosti. Ale nie na adresu poisťovne. Máš to uvedené aj v zákone o zdravotnom poistení § 15 ods. 2:

(2) Poistné sa platí

a) bezhotovostným prevodom z účtu platiteľa poistného na účet príslušnej zdravotnej poisťovne,
b) poštovou poukážkou na účet príslušnej zdravotnej poisťovne alebo
c) v hotovosti v príslušnej zdravotnej poisťovni.

Nemáš tam možnosť že na adresu poisťovne. Takže exekúcia je oprávnená. Smola. A ešte väčšia smola, že je tvoja. Uhraď to čo najskôr, nech sa ti nezvyšujú trovy exekúcie.
a_je_to
27.07.12,09:27
Najlepšia rada ? Iba stotožňujúco zhrniem, čo už tu bolo povedané. Cítim s vami, voči zbytočnej exekúcii, ale musím Ti napísať pravdu. Zabudni na hľadanie odporu a zaplať, ušetríš si nervy. Lebo všetko opísané hrá pre poisťovňu, nie pre vás. Upomienka ZP, na ktorú neprišla platba, alebo účinné argumenty, je priamo podkladom pre exekučný titul, ktorý nezastaví vo vašom prípade nič, iba vymoženie pohľadávky a exekučných poplatkov do posledného centa. Zákon o zdravotnom poistení je pomerne krutý na poistencov, ktorí neprijmú zákonné pravidlá a snažia sa, aby poisťovňa prijala ich pravidlá. A poisťovňa je príliš krutá na poistencov, ktorí dlhujú a nechcú platiť. A vy ste dlhovali. Postup bol drsný, ale oprávnený.
Urobili ste niekoľko chýb. Prvou bolo zaplatenie poistného na adresu, nie na účet a s identifikačnými údajmi, takže platba sa vrátila späť a vy ste boli spokojní. Druhou bolo, že na upomienku ste odfaxovali ústrižok z platby, ktorá vám bola vrátená späť a mysleli ste, že poisťovňa zblbne tak, že nebude vedieť, čo ďalej. Upomienka určite musela obsahovať poučenie, ktoré je podmienkou, aby bola podkladom pre exekučný titul. Toto ste vy nezobrali vážne.
minonka1980
27.07.12,10:40
ďakujem za odpoveďe, ale určite to tak nenechám. "Kde niet žalobcu,niet vinníka" Ja budem poukazovať na prístup Všeobecnej zdrav poisťovne. Platbu uskutočnila krstná mama manželky a nikto jej neoznámil možnosti platby.Odfaxované boli 2 ustrižky-poslané a vrátené peniaze. Na toto neodpovedali-nevysvetlili atď. Zákon nechcem obísť. Mne ide o prístup,nič z toho čo som uviedol nemuselo byť keby bola komunikácia kde nastala chyba. Samotná ZP to zistila až po 3 rokoch a aj to na základe vyzvania OS. To človeka naštve! V prvom rade napíšem sťažnosť vo veci podania informácii-niečo v tom zmysle a preštudujem si to čo napísal poraďak Maria 27. Ktovie, možno takých sťažností je viacej a možno sa stým bude niekto zaoberať.
Paula
27.07.12,11:49
Možno som prehliadla, ale zo zadania mám pocit, že prvé informácie o podlžnosti a jej úhrade neprebehli písomne - iba osobne alebo cez telefón sa zistilo koľko a komu. Dlžník si v tej chvíli sám nevyžiadal aj informáciu o spôsobe platby, č. účtu a patričných symboloch. A tetuška za okienkom alebo na telefóne predpokladala, že dlžník vie, keďže sa viac nepýta.
Týmto sa nezastávam tetušky, ale predsa nepošlem povinné peniažky kamkoľvek.
a_je_to
27.07.12,12:01
ďakujem za odpoveďe, ale určite to tak nenechám. "Kde niet žalobcu,niet vinníka" Ja budem poukazovať na prístup Všeobecnej zdrav poisťovne. Platbu uskutočnila krstná mama manželky a nikto jej neoznámil možnosti platby.Odfaxované boli 2 ustrižky-poslané a vrátené peniaze. Na toto neodpovedali-nevysvetlili atď. Zákon nechcem obísť. Mne ide o prístup,nič z toho čo som uviedol nemuselo byť keby bola komunikácia kde nastala chyba. Samotná ZP to zistila až po 3 rokoch a aj to na základe vyzvania OS. To človeka naštve! V prvom rade napíšem sťažnosť vo veci podania informácii-niečo v tom zmysle a preštudujem si to čo napísal poraďak Maria 27. Ktovie, možno takých sťažností je viacej a možno sa stým bude niekto zaoberať.

Nechcem Ťa obrať o poslednú nádej ... iba Ti poradiť a ušetriť ďalšie sklamanie. Mária 27 je Top poraďák hlavne vo veci občianskeho práva, ale tu platí prednostne osobitný zákon 580/2004, nie občiansky zákonník. Podľa neho :
§ 1
Predmet úpravy
Tento zákon ustanovuje zdravotné poistenie, právne vzťahy vznikajúce na základe zdravotného poistenia ...
§ 16
Preddavok na poistné
(1) Platiteľ poistného je povinný vypočítať, platiť a odvádzať preddavok na poistné na účet príslušnej zdravotnej poisťovne ...

Preto aj podľa občianskeho práva nemôže byť poistné považované za zaplatené riadne a včas, ak sa nezaplatilo podľa osobitného zákona. A rovnako právne vzťahy pri objasňovaní nezrovnalostí, ak neprebehli v súlade so zákonom. Poisťovni možno priznať pochybenie iba vtedy, ak závažne a dokázateľne porušila tento zákon, inak nie.
Čo bolo do doručenia upomienky, vrátane vrátenej platby, to už nikto, ani súd nebude riešiť. Iba to, prečo sa vec účinne nedoriešila /jedným alebo druhým smerom/ po doručení upomienky a v lehote do 15 dní od jej doručenia. Všetko ostatné je mimo. Tam nasleduje oprávnene iba exekúcia. Ťažko očakávať, že poisťovňa, alebo exekútor si len tak pripustia nejakú chybu a upustia od vymáhania.
Aj ja som mal v poslednej dobe dva podobné prípady, jeden sa ťahal až na Úrad pre dohľad. Ale utĺkol som ich účinnými dôkazmi v rámci 15 dennej lehoty, tak upustili ...
myara
27.07.12,12:25
ďakujem za odpoveďe, ale určite to tak nenechám. "Kde niet žalobcu,niet vinníka" Ja budem poukazovať na prístup Všeobecnej zdrav poisťovne. Platbu uskutočnila krstná mama manželky a nikto jej neoznámil možnosti platby.Odfaxované boli 2 ustrižky-poslané a vrátené peniaze. Na toto neodpovedali-nevysvetlili atď. Zákon nechcem obísť. Mne ide o prístup,nič z toho čo som uviedol nemuselo byť keby bola komunikácia kde nastala chyba. Samotná ZP to zistila až po 3 rokoch a aj to na základe vyzvania OS. To človeka naštve! V prvom rade napíšem sťažnosť vo veci podania informácii-niečo v tom zmysle a preštudujem si to čo napísal poraďak Maria 27. Ktovie, možno takých sťažností je viacej a možno sa stým bude niekto zaoberať.

kde zijes, ked si taky naivny, a cakas ze ti niekto bude nieco oznamovat, ved ste sa mali spytat, a nie len tak poslat peniaze na adresu
bolo to predovsetkym v jej vlastnom zaujme, aby sa informovala, akym sposobom treba poistne uhradit
Chobot
27.07.12,12:30
ďakujem za odpoveďe, ale určite to tak nenechám. "Kde niet žalobcu,niet vinníka" Ja budem poukazovať na prístup Všeobecnej zdrav poisťovne. Platbu uskutočnila krstná mama manželky a nikto jej neoznámil možnosti platby.Odfaxované boli 2 ustrižky-poslané a vrátené peniaze. Na toto neodpovedali-nevysvetlili atď. Zákon nechcem obísť. Mne ide o prístup,nič z toho čo som uviedol nemuselo byť keby bola komunikácia kde nastala chyba. Samotná ZP to zistila až po 3 rokoch a aj to na základe vyzvania OS. To človeka naštve! V prvom rade napíšem sťažnosť vo veci podania informácii-niečo v tom zmysle a preštudujem si to čo napísal poraďak Maria 27. Ktovie, možno takých sťažností je viacej a možno sa stým bude niekto zaoberať.

Nikto ti neberie právo sťažovať sa ďalej. Ale som presvedčený, že nič nedosiahneš (tu ti verejne dávam prísľub, že ak ti zrušia exekúciu a nebudeš musieť hradiť trovy exekútora, tak ti pošlem na tvoj účet 10 EUR), len budeš mať zbytočné ďalšie náklady.

Pár pripomienok na tvoje argumenty:

"a nikto jej neoznámil možnosti platby." - kto by jej to mal oznamovať? Však nie je malé dieťa! Spôsob platby je daný zákonom a majú to aj popísané na internetovej stránke. Týmto tvrdením nič nedosiahneš, nikto z poisťovne nie je povinný informovať klienta o spôsobe platby.

"Odfaxované boli 2 ustrižky-poslané a vrátené peniaze."- tým si nedokázal, že je poistné uhradené. Práve naopak, dokázal si, že si niečo poslal do poisťovne a peniaze si dostal späť. Takže sám sebe si si odpovedal, že peniaze boli vrátené a preto nie je zaplatené poistné. Keby si poslal kópiu zloženky o zaplatení, tak by ti možno poisťovňa odpovedala, že platba bola vrátená dňa ...... Takto sám si im dokázal, že platba bola vrátená. Čo ti mali čo vysvetľovať?

Keď dávaš námietku voči výkazu nedoplatkov alebo exekúcii, musíš preukázať, že platba bola uhradená, nie že ti platba bola vrátená.

A čo výkaz nedoplatkov? Aj ten ti musel byť doručený. Prečo si nepodal námietky na výkaz nedoplatkov? Alebo si si ho neprevzal zámerne?

To, čo napísala Mária, nie je aplikovateľné na teba. Hlavne si preštuduj zákon o zdravotnom poistení.
minonka1980
27.07.12,16:00
Ďakujem za vaše odpovede a čas. Dali ste mi pár námetov ako by som mal postupovať napr. či bol doručený ročný výkaz nedoplatkov prípadne upomienka atď. Ak jej to prišlo (pozriem v písomnostiach) a nereagovala, tak asi dám všetkým za pravdu. No ja od kedy sme manželia cca 2 r. o ničom neviem. Viem, len že nás telef. kontaktovali. Verte, že ak by taká písomnosť prišla určite by sme v tej 15 dňovej lehote reagovali,ale o ničom neviem,ale pre istotu pozriem. Manželka už síce nežije na trvalom bydlisku,ale pri zmene priezviska (kartička poistenca) uvádzala korešpondečnú adresu kôli písomnostiam. Neviem či sa to bude dať,ale pôjdeme nazrieť na súd do spisu a uvíme či tam bude niečo o tom, čo nám poslali a či nám niečo poslali.
Poraďaci ak to už nám možno nevýjde, tak možno Vaše cenné rady pomôžu iným keď si takýto problém vygooglia
minonka1980
27.07.12,16:23
Platila to jej krstná mama (manželka bola v Anglicku) a asi nemá také povedomie o Zákone ZP,nemá net. a preto konala tak ako jej to povedali- ona sa informovala. Pre jej krstnú by to bolo tiež jednoduhšie keby to poslala internetbank. ako chodiť na poštu.. Verili sme pracovníčke a preto sme nemali dôvod overovať to cez net. My sme mali snahu a dokonca manželka si splnila i oznamovaciu povinnosť...Vieš vážený poraďak, keby každý ovládal zákon myslíš, žeby sa na Váš portál obracali ludia? Čím sa snaží byť človek poctivejší tak sa má horšie a vieš prečo, lebo na seba upozorňuje
Mária27
27.07.12,17:09
Máte pravdu, občiansky zákonník platí len vtedy, ak špeciálny zákon nehovorí iné. Aby nemýlil, príspevok mažem.
draik
27.07.12,17:12
1. Výkaz nedoplatkov sa považuje za doručený, aj keď si adresát zásielku v odbernej lehote neprevezme
2. Neznalosť zákona, žiaľ, nikoho neospravedlňuje
Na základe Vašej informácie "následne na začiatku roka 2012 bola vydaná exekúcia na sumu s predbežnými trovami cca 210€ a zablokovaním účtu kde nám chodí rodič. príspevok" predpokladám, že vám vtedy bolo doručené upovedomenie o začatí exekúcie. To by znamenalo, že ste zmeškali trojdňovú lehotu na podanie námietok voči trovám a 14dňovú proti samotnej exekúcii.
minonka1980
27.07.12,17:46
Nezmeškali,hneď sme podali samozrejme odpor a následne i Návrh na zastavenie exekúcie. Z OS boli v ústretový a poslali nám vyjadrenie ZP a práve z tadiaľ sme sa dozvedeli dôvody podania exekúcie a bola spomenutá i spomínaná "nezrealizovaná platba" dovtedy nič, takúto dôvodovú správu sme očakávali pred exekúciou-o nezrealizovanej platbe, že sa to malo poslať ako je uvedené v zákone.Ďakujem