borisalberty7299
28.07.12,11:16
Dobrý deń

Som majiteľom eshopu ktorý sa zaoberá predajom športového oblečenia , mám taký problém chcel som predávať novú značku ktorá sa vyrába v Poľsku , keď som kontaktoval výrobcu tejto značky tak ma presmeroval na Slovenského distribútora tejto značky ale problém je v tom že Slovenský distribútor predáva túto znaćku vo svojich obchodoch a daľsim veľkoodberateľom neposkytuje túto značku . Ked som s týmto problémom spätne kontaktoval výrobcu v Poľsku tak mi prisľúbil že sa oto postára no prešlo už zopár mesiacov a problém stale neni vyriešení , keď som mu povedal že či by som nemohol brat tovar priamo od neho tak mi povedal že nieje možné nakupovat od neho tovar z dovodu zmluvy ktorú majú uzavretú so Slovenským distribútorom . Nevedeli by ste mi pomoť s týmto problémom ? ako by som to mohol oblklučkovat ?
stewo
31.07.12,06:42
No podla mna nijak , ak ma terajsi dovozca znacky podpisanu zmluvu o vyhradnom zastupeni ,tak to je velmi tazko obist. Jednou moznostou je najst nejakeho polskeho obchodnika , ktory ti dany tovar bude nakupovat priamo z polska u vyrobcu a bude ti to posielat na Slovensko.Aj takto sa to da
JUDr. Pavol Kollár
02.08.12,06:13
Obchádzať distribučnú sieť výrobcu sa nevypláca, pretože to je predražené a tým ťažko predajné a druhý problém je hrozba náhrady škody, ak má výrobca dôkladne zmluvne zabezpečenú distribúciu aj s oprávneniami vyplývajúcimi napr. z ochranných známok. Takže obísť sa to dá, ale s neprimeraným rizikom finančných náhrad výrobcovi.