plawak
28.07.12,12:34
Dobry den, mohol by mi prosim Vas niekto poradit ohladom telefonovania do zahranicia ? Konkretne do nemecka. Nemozem to akosi vygooglit tak sa obraciam na poradu.

Priatelka je v nemecku a ma slovensky telekom, ako aj ja, ako to je ohladom hovorov? Ked budem volat ja tak ake su ceny, strhava kredit mne aj jej ? ako to vlastne je,

Karty mame obydvaja slovenske, nie je ina moznost
Andy Kralik
28.07.12,11:03
Ked je v zahranici a ma mobil so slovenskym operatorom, tak bude telefonovat cez roaming. Znamená to:
- ked jej budes volat, zaplatis rovnako ako keby ona bola na slovensku - v zavislosti od pausalu, ale hovor do zahranicia neplatis
- platit bude ona - poplatky za hovory v roamingu, platia sa tak prichadzajuce ako aj odchadzajuce hovory - v zavislosti od roamingu ktory ma aktivovany. Blizsie vid - http://www.telekom.sk/osobne/telefonovanie/mobilne-sluzby-a-tarify/roaming/

Iná možnosť: Ak tam bude dlhsie, opati sa jej mozno zohnat si kartu od nemeckoho operatora. (nejaku neviazanu)
- potom jej ty budes volat podla cennika do zahranicia. Pochopil som ze mas asi easy, tak potom vid http://www.telekom.sk/osobne/telefonovanie/mobilne-sluzby-a-tarify/roaming/medzinarodne-hovory-easy/
- ona za prichadzajuci hovor nebude platit nic

Najlacnejsia moznost - ak mate obaja pristup k internetu - SKYPE
lujza.j
28.07.12,17:57
nech si kúpi http://www.fonic.de/html/index.html a nech volá ona tebe.....na t.mobil je to ale výhodnejšie ako na O2
janka.sestra
29.07.12,14:33
ak chcete aj cez pevnú linku volat spolu, tak predvolbu 01068 potom normalne 00421 a predvolba mesta v SR + cislo pevnej linky v SR ako normalne
Je to lacna predvolba ale len pre volania z pevnej linky z nemecka na slovensko na pevnú linku

operatorka to povie po vytocení v nemeckom jazyku kolko ten hovor stojí za minutu. je to billige Vorwall - lacná predvolba

no neviem ci to funguje aj z telefonnej budky tam kde je, ci je telefonna budka tiez pevna linka, ze by priateľka zavolala tebe ak nemajú pevnú linku kde býva, a overila si to ci to funguje cez tel. budku, v nemecku su pevne linky rozsirené v domacnostiach viac ako u nas. no ja som takto volala na sr ked som bola v nemecku, z pevnej linky. ja som pouzivala 01068 to bolo to lacnejsie cca 3.4 centov/min., kolegyna najprv 01058, asi ospravedlnujem sa nepamatam si presne, to bolo za 6,7 centa za minutu, tieto predvolby nasla v novinách. 20 minutový hovor vyjde pár eur no pri hodinovom hovore je rozdiel ci to stojí 6 a pol centa /minúta alebo 3,4 centa za minutu ale je to lacné aj tak.

v tabulke dole to je tiez ale nie su tam vsetky lacne predvolby na sr-
http://www.oldenburger-familienfest.de/pdf/12_Sponsorenanzeige_DB_Regio_04.06.11.pdf - tam je dsokonca vyse 2 centov/minuta 01067

http://www.astrosys.biz/download/CbC.pdf -

tak napr cele z nemecka- 01068 00421 36 (napr. levice) 62 22 22 ..operatorka povie po nemecky :toto je lacný hovor za tolko a tolko cent pro minute a volate. vravim tie predvolby su viacere.
arizona
29.07.12,18:33
tomasjuve
14.12.12,09:10
ja mam taku otazku ze ked mam ceske telefonne cislo a som na slovensku a niekto z ceska mi vola a nevytoci predvolbu- dovola sa mi?
taiko
14.12.12,09:13
a neuvazovali ste o Skype? To by bolo zadarmo pri PC2PC spojeni a aj volania na pevne linky a mobily su lacnejsie cez skype
lujza.j
14.12.12,10:02
Cez Viber...
xtriadax
14.12.12,10:50
Najlacnejšia možnosť je: Nech si priateľka kúpu nemeckú kartu a ty prejdi do O2 (Možno majú rovnakú službu aj iní operátori, treba preveriť). Tam je telefonovanie v rámci EU za rovnaké ceny ako na SVK. Ty jej budeš teda volať ako keby bola na Slovensku a ju to nebude stáť nič. Volávame často do zahraničia a ceny sú rovnaké ako pri volaní na Slovensko.
xtriadax
14.12.12,10:57
dovolá sa ti
Letko
14.12.12,11:21
Cez Viber...

Pozerám Viber, musíš mať asi pripojenie na internet a aj ten druhý musí mať Viber, aby si mala zadara hovory, však?
lujza.j
14.12.12,20:38
aj sms + mms sú zadara
Taserda
15.12.12,13:47
Pozerám Viber, musíš mať asi pripojenie na internet a aj ten druhý musí mať Viber, aby si mala zadara hovory, však?

Je to obdoba Skype, existuje ich viac.
gardenia
13.02.13,12:58
Ja by som vás chcela poprosiť, ak niekto viete poradiť - v poslednej dobe /asi 2 mes./, keď mi dcéra volá zo zahraničia, tak na mojom mobile sa mi ukáže číslo so slovenskou predvoľbou, mne úplne neznáme a pri každom volaní iné. Keď chcem na toto číslo spätne volať, hlási, že volajúci je nedostupný. Jej zahraničné číslo mám v kontaktoch, ona volá z toho čísla, preto nechápem, ako sa mi môže ukazovať iné číslo. Ak mi posiela SMS, tak je to OK, vidím, že je to od nej. Jej operátor je Lebara, nikdy predtým sa to nestávalo. Možno sa to stalo aj niekomu z vás, budem rada, ak sa niekto ozve. Prajem pekný deň.
korela
13.02.13,22:14
Všetci v O2 môžu odteraz volať a SMSkovať do EÚ za slovenské cenyRozširujeme benefit volaní a SMSiek za slovenské ceny do 6 vybraných krajín na volania a SMSkovanie do celej Európskej únie. Nové výhody získavate automaticky, bez nutnosti akejkoľvek aktivácie, alebo poplatku. Ponuka platí pre nových aj existujúcich zákazníkov programov O2 Fér a O2 Paušál.
http://www.doeu.o2.sk/
lujza.j
14.02.13,07:34
To je sice pekne,ale ten hovor musi aj niekto prijat a to uz zase take slovenske nie je...a toto predpokladam ze plati len pre ucastnicke sk cisla v O2.....takze ja nadalej zadara cez viber...
Xanti
14.02.13,07:37
To je sice pekne,ale ten hovor musi aj niekto prijat a to uz zase take slovenske nie je...a toto predpokladam ze plati len pre ucastnicke sk cisla v O2.....takze ja nadalej zadara cez viber... To nie je tak.
Ak máš niekoho v nemecku, vo francúzku alebo kdekoľvek v EU, a ten niekto vlastní číslo danej krajiny ... tak na to číslo voláš zo slovenska za cenu ako keby si volala susedovi.

Ak má niekto slovenské číslo v zahraničí a voláš na to, tak potom ten dotyčný platí roamingové hovory. Takže je to super pre ľudí, ktorý majú rodinu - odsťahované deti po europe, môžu volať tak ako keby boli na slovensku.
lujza.j
14.02.13,07:42
Ale to bolo tak aj doteraz volala som na o2 sk cislo...ja som to mala po 3 min zadara,ale on plati prichadzajuci hovor...a ten bol alebo je za cca. 40cent....ci islo to dole?
Xanti
14.02.13,07:49
Ale to bolo tak aj doteraz volala som na o2 sk cislo...ja som to mala po 3 min zadara,ale on plati prichadzajuci hovor...a ten bol alebo je za cca. 40cent....ci islo to dole?
Ty píšeš o roamingu.

Ale zmena je v tom, že ak máš rodinu vo francúzsku a majú francúzske číslo ... a ty zavoláš zo slovenského O2 na francúzske číslo, tak zaplatíš toľko ako keby si volala susedovi na číslo na orange, alebo tmobile .

Doteraz sa dalo volať za slovenské ceny len do PL, CZ, HU, AT, GB, IRL .. a novinka je, že sa dá volať do celej EU.
lujza.j
14.02.13,09:18
Ty píšeš o roamingu.

Ale zmena je v tom, že ak máš rodinu vo francúzsku a majú francúzske číslo ... a ty zavoláš zo slovenského O2 na francúzske číslo, tak zaplatíš toľko ako keby si volala susedovi na číslo na orange, alebo tmobile .

Doteraz sa dalo volať za slovenské ceny len do PL, CZ, HU, AT, GB, IRL .. a novinka je, že sa dá volať do celej EU.

OKi....:)...hej ja som myslela rumingove....ja aj tak volam cez viber a pisem cez WhatsApp...sms minimum...
foresterbig
14.02.13,12:44
Veľká škoda že ten slávny O2 nechce zahrnúť do tohto balíka lacnejších volaní aj Chorvátsko a Turecko kde sa najviac dovolenkuje ale to je zase iná cenová politika lebo na tom sa asi najviac zarába.Dúfam že tak promptne budu reagovť keď v júli už Chorvátsko vstúpi do EU.
Skoro ma piclo keď som bol Tunisku v r. 2008 a po príchode som zistil že tam O2 nemá rooamingového partnera a musel som otravovať ludí aby som môhol poslať manželke sms že žijem:)
Trpko som olutoval prechod z Orangeu do O2.
lujza.j
14.02.13,12:48
Veľká škoda že ten slávny O2 nechce zahrnúť do tohto balíka lacnejších volaní aj Chorvátsko a Turecko kde sa najviac dovolenkuje ale to je zase iná cenová politika lebo na tom sa asi najviac zarába.Dúfam že tak promptne budu reagovť keď v júli už Chorvátsko vstúpi do EU.
Skoro ma piclo keď som bol Tunisku v r. 2008 a po príchode som zistil že tam O2 nemá rooamingového partnera a musel som otravovať ludí aby som môhol poslať manželke sms že žijem:)
Trpko som olutoval prechod z Orangeu do O2.

To su posledne " zašklby" na com zarobia....
Letko
15.02.13,04:13
Prešiel som do O2 kvôli lacným volaniam. Momentálne je podľa mňa lepšia konkurencia (pre moje potreby). Verím, že sa O2 preberie a podlezie ceny alebo pridá nejaké služby. V UK, keď som si dobil kredit za 10 GBP, dal mi O2 UK 500 minút v rámci O2 z môjho smerovacieho čísla.

Pre volanie do zahraničia:

http://www.skype.sk/
korela
15.02.13,13:37
Veľká škoda že ten slávny O2 nechce zahrnúť do tohto balíka lacnejších volaní aj Chorvátsko a Turecko kde sa najviac dovolenkuje ale to je zase iná cenová politika lebo na tom sa asi najviac zarába.Dúfam že tak promptne budu reagovť keď v júli už Chorvátsko vstúpi do EU.
Skoro ma piclo keď som bol Tunisku v r. 2008 a po príchode som zistil že tam O2 nemá rooamingového partnera a musel som otravovať ludí aby som môhol poslať manželke sms že žijem:)
Trpko som olutoval prechod z Orangeu do O2.
Ja som si nechala aj pôvodného operátora.
Využívam však lacnejšie hovorné.
foresterbig
16.02.13,10:25
Je to tak letko v UK je O2 na inej úrovni aj syn ktorý tam žije má O2 a keď som tam kupoval telefón dali mi aj kartu O2 ako bónus s kreditom,ktorý som ani nestačil pretelefonovať počas 2 týždňov pobytu.
U nás je iný trh a podliezať s cenou moc nemôžu je to kartelová dohoda a stále tu platia mafiánske zákony,každý je nejak zaiteresovaný:)
jarinota
01.07.14,13:50
Odporučam kupit si nemecku kartu aldi talk E-plus. Volate za 11cent min. a primate hovor 0cent min.Do všetkych sieti v eu+švajc. Je jedno v ktorej krajine sa nachadzate. Roaming bez poplatkov