sebastian11
28.07.12,22:53
Mám taký problém že si chcem otvorit potraviny na dedine, a všetci susedia s tym súhlasili okrem jedného, s ktorým máme dvor rozdelený iba drôteným oplotením, čiže sa vidíme na seba. Chcel som sa s ním dohodnúť, že mu postavím 2,5 metrové oplotenie z plechu aby mal svoje súkromie, ale on to ani tak nechce podpísat, lebo že sa mu také oplotenie nepáči a chce murované oplotenie, ktoré ma vyjde asi na 1000 eur. Chcel by som sa Vás spýtať, či má právo žiadať typ oplotenia, alebo stačí ked si postavím oplotenie z plechu, a možem podnikať bez jeho súhlasu. dakujem
Indeed
28.07.12,21:07
Pokiaľ viem,tak schvaľovanie prevádzky, nie je stavebné konanie a NEVYŽADUJE SA súhlas všetkých susedov.

Len 2-och najbližších , jedného po ľavej strane a druhého po pravej strane, teda stanovisko najbližších susedov, ponižššie a povyššie.
sebastian11
28.07.12,21:22
no a práveže on je jeden z tých najbližších.
Danielle369
29.07.12,03:26
Ideš podnikať a už si robíš problémy so susedom. To by som neriskovala. Si uvedom že on stratí všetko súkromie. Ráno ti pekári o pol štvrtej budú voziť pečivo a tvoj sused ten hluk musí tolerovať.
Na jeho mieste by som aj ja požadovala murované oplotenie....a pokial ti nepodpíše,tak neotvoríš.
Indeed
29.07.12,04:37
dedina nie je mesto,pečivo mu možu /a určite aj budú/ voziť neskor
Indeed
29.07.12,04:38
Ideš podnikať a už si robíš problémy so susedom. To by som neriskovala. Si uvedom že on stratí všetko súkromie. Ráno ti pekári o pol štvrtej budú voziť pečivo a tvoj sused ten hluk musí tolerovať.
Na jeho mieste by som aj ja požadovala murované oplotenie....a pokial ti nepodpíše,tak neotvoríš.


Ja by som povedal,že sused závidí a problémy chce robiť ON, naschvál....
arizona
29.07.12,04:47
som trochu mimotemy ale...

mam potraviny hned pri dome,tiez na dedine. Podla mojich skusenosti by som nepodpisala otvorenie potravin ani vlastnemu bratovi !!!
Od polnoci do cca 6.hod rano pride 6-8 dodavok,alebo nakladiakov s tovarom ./Ostatne chodia cez den./ Nie vzdy sa da objednat tovar na urcitu hodinu, dodavatelia maju tiez svoj plan rozvozov.
Niektori pridu potichu,ale vacsina z nich trieska bednickami ,dverami na aute atd. Okrem toho pustene radio v aute,vrcanie motora,alebo pipanie priblizovaca pri cuvani...Takze ramus na celu ulicu a parkrat za noc budicek .:mad:

Takze ak si nechces rozhnevat do buducna susedov,snaz sa tomuto predist. Vysoky mur,zive ploty,aj plast.okna pomahaju iba trochu...
Danielle369
29.07.12,04:51
A čo by mal závidieť????...Ved upratovačka dnes zarobí viacej ako majitel malých potravín.
Indeed
29.07.12,04:54
A čo by mal závidieť????...Ved upratovačka dnes zarobí viacej ako majitel malých potravín.

Suhlasim s Tebou, majiteĺovi malých potravín pri dnešnej konkurencii naozaj nie je čo závidieť.

No závisť sa vytvára v hlave toho ktorý závidí, nie podľa nejakých objektívnych skutočnosti...
korela
29.07.12,23:25
V poslednom čase sa tu pomerne často stretávam s odpoveďami typu - závisť. To je dohad. Napr. arizona to zdôvodnila na vlastnej skúsenosti. Ja dodám, že nebyť týchto malých obchodíkov, ktoré nikoho z biedy nevytrhnú ak sa ide podľa zákona, že ešte vďaka nim sa prichádza o kľud, nakoľko na pár jedincov čo sa trúsia pre maličkosť do obchodu i v nedeľu sa rozšteká celá ulica. Vtedy si vždy spomeniem na úsilie KDH zamedziť predaju cez nedele a sviatky. Náš obchodík 3x3 m prosperuje vďaka chľastu, tvrdé sa nalieva pod pultom, pivo z fliaš sa pije na ulici pri obchode, starostovi aj policajtom neprekáža chronicky postávajúca početná skupina mužov pred obchodom. Keby to klebetili ženy, to by sa dalo ešte zamaskovať, ale takto je to viac než jasné. Nuž čo, lepší mŕtvi chrobáci, ako dochrámaní. Predsa svoje si nedáme. A samozrejme, že "závidím". Čo tam zaviedli nelegálny predaj alkoholu, tak drvivá väčšina susedov tam viac nevkročila. Je to dobrých desať rokov.
korela
29.07.12,23:33
Pokiaľ viem,tak schvaľovanie prevádzky, nie je stavebné konanie a NEVYŽADUJE SA súhlas všetkých susedov.

Len 2-och najbližších , jedného po ľavej strane a druhého po pravej strane, teda stanovisko najbližších susedov, ponižššie a povyššie.
No veď práve, v iných štátoch EÚ sa dbá na psychohygienu obyvateľov trochu dôslednejšie.
Danielle369
30.07.12,04:50
V poslednom čase sa tu pomerne často stretávam s odpoveďami typu - závisť. To je dohad. Napr. arizona to zdôvodnila na vlastnej skúsenosti. Ja dodám, že nebyť týchto malých obchodíkov, ktoré nikoho z biedy nevytrhnú ak sa ide podľa zákona, že ešte vďaka nim sa prichádza o kľud, nakoľko na pár jedincov čo sa trúsia pre maličkosť do obchodu i v nedeľu sa rozšteká celá ulica. Vtedy si vždy spomeniem na úsilie KDH zamedziť predaju cez nedele a sviatky. Náš obchodík 3x3 m prosperuje vďaka chľastu, tvrdé sa nalieva pod pultom, pivo z fliaš sa pije na ulici pri obchode, starostovi aj policajtom neprekáža chronicky postávajúca početná skupina mužov pred obchodom. Keby to klebetili ženy, to by sa dalo ešte zamaskovať, ale takto je to viac než jasné. Nuž čo, lepší mŕtvi chrobáci, ako dochrámaní. Predsa svoje si nedáme. A samozrejme, že "závidím". Čo tam zaviedli nelegálny predaj alkoholu, tak drvivá väčšina susedov tam viac nevkročila. Je to dobrých desať rokov.

Si mimo témy korela...nechápem prečo tu vyplakávaš a neohlásiš to, colníci to vyriešia coby dup.. to mi ver
korela
30.07.12,10:34
Si mimo témy korela...nechápem prečo tu vyplakávaš a neohlásiš to, colníci to vyriešia coby dup.. to mi ver
Colníci? Majiteľ kúpi alkohol v akcii v Lidli a rozlieva. A notorik si kvalitu nevyberá. Ale ako som písala, je to na očiach tých najkopetentejších.
Danielle369
30.07.12,10:37
Ano colníci,nakolko majitel nemôže rozlievať a potom hygiena...
korela
30.07.12,10:40
A okrem toho nevyplakávam. Nie sú zasa tak blízko nás. Len opisujem, z čoho niektoré malé obchodíky žijú, nie z pôvodného zámeru, možno iba jeden tento konktrétny prežíva a na čom. Že to ide mimo reg.pokl., netreba spomínať.
korela
30.07.12,10:44
Ano colníci,nakolko majitel nemôže rozlievať a potom hygiena...
A čo bráni kompetentným si vykonávať svoju prácu?
AnikoAd
01.08.12,09:19
Colníci proti ožranom popíjajucim pred obchodom nezmôžu nič. Vidím to aj v našej dedine pred tzv. "potravinami"... legálne sa predáva alkohol v umelých poharikoch,orig.balený, pivo si "pacient"otvorí pred obchodom sám. Potrebu si vykonávaju kade-tade pri kríkoch susedov... pokial nezakročí starosta alebo zastupitelstvo, nezmohla ani hygiena nič...