traderdurek
29.07.12,08:32
Dobrý deň, chcem sa spytať: našiel som pozemok, ktorého vlastníkom je jedna pani, ktorá zomrela v roku 1950, mala 4 deti, ktoré však asi neprejavili záujem o vlastníctvo tohto pozemku, pretože správa katastra uvádza ako vlastníčku už mrtvu osobu. Pozemok je v areáli školi, ktorá však nepožiadala o jeho nadobudnutie (10 ročná premlčacia doba). Chcem sa spýtať, je vlastníkom pozemku škola keď v katastri je uvedená, pani ktorá je mrtva? Alebo jej právny dediči, keby požiadali o vlastnícke práva? Alebo môžem ako nezávisla osoba požiadať o vydanie pozemku, keďže k nemu nie je nikto prihlásený okrem mrtvej osoby?
draik
29.07.12,10:05
Pozemok možno len nebol predmetom dedičského konania, čo sa dá usporiadať pomerne jednoducho. To, že je na LV osoba, ktorá nežije, neoprávňuje iných, aby si tento pozemok len tak bez ničoho privlastnili.
traderdurek
29.07.12,20:06
A za kým mám teda ísť za potomkami alebo za školov, aby sa to vysporiadalo a aby som to mohol od nich odkúpiť?
mattto
29.07.12,21:59
A za kým mám teda ísť za potomkami alebo za školov, aby sa to vysporiadalo a aby som to mohol od nich odkúpiť?

samozrejme za potomkami, škola s tým nemá nič
traderdurek
30.07.12,07:44
Ďakujem všetkým za radu