martinapo77
17.02.06,14:14
Takže spoločnosť v r. 2003 dosiahla zisk, ktorý chce svojich vlastníkom rozdeliť.
Ako to mám zaúčtovať napr. zisk ktory treba rozdelit 700 000,-Sk po zdanení ,musím zraziť zražkovou daňou a potom odviesť spoločníkom.
Ako to zaúčtujem v PU a nemá si to zdaniť až spoločník právnicka osoba vo svojom účte. Pripomínam ide o zisk z roka 2003.

Prosím poraďte rýchlo
liba2
17.02.06,16:48
Takže spoločnosť v r. 2003 dosiahla zisk, ktorý chce svojich vlastníkom rozdeliť.
Ako to mám zaúčtovať napr. zisk ktory treba rozdelit 700 000,-Sk po zdanení ,
Rozdelenie zisku po zdanení schvaľuje valné zhromaždenie. K zaúčtovaniu tohto rozdelenia ti stačí kópia zápisnice z VZ, kde je toto rozdelenie zapísané. Zaúčtuješ záväzok voči spoločníkom oproti nerozdelenému zisku minulých rokov: 428/364;
pri výplate 364/211, 221 - podľa spôsobu úhrady.

musím zraziť zražkovou daňou a potom odviesť spoločníkom.
Ja mám informáciu z DU, ale len ústnu, že sa vyplatí celý podiel spoločníkom a oni podajú daň. priznanie sami, teda v tvojom prípade až po skončení r.2006. Snáď sa k tomu ešte niekto na porade vyjadrí.

Ako to zaúčtujem v PU a nemá si to zdaniť až spoločník právnicka osoba vo svojom účte.
Buď si sa v tejto vete pomýlila, alebo upresním:
s.r.o. je právnická osoba,
spoločník je fyzická osoba - majiteľ spoločnosti, účtovníctvo si nevedie z tohto titulu.

Pripomínam ide o zisk z roka 2003. Prosím poraďte rýchlo
Odpoveď je zapísaná v otázke modrou farbou.
martinapo77
21.02.06,10:36
mam to potvrdene spoločníci s.r.o. ktoré sú tiež právnické osoby t.j. zauctuju cely podiel na zisku na účet 665