vladismenko
29.07.12,18:24
Dobrý deň,
mám povinnosť sa registrovať do zdravotnej poisťovne, ak som študent Vysokej školy a zriadil som si s.r.o. ? Alebo kde sa mám registrovať, ak som študent a mám s.r.o. ?

Do sociálnej poisťovne sa budem prihlasovať až po prvom roku, po zaslaní daňového priznania podľa výšky príjmu ?

vďaka
veronikasad
29.07.12,16:27
Dobrý deň,
mám povinnosť sa registrovať do zdravotnej poisťovne, ak som študent Vysokej školy a zriadil som si s.r.o. ? Alebo kde sa mám registrovať, ak som študent a mám s.r.o. ?

Do sociálnej poisťovne sa budem prihlasovať až po prvom roku, po zaslaní daňového priznania podľa výšky príjmu ?

vďaka
Zvýraznené platí len pre SZČO.

Aké odmeny si plánuješ z s.r.o.-čky vyplácať ? Budeš zamestnancom, odmenu konatela, alebo len podiely na zisku ?
vladismenko
29.07.12,16:28
som konateľ, zároveň majiteľ a budem poberať nepravidelný príjem
veronikasad
29.07.12,16:31
som konateľ, zároveň majiteľ a budem poberať nepravidelný príjem
V tom prípade sa registruje v ZP a SP zamestnávatel, prostredníctvom ktorého sú odvádzané odvody. A ten musí prihlásiť zamestnanca na nepravidelný príjem.

Ako študent nemáš pritom žiadne úľavy.

Otázka nepravidelného príjmu z pohľadu odvodov je dosť komplikovaná, treba zveriť účtovníčke ...
vladismenko
29.07.12,16:36
A teda ja som čo ? ... Ja som aj konateľ aj majiteľ s.r.o.
Takže sa mám ísť prihlásiť aj do ZP aj do SP ?
veronikasad
29.07.12,16:47
A teda ja som čo ? ... Ja som aj konateľ aj majiteľ s.r.o.
Takže sa mám ísť prihlásiť aj do ZP aj do SP ?
neprihlasuješ sa ako majitel (konatel), ak budeš mať vyplatený príjem, prihlasuješ s.r.o.-čku a až následne seba.
Kým nebudeš mať príjem, v ZP si naďalej poistencom štátu ako študent. soc.poistenie za študentov neplatí nikto.

Ak nemáš znalosti z mzdovej oblasti, zver radšej spracovanie miezd odborníkovi. Vyhneš sa mnohým pokutám.
vladismenko
29.07.12,16:58
JJ vďaka. Určite chcem účtovníka. A príjem si plánujem vyplatiť až za pár mesiacov.
Teda do sociálnej poisťovne sa mám isť registrovať ? Alebo tiež stačí, až keď si budem vyplácať príjem (nepravidelnú odmenu) ?
KEJKA
29.07.12,17:11
JJ vďaka. Určite chcem účtovníka. A príjem si plánujem vyplatiť až za pár mesiacov.
Teda do sociálnej poisťovne sa mám isť registrovať ? Alebo tiež stačí, až keď si budem vyplácať príjem (nepravidelnú odmenu) ? Zatiaľ si nevyplácaj nič a tým pádom nemusíš nikde chodiť sa registrovať. Ani do SP ani do ZP. V klude podnikaj a hľadaj účtovníčku - minimálne na konci roka ju už budeš potrebovať isto.
Ak sa chceš prihlásiť, teda ako si chceš niečo zo sro vyplácať, tak si zatiaľ urob Dohodu o brigádnickej práci študentov - neviem čím sa sro zaoberá, ale predmetom bude práve niečo z činností.
Žiadny nepravidelný príjem, žiadna ZP.
Zaregistruješ firmu do SP, aj seba ako brigádnika. Využi aspoň takto výhody, že si ešte študent a fakt, že DBPŠ sa nerušia a neplatia z nich odvody - zatiaľ. Ale ak sa rozhodneš ísť touto cestou, už to zver hned na začiatku účtovníčke a mzdárke súčasne. Nie až na konci roka.
veronikasad
29.07.12,17:25
JJ vďaka. Určite chcem účtovníka. A príjem si plánujem vyplatiť až za pár mesiacov.
Teda do sociálnej poisťovne sa mám isť registrovať ? Alebo tiež stačí, až keď si budem vyplácať príjem (nepravidelnú odmenu) ?
Do SP sa treba registrovať ak si budeš vyplácať príjem o ktorom písala Kejka (dohoda o brig.práci študentov). Nezabudnúť na registráciu dane zo závislej činnosti na DU + mesačné výkazy na DU a do SP.