cestovatelka1
29.07.12,21:36
Ahojte. Toto leto cestujem do Grécka cez CK Turancar. Ak tam niekto bol, rada by som vedela, aká je maximálna hmotnosť batožiny. :)
alaya1
29.07.12,19:43
Cestujes busom, lietadlom?
Hmotnost batoziny ma byt vyznacena v pokynoch na zajazd.
cestovatelka1
29.07.12,19:46
Cestujem autobusom. V pokynoch je 15kg ale zdá sa mi to veľmi málo...
alaya1
29.07.12,19:51
To je mnozstvo na jednu osobu, je to v norme, lietadlo mas tiez tolko. Musis si rozmysliet, co beries.
lujza.j
29.07.12,19:51
alaya1
29.07.12,20:03
Ak mas zajazd od ich CK, tak sa riad pokynmi na zajazd, nakolko tie sa mozu lisit od podmienok na pravidelnych prepravnych linkach tejto spolocnosti.
buchač
29.07.12,20:08
To je mnozstvo na jednu osobu, je to v norme, lietadlo mas tiez tolko. Musis si rozmysliet, co beries.
...lietadlo má predsa iné kritéria ......

- na palubu určité rozmery
- do batožinového aj 100 Kg...za príplatok samozrejme ...
alaya1
29.07.12,20:18
...lietadlo má predsa iné kritéria ......

- na palubu určité rozmery
- do batožinového aj 100 Kg...za príplatok samozrejme ...
tak teda, to by bola dovolenka s takou palkou za batozinu.
A tych 100 kil si iste prehnal, nakolko aj lietadlo ma urcitu nosnost, nemyslis?-)
Na to sa iste zadavatelka nepytala.Pytala sa na autobus, co ma tiez len nejaku nosnost, preto mala v pokynoch, ze 15 kg, co je bezne mnozstvo aj pri letoch na dovolenku.
buchač
29.07.12,20:27
tak teda, to by bola dovolenka s takou palkou za batozinu.
A tych 100 kil si iste prehnal, nakolko aj lietadlo ma urcitu nosnost, nemyslis?-)
Na to sa iste zadavatelka nepytala.Pytala sa na autobus, co ma tiez len nejaku nosnost, preto mala v pokynoch, ze 15 kg, co je bezne mnozstvo aj pri letoch na dovolenku.
...slovíčkáriš ...............

...nepýtala , to je fakt .......

Lenže prirovnávať nosnosť autobusu a lietadla je ako keby si prirovnávala Trabant s nejakou dodávkou ..............a nie že akože si to myslím , ja to totiž aj viem.....
cestovatelka1
30.07.12,05:42
Chcela som vedieť či tých 15kg niekto kontroluje a ak mám viac kg či sa dá aj doplatiť. A pokial viem do lietadla je max hmotnosť 20kg tak autobus by mohol odniesť viac :)
lubko6394
30.07.12,06:07
Chcela som vedieť či tých 15kg niekto kontroluje a ak mám viac kg či sa dá aj doplatiť. A pokial viem do lietadla je max hmotnosť 20kg tak autobus by mohol odniesť viac :)

Nekontroľuje nikto. A keby chcel, tak váhe určite bude chýbať certifikát zo štátnej skúšobne.
Bol som s nimi viackrát, jedenkrát sa nám dokonca po vstupe do Talianska zlomila zadná náprava, takže sme to asi trochu s tými kuframi prepískli. Meškali sme cca 8 hodín, tak nám ako bonus pri ceste späť zastavili na 4 hodiny v Pompejách.
buchač
30.07.12,06:07
Chcela som vedieť či tých 15kg niekto kontroluje a ak mám viac kg či sa dá aj doplatiť. A pokial viem do lietadla je max hmotnosť 20kg tak autobus by mohol odniesť viac :)
mimotemy

...zle vieš ......aj alaya1......



Batožina v nákladovom priestore lietadla – odbavená batožina
Takúto batožinu je nutné odovzdať na letisku pri check-ine, na prepážke vašej leteckej spoločnosti. Počítajte s tým, že u nízkonákladových leteckých spoločností budete musieť uhradiť za prepravu poplatok (napr. Ryanair, Wizz Air, easyJet).

Aj pre tento typ batožiny sa uplatňujú hmotnostné a rozmerové obmedzenia. Neexistuje žiadne jednotné pravidlo, každá aerolinka sa môže v obmedzeniach líšiť (väčšinou sa však povolená hmotnosť batožiny pohybuje okolo 20 kg). Prd odletom si vždy skontrolujte, aké konkrétne obmedzenia pre vás platia. Pozor si dajte na prekročenie maximálnej povolenej hmotnosti batožiny, za každý kilogram naviac vám môžu byť účtované príplatky až 20 EUR (Ryanair).

Niektoré špeciálne typy batožiny prepravujú letecké spoločnosti zadarmo. Ak cestujete s dieťaťom, nebudete musieť platiť za prepravu jeho detského kočiaru. Rovnako bude zdarma prepravený aj invalidný vozík alebo iná nevyhnutne nutná zdravotná pomôcka. Naopak ale napríklad za lyže alebo golfové vybavenie si priplatíte.

http://www.aletenky.sk/novinky/Batožina-do-lietadla-–-praktické-tipy


...čiže , ak dobre počítam ......dá sa eventuálne bez doplatku do lietadla vziať tých 30 - 35 kg batožiny....
10 - 15 kg na palubu
20 kg do batožinového priestoru....
alaya1
30.07.12,06:31
Buchac- viem to, co mam napisane, ak letim charterovym letom na dovolenku.

Prirucna batozina sa do mnozstva kg nezapocitava. Cestovky pri dovolenkach v pokynoch pisu, kolko kg mozes brat a ver tomu, ze vzdy sme mali 15kg na osobu. Preto som to pisala, ze som to viackrat zazila,nie z precitaneho pre pravidelne lety.Jednotlive let. spolocnostzi mozu mat male odchylky.

Zadavatelka pisala, ze ide o autobus, poradili jej, myslim, ze je to vyriesene.
katka50
30.07.12,07:05
Buchac- viem to, co mam napisane, ak letim charterovym letom na dovolenku.

Prirucna batozina sa do mnozstva kg nezapocitava. Cestovky pri dovolenkach v pokynoch pisu, kolko kg mozes brat a ver tomu, ze vzdy sme mali 15kg na osobu. Preto som to pisala, ze som to viackrat zazila,nie z precitaneho pre pravidelne lety.Jednotlive let. spolocnostzi mozu mat male odchylky.

Zadavatelka pisala, ze ide o autobus, poradili jej, myslim, ze je to vyriesene.

Keď sa dobre pamätám, tak ešte minulý rok bolo 20 kg na osobu, tohto roku to znížili na 15 kg na osobu.
alaya1
30.07.12,07:07
Pri letoch do Grecka, sme mali vzdy 15 kg na osobu.
luja5
30.07.12,07:07
Chcela som vedieť či tých 15kg niekto kontroluje a ak mám viac kg či sa dá aj doplatiť. A pokial viem do lietadla je max hmotnosť 20kg tak autobus by mohol odniesť viac :)
V katalógu majú uvedenú maximálnu hmnotnosť, možnosť príplatku za nadváhu neuvádzajú. Skôr ma prekvapuje, že cestovka nemá uvedený maximálny rozmer batožiny, pretože maximálnu hmotnosť zdôvodňuje batožinovým priestorom, citujem "každé vozidlo má určitý batožinový priestor, preto batožinový limit na osobu je maximálne 15 kg". Neviem, ako vplýva hmotnosť batožiny na veľkosť priestoru:rolleyes:. Rovnako veľká batožina môže mať rozdielnu hmotnosť, stačí rozdiel v hmotnosti samotnej prázdnej batožiny (ľahká cestovná taška bez koliesok, ťažší kufor s kolieskami), ale aj v naplnení batožiny, niekto nahádže alebo len voľne naukladá, niekto využije každučký aj najmenší voľný priestor v batožine.
Vidím, že Ti lubko6394 medzičasom odpovedal, ale ak by si chcela mať istotu, môžeš sa opýtať v cestovke, aký by mal byť maximálny rozmer Tvojej batožiny vzhľadom na to, že limit batožiny odôvodňujú veľkosťou batožinového priestoru v autobuse, že máš skúsenosti pri lietaní, že Tvoja batožina niekedy váži 14 kg a niekedy aj 18 kg a zistíš to až pri vážení na letisku, lebo doma nemáš ako ... Asi záleží aj od obdobia, teraz v sezóne zrejme ťažko predpokladať, že autobus by nebol naplnený účastníkmi zájazdu a tým by nebol naplnený aj batožinový priestor.