iceman
17.02.06,14:20
Mám sa rozhodnúť ktorý program kúpiť na podvojné účtovníctvo velmy nám záleží aj na cene. Poraďte my oplatí sa kúpiť POHODU?
Ste stým spokojný? Aké má nedostatky? :confused:
liba2
17.02.06,16:57
Mám sa rozhodnúť ktorý program kúpiť na podvojné účtovníctvo velmy nám záleží aj na cene. Poraďte my oplatí sa kúpiť POHODU?
Ste stým spokojný? Aké má nedostatky? :confused:Pracovala som s pohodou 1 rok. Pohoda je vhodná do firmy, kde sedí účtovníčka a denne spracováva doklady. Jej ďalšia výhoda je, že v jednom programe za jednu cenu je možné spracovávať aj mzdovú a personálnu agedu. Je náročná na spotrebu papiera.
Ťažko sa radí inému, aký soft si má kúpiť. Každému vyhovuje v detailoch niečo iné (napr. mne Pohoda nevyhovuje). Odporúčam si obstarať demo verziu aj iných programov a vyskúšať si to.
Kája.
17.02.06,19:45
Ja účtujem v Pohode už 6 rokov ako externá účtovníčka a som spokojná. Každý program má svoje výhody aj nevýhody. Pohoda má dobrý technický servis, keď mám nejaký problém, dám otázku a v priebehu dňa dostanem odpoveď. A spotreba papiera, všetko záleží na tom aký systém si človek nájde. Pohodu Vám odporúčam.

Liba 2, prepáč
M0NIKA
17.02.06,20:01
Mne osobne POHODA tiež veľmi nesedí...
Páči sa mi jej dizajn ako aj to, že všetko je v kope, má niektoré dobré "uľahčenia", ktoré sú zaujímavé, ale.... veľmi mi vadí, že som sa v nej nevedela zorientovať bez toho, aby som pozrela do manuálu - a ja tak som nie všetko pochopila, alebo mi niekto musel poradiť.
Mám rada "blbovodné" softvéry, pri ktorých nestrávim viac času hľadaním ako samotným účtovaním. Na to nemám nervy :eek:
Ale všetko je vecou vkusu a zvyku... okrem toho - každý soft má niečo (poznám ich dosť a žiadny nie je dokonalý).

Ja som výber zvažovala nie podľa toho, ako sa v ňom účtuje, ale podľa toho, aké výstupy mi softvér ponúka.
Mali sme vo firme lacný softvér, ktorý nepoznal saldo, hlavnú knihu a pod... to bol horor!
liba2
18.02.06,01:48
Kája: otázka bola položená takto:


...velmy nám záleží aj na cene. Poraďte my oplatí sa kúpiť POHODU? Ste stým spokojný? Aké má nedostatky?
Tvoja odpoveď by mala začať takto:


Ja účtujem v Pohode už 6 rokov ako externá účtovníčka a som spokojná...
lebo táto téma nie je o tom, či s niekým súhlasím alebo nie,
ale či som spokojný alebo nie.
Preto prosím, aby si svoj príspevok upravila. Okrem toho odporúčam prečítať si etiketu Porady, najmä jej bod 10.
STRELEC
18.02.06,05:54
Mám sa rozhodnúť ktorý program kúpiť na podvojné účtovníctvo velmy nám záleží aj na cene. Poraďte my oplatí sa kúpiť POHODU?
Ste stým spokojný? Aké má nedostatky? :confused:
Vždy záleží na cene, ale softvér sa kupuje na roky, nie na jedno účtovné obdobie. Prechod z DOS-u na Windows mi trval dva roky. Nevedel som opustiť starý dobrý DOS. Odporúčam skúsiť aj iné softvéry (Pohoda sa mi nezdá). Veľmi mi vyhovuje MRP a to aj cenou. Je priaznivá.
GABAZ
18.02.06,12:51
Čo sa týka Pohody účtujem v nej necelé dva roky. Spočiatku som si na ňu zvykala veľmi ťažko - veľa času som strávila hľadaním v príručkách. Veľmi mi pomohli nové kolegyne. Keby som sa ju mala naučiť sama - no neviem. A to mám skúsenosti aj s inými programami a to tiež formou samoštúdia. Je vhodná do menšej firmy, kde si všetko robíte sami, myslím že dokáže uľahčiť prácu. Nie veľmi sa mi pozdáva do účtovnej firmy, pokiaľ treba účtovať veľké množstvo dokladov za krátky čas. Účtuje sa v nej dosť pomaly, niektoré veci sa v nej dajú robiť veľmi zložito - mám na mysli hlavne účtovanie interných dokladov, ručné účtovanie, účtovanie cez položky. Veľmi neprehľadne je riešená evidencia majetku - zostavy sú neprehľadné. Súhlasím s pripomienkou ohľadom veľkej spotreby papiera - a určite aj tonera. Mzdy sú pomerne dobré. Pokiaľ mám prehľad o iných programoch a ich cenách - je Pohoda pomerne dobrý program v porovnaní s cenou. Pri jej zavedení však odporúčam dobré zaškolenie. Ak vieš všetky možnosti programu, ušetrí ti to kopec nervov. GABA

Ešte jedna poznámka : vo firme máme Pohodu na sieti a chodí dosť pomaly aj keď máme naozaj výkonné a značkové PC. Vôbec by som ju neodporúčala pre firmy s veľmi veľkým počtom položiek. Pri veľkých databázach sa nám vyskytol problém pri prechodoch na vyššiu verziu. Už 2x nám to padlo a museli sme použiť zálohu.
Pidgey
23.02.06,20:24
Mne osobne POHODA tiež veľmi nesedí...
Páči sa mi jej dizajn ako aj to, že všetko je v kope, má niektoré dobré "uľahčenia", ktoré sú zaujímavé, ale.... veľmi mi vadí, že som sa v nej nevedela zorientovať bez toho, aby som pozrela do manuálu - a ja tak som nie všetko pochopila, alebo mi niekto musel poradiť.
Mám rada "blbovodné" softvéry, pri ktorých nestrávim viac času hľadaním ako samotným účtovaním. Na to nemám nervy :eek:
Ale všetko je vecou vkusu a zvyku... okrem toho - každý soft má niečo (poznám ich dosť a žiadny nie je dokonalý).

Ja som výber zvažovala nie podľa toho, ako sa v ňom účtuje, ale podľa toho, aké výstupy mi softvér ponúka.
Mali sme vo firme lacný softvér, ktorý nepoznal saldo, hlavnú knihu a pod... to bol horor!

No, poznam aj ine uctovne programi, a myslim ze Pohoda je jeden z najednoduchsich programov na pochopenie.Urcite je zrozumitelnejsia ako MRP,Kross a Money. s Ostatnymi moc skusenosti nemam...Pohoda je jednoducha a ked clovek vie ovladat jednu agendu, tak vie ovladatm cely program, princim je vsade rovnaky.Ale, tiez odporucam vyskusat najprv demo.
bv_alexandra
25.02.06,16:59
s môjho uhla pohľadu je pohoda aj pre začiatočnikov. My máme vo firme Pohodu a tak ako ja tak aj kolegyna sme s nou spokojne. Treba sa s nou vedieť pohrať a ponuka naozaj vela zaujimaavých funkcii. Ja som v nej takpovediac samouk a môžem povedať že je velmi jednoducha. Kolegyna s nou pracuje už tretí rok a tiež jej vyhovuje. A čo sa stýka ceny myslim že je to taka zlata stredná cesta.
DanielaSL
25.02.06,17:11
Skús si stiahnuť alebo objednať demoverzie rôznych programov, vyskúšaš v nich robiť a potom prihliadneš aj na cenu a vyberieš si ten , ktorý bude spĺňať tvoje kritériá. Ja som si tak vyberala vlani , programy od firmy Kross boli síce prepracované , ale pre moju firmu drahé. Mimochodom teraz majú dobrú zľavu. Vybrala som si MRP. Som spokojná, ale počula som tiež o programe MKsoft, chvália si ho.
Len ešte doplním....nedostatky sa nájdu v každom programe.
fajnovka
26.02.06,06:07
Pohodu môžem len doporučiť, ostatne už som tak pár krát urobila a vždy boli len priaznivé odozvy. Podľa mňa je to jeden z najjednoduchších softov na pochodpenie a čo je na ňom najlepšie - "šablony" keď účtuješ viac firiem tak je to neoceniteľná vec, ktorá ti ušetrí more času.
;)
alex1
10.05.06,09:09
Plánujem kúpiť sw pohodu na PU. Je pri pohode možné mať ju naištalovanú v práci a tú istú verziu si naištalovať aj doma? A pracovať aj tam?
alex1
10.05.06,10:56
Plánujem kúpiť sw pohodu na PU. Je pri pohode možné mať ju naištalovanú v práci a tú istú verziu si naištalovať aj doma? A pracovať aj tam?

Nikto nevie?
Dada
10.05.06,11:17
Plánujem kúpiť sw pohodu na PU. Je pri pohode možné mať ju naištalovanú v práci a tú istú verziu si naištalovať aj doma? A pracovať aj tam?

Áno je to možné. Mala som istý čas Pohodu aj v práci aj doma. A fungovalo mi to bez problémov.
janci10
10.05.06,19:12
Plánujem kúpiť sw pohodu na PU. Je pri pohode možné mať ju naištalovanú v práci a tú istú verziu si naištalovať aj doma? A pracovať aj tam?


No moment, možné to zrejme je - len je otázka, či je to legálne... Ide predsa o iný počítač, o inštaláciu na iný počítač - čiže záleží od verzie, akú si zakúpiš... Ja mám Pohoda komplet a môžem ju inštalovať na jeden počítač...

Inak, k téme - pracoval som s MRP-Dos aj win...a Pohoda je s týmto softom neporovnateľne lepšia...
alex1
11.05.06,05:53
No moment, možné to zrejme je - len je otázka, či je to legálne... Ide predsa o iný počítač, o inštaláciu na iný počítač - čiže záleží od verzie, akú si zakúpiš... Ja mám Pohoda komplet a môžem ju inštalovať na jeden počítač...

Inak, k téme - pracoval som s MRP-Dos aj win...a Pohoda je s týmto softom neporovnateľne lepšia...

Aj ja plánujem kúpiť Pohodu komplet. Takže by to šlo... Viem že je to nelegálne.....:o

Ešte jedna otázka. V tom podniku budeme mať server a neviem či mám zakúpiť verziu na 1 počítač alebo sieťovú verziu. Moc tomuto neromumiem.
Zuzka
11.05.06,05:59
Ak budeš pracovať s Pohodou iba Ty sama, stačí kúpiť verziu na 1 počítač. Program Ti nainštalujú iba na Tvoj PC. Ak by bolo viac užívateľov programu, tak treba kúpiť verziu pre sieť a každý bude mať svoje prístupové práva do programu.
alex1
11.05.06,06:08
A keď kúpim verziu pre jeden počítač a naištalujú ju na server, bude v nej môcť robiť aj iná osoba?
Zuzka
11.05.06,06:20
Nie som síce odborník, ale podľa mňa nie, pretože to má určite firma ošetrené. Program bude fungovať iba na tom PC, kde je nainštalovaný. Preto to nazývajú "sieťová verzia" lebo môže pracovať súčasne viac užívateľov programu a verzia pre 1 PC iba pre jedného užívateľa.
V jednej firme kde som pracovala bola PC sieť v ktorej mohlo naraz pracovať viac ľudí. Ja som mala jeden program, na ktorom som pracovala iba ja a ten bol nainštalovaný na mojom PC.
Pidgey
11.05.06,20:51
Ak mas zakupenu pohodu iba pre jeden pocitac, mozes to v praci nainstalovat, aj na server a aj k sebe nieco ako klienta (odkaz na spustaci subor, kt. je ulozeny na servri)- cize budes pracovat na svojom pocitaci,ale data budu ulozene a zalohovane na servri.Myslim ze to mezes mat nainstalovane takto aj na dalsich PC,ale problem je v tom, ze pokial je to iba licencia iba pre jeden PC, zanamena to, ze iba jeden pocitac sa moze v jednom case prihlasit do Pohody.Pokial by si to chcel mat aj doma, na to sluzi myslim MLP verzia (2000,-) a je to definovane ako pridavna licencia pre dalsi pocitac (napr notebook, alebo domaci pocitac-neriesi to sietovu licenciu)