Ivet17
29.07.12,23:10
Prosim vás krásne o radu pre môjho švagra-má dcerku -ktorú nemal nikdy vo svojeje opatere-ani o to nežiadal-je čerstvo ženatý a má uver na byt...doteraz platil alimenty 50€-bývala teraz žiada 150€ -čo je pre nich dosť na ten uver a plánuju v buducnosti vlastné dieťa...
ex partnerka-neboli spolu nikdy zosobášení-pracuje dlhodobo v Rakusku-o dieťa sa jej stará jej mama-ktorá je rozvedená.
v septembri má byt sud a tomto zvýšeni prispevku-dá sa stým niečo robiť?
dakujem
mattto
29.07.12,21:57
minimálne výživné určuje §62 ods. 3 zák. č. 36/2005 Z.z. ako 30% zo sumy životného minima na nezaopatrené mal. dieťa. Životné minimum na nezaopatrené mal. dieťa určuje §2 písm. c zák. č. 601/2003 Z.z. na 88,82 EUR t.č., teda minimálna výška výživného je 26,65 EUR.

švagor nech zdokladuje svoje príjmy, oprávnené výdavky na svoje potreby, svoju domácnosť. Overí si rozpis výdavkov potrieb dieťa, ktorým argumentuje matka, rovnako nech si overí jej príjem. Rozhodne súd, nič viac sa s tým nedá robiť, ani radiť.
Ivet17
30.07.12,04:12
dakujem krásne za odpoved-určite to pomohlo-aspoň je šanca že sa s tým dá niečo robiť.
ivka70
30.07.12,05:28
Ak sa matka dietata o dieta dlhodobo nestara, moze si otec dietata poziadat o jej pridelenie do svojej starostlivosti.

Co sa tyka vyzivneho, dieta sa ma podielat na zivotnej urovni oboch rodicov.
Uver otca ani to, ze kdesi v buducnosti planuje mat dieta, sud do uvahy brat nebude.
Ak su jeho prijmy nadstandardne, je pravdepodobne, ze sud vyzivne zvysi.
Ivet17
30.07.12,10:40
jaj-zabudla som napísať že robi v čechách a zarába 15 000kč v čistom...
takže nadštandartné?isto nie...to matka ktorá robi v Rakusku o to žiada....
ale dakujem za odpoved
myara
30.07.12,10:49
jaj-zabudla som napísať že robi v čechách a zarába 15 000kč v čistom...
takže nadštandartné?isto nie...to matka ktorá robi v Rakusku o to žiada....
ale dakujem za odpoved

no a co, ze matka robi v Rakusku? na dieta ma prispievat aj otec podla svojich moznosti, alebo by sa ti to pacilo, ak by si ty bola na mieste matky? mimotemy
nikdy nepochopim ludi, ktori si myslia, ze ked si zalozia novu rodinu, tak povodne deti prestanu existovat?
Ivet17
30.07.12,11:42
no dakujem myara za odpoved-ja zas nepochopím ako ty môžeš sudiť to čo píšem a pritom nepoznáš bližšie okolnosti-ale nevadi-ja ti tvoj názor neberiem a jasné že by sa mi to nepáčilo -ale poznám matku a poznám otca-tak ma prosím ťa nesud-ja nechápem ked sa niekto na niečo pekne pýta-prečo sa normálne ľudsky neodpovie-alebo si radšej neni ticho...
:-(
účtovník 007
30.07.12,11:47
Plne súhlasím s myara.
Nie je matka v Rakúsku náhodou preto, aby vyžila s dcérou? Nebola by radšej doma s ňou? Inak 50 Eur na dieťa je ostuda a nie prepych. Skús Ty takto uživiť svoje dieťa. Ale košeľa(švagor) bližšia ako kabát.
Presne taký prepych dostávam aj ja, ak náhodou ex má.

PS:Ivet17 nečuduj sa, že nás takéto príspevky dvíhajú zo stoličky. My tak žijeme a vieme, čo to je. Preto také odpovede.
Ivet17
30.07.12,12:17
ok-ja to beriem-možno sa podla vás celkom do toho neviem vžiť-mám totiž doteraz šťastné manželstvo a dve krásne deti-ktoré maju krásny vzťah s otcom...
ja som len položila otázku-ktoru si švagor nevie celkom vzodpovedat-a nečakala som že sa tu do mna niekto obuje...:-(
a nie som si istá či matka išla iba za zárobkom do Rakuska-kedže uživiť dieťa sa dá aj slušne-ak chápeš...
áno 50€ je aj podla mna málo ale 150z cca 500€ je dosť-nie?
nebudem si zastávať švagra-ako si myslíte-ale mamina celkom korektná nie je-nechcem to tu rozpytvávať-ja som sem neprišla ohovárať-ale po radu-tu som dostala tak vám krásne dakujem...
účtovník 007
30.07.12,12:25
Je fajn, že si to takto zobrala.
Ivet17
30.07.12,12:35
;)