mončičip
30.07.12,13:16
Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu za svoju mamku. Priznali jej príspevok na opatrovanie rod. príslušníka(jej maminy). Na základe tohto rozhodnutia ju vyradili z úradu práce, kde doteraz 6 mesiacov poberala podporu v nezamestnanosti. Mamina má 2,5 roka do star. dôchodku a akonáhle bude môcť, a vyjde jej niečo, tak si podá žiadosť o predčasný star. dôchodok. Na úrade práce, soc. vecí jej povedali, že má isť do Soc. poisťovne sa nahlásiť, ohľadne platenia dôchodkového poistenia. Chcem sa spýtať, či v jej veku (pred dôchodkom) má cenu sa prihlásiť na toto dôchodk.poistenie, či si tým v konečnom dôsledku nepohorší, ked jej budu prepočítavať dôchodok. Odpracované roky do dôchodku má už dosť, počas ktorých aj dobre zarábala. Ďakujem Vám za odpoveď.
bezmocny
11.08.12,19:50
Prepáčte, nechcem zakladať novú tému. Mohli by ste mi pomôcť, pre moju veľmi dobrú priateľku?
Jej matka má 81 rokov a jej zdravotný stav vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť, (od lekára má na to potvrdenie). Nechce ju umiestniť v žiadnom sociálnom zariadení (Dom dôchodcov, a pod.). Chcela by vedieť, ak viete poradiť, ako má ďalej postupovať a na aké finančné príspevky má nárok v týchto možnostiach:


na starobnom dôchodku a chce sa o ňu starať,
ako nezamestnaná by sa o ňu starala,
ako polovičný invalid by sa o ňu starala.

Ďakujem. Budem Vám veľmi vďačná.
veronikasad
11.08.12,20:14
Prepáčte, nechcem zakladať novú tému. Mohli by ste mi pomôcť, pre moju veľmi dobrú priateľku?
Jej matka má 81 rokov a jej zdravotný stav vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť, (od lekára má na to potvrdenie). Nechce ju umiestniť v žiadnom sociálnom zariadení (Dom dôchodcov, a pod.). Chcela by vedieť, ak viete poradiť, ako má ďalej postupovať a na aké finančné príspevky má nárok v týchto možnostiach:


na starobnom dôchodku a chce sa o ňu starať,
ako nezamestnaná by sa o ňu starala,
ako polovičný invalid by sa o ňu starala.

Ďakujem. Budem Vám veľmi vďačná.

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=pr%C3%ADspevok%20na%20opatrovanie&source=web&cd=3&ved=0CFEQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.zzpo.sk%2Fpenazne-prispevky-na-kompenzaciu%2Fpenazny-prispevok-za-opatrovanie%2F&ei=z8kmUPfjKM_ktQaLp4D4Cg&usg=AFQjCNGBPxDXOHIXJ4fFbW3rxLEY6YpQvQ&cad=rja
bezmocny
13.08.12,07:31