Magda36
30.07.12,13:30
Dobrý deň,
prosím vás, chcela by som sa opýtať, či je možné a hlavne ako by som mala postupovať v tejto veci:
Dotyčný XY vlastnil v os. vlastníctve byt a požiadal si o pridelenie Meestského bytu - v inom meste. jeho žiadosť bola zaevidovaná v r.2010, následne v júny 2010 mu bol Mests.zast. byt aj pridelený - ale problém je ten, že vlastný svoj byt predal až v roku 2011. Zatajil skutočnosť, že má byt...uviedol že je nemajetný... oklamal mesto (alebo si to nejako vybavil...neviem).
čo by ste mi poradili - je to môj exmanžel, ešte nie je vyporiadané BSM - kde si nárokuje aj na polovicu môjho bytu.
Ako postupovať prosím ????

pozdravujem a dakujem za odpovede
Kvaka
30.07.12,11:38
Ak ste ten byt nadobudli do vlastníctva spoločne počas manželstva, jeho nárok na vysporiadanie je oprávnený. To ostatné ťa nemusí zaujímať, netýka sa to teba.
Pri vysporiadaní BSM súd prihliada na to, že podiely oboch manželov sú rovnaké. Ďalej sa prihliadne predovšetkým na potreby maloletých detí, na to, ako sa každý z manželov staral o rodinu, a na to, ako sa zaslúžil o nadobudnutie a udržanie spoločných vecí.
Magda36
30.07.12,11:51
Ahoj KVAKA,
dakujem za rýchlu odpoved. Lenže maloleté dieťa už nemáme a byt - ktorý je teraz v BSM bol zakúpený mnou. Vieš, mňa len zaujíma, ako je to vôbec možné - že v meste kde žil mal v osobnom vlastníctve nehnuteľnosť v ktorej už žil so svojou družkou a dieťaťom (ich dieťaťom) a napriek tomu dostal Mestský byt a ešte chce vysúdiť v BSM peniaze odomňa.

Zaujíma ma to - pretože porušil zákon. Mne z toho jednoznačne plynie - že nemôže dostať mestský byt, ak je vlastníkom svojej nehnuteľnosti...a ešte sa súdiť aj somnou o byt - ktorý je môj. A všade uvádzal-že je nemajetný....... Je to neféééér
veronikasad
30.07.12,11:53
Ahoj KVAKA,
dakujem za rýchlu odpoved. Lenže maloleté dieťa už nemáme a byt - ktorý je teraz v BSM bol zakúpený mnou. Vieš, mňa len zaujíma, ako je to vôbec možné - že v meste kde žil mal v osobnom vlastníctve nehnuteľnosť v ktorej už žil so svojou družkou a dieťaťom (ich dieťaťom) a napriek tomu dostal Mestský byt a ešte chce vysúdiť v BSM peniaze odomňa.

Zaujíma ma to - pretože porušil zákon. Mne z toho jednoznačne plynie - že nemôže dostať mestský byt, ak je vlastníkom svojej nehnuteľnosti...a ešte sa súdiť aj somnou o byt - ktorý je môj. A všade uvádzal-že je nemajetný....... Je to neféééér
Ak bol byt získaný počas manželstva, musíš preukázať z akých prostriedkov bol zakúpený.
Magda36
30.07.12,12:04
Ahoj DRAK,
áno, to preukázať viem a aj dokážem - ibaže mňa skutočne zaujíma, či na neho môžem podať buď žalobu,alebo alebo ako mám postupovať???

Moja otázka je prosím Vás ľudkovia - ako je možné, že dostal byt mestký byt ked bol ešte stále vlastníkom nehnuteľnosti - svojej nehnuteľnosti..........je to podvopd nie???

A zomňa chce vytĺcť peniaze v Bsm. Všade zatajuje skutočnosti aké sú. Môžem ho žalovať??? Alebo je to neoprávnené obohatenie...alebo čo to vlastne je??????
veronikasad
30.07.12,12:10
Ahoj DRAK,
áno, to preukázať viem a aj dokážem - ibaže mňa skutočne zaujíma, či na neho môžem podať buď žalobu,alebo alebo ako mám postupovať???

Moja otázka je prosím Vás ľudkovia - ako je možné, že dostal byt mestký byt ked bol ešte stále vlastníkom nehnuteľnosti - svojej nehnuteľnosti..........je to podvopd nie???

A zomňa chce vytĺcť peniaze v Bsm. Všade zatajuje skutočnosti aké sú. Môžem ho žalovať??? Alebo je to neoprávnené obohatenie...alebo čo to vlastne je??????
Ako ti už napísala Kvaka, vysporiadanie BSM nijako nesúvisí so získaním mestského bytu.

Ak máš dostatok dôkazov, môžeš podať podnet na Mestský úrad, ktorý byt pridelil. Ale čo s tým okrem "dobrého pocitu" získaš, netuším ...
Magda36
30.07.12,12:16
Ahoj Veronika,
znepríjemňuje mi už niekoľko rokov život. Nebudem mať dobrý pocit...ver že nie, lebo sú to len nerváky premňa. Lenže aj ja mám už konečne nárok na normálny život Veronika.

Mám dostatok dôkazov na to, že byt bol pridelený 6/2010 (mestský byt) a svoj vlastný predal až v 1/2011. Bola medzi nami dohoda - on vie, že byt ktorý je v bsm bol zakúpený výlučne len z mojich prostriedkov - no aj tak mi ztrpčuje život a súdi sa somnou.

Veronika, ak by som podala Podnet aj s dôkazmi - čo by masledovalo prosím?
Kvaka
30.07.12,12:43
Magda, našla som na internete náhodne toto:
Kritéria pre prideľovanie mestských bytov
1) Žiadateľ o pridelenie mestského bytu musí spĺňať tieto podmienky:
a) nemá vlastný byt, rodinný dom, družstevný byt a ani nie je čakateľom na družstevný byt, resp. stavebníkom rodinného domu,
b) býva v zdravotne závadnom alebo zdravotne nevhodnom byte,
c) ktorému bolo rozhodnutím súdu zrušené právo užívať byt po rozvode manželstva alebo na základe súdu z iného dôvodu,
d) sociálne odkázaným a nemôže si bytovú situáciu riešiť iným spôsobom.
2) Tieto kritéria sú posudzované vo vzájomnej súvislosti a to pri podaní žiadosti, preverovaní dôvodov bytovou komisiou a definitívnom rozhodovaní o pridelení bytu.
3) Vo výnimočných prípadoch možno prideliť byt aj žiadateľom, ktorí nespĺňajú hodnotené kritéria a to po prešetrení žiadosti bytovou komisiou a po jej prejednaní v mestskej rade.

Takže je to možné, ak to exmanžel dostatočne odôvodnil.
Magda36
30.07.12,12:44
V "bsm" sa prezentuje...že je nemajetný...robí zo seba chudáka - a pritom skutočnosť je úplne iná.

Preto vás prosím, ako by som dokázala preukázať - že je to opačne. Do očí mi povedal, že vysúdi aj posledný cent. je ťažko nečinne sedieť, znervózňovať sa a popritom vedieť, že sa má ozaj dpobre...a zvysoka kašle na nejakú dohodu po rozvode.

Oklamal Mesto...štát...všetkých...a toto robí aj na súde BSM. To sa mám ozaj len tak nečinne prizerať???
Alebo to mám vytiahnuť na súde BSM ??? Tie jeho podvody??? Poradte mi prosím Vás niekto - ved toto je jasný podvod.
veronikasad
30.07.12,12:48
V "bsm" sa prezentuje...že je nemajetný...robí zo seba chudáka - a pritom skutočnosť je úplne iná.

Preto vás prosím, ako by som dokázala preukázať - že je to opačne. Do očí mi povedal, že vysúdi aj posledný cent. je ťažko nečinne sedieť, znervózňovať sa a popritom vedieť, že sa má ozaj dpobre...a zvysoka kašle na nejakú dohodu po rozvode.

Oklamal Mesto...štát...všetkých...a toto robí aj na súde BSM. To sa mám ozaj len tak nečinne prizerať???
Alebo to mám vytiahnuť na súde BSM ??? Tie jeho podvody??? Poradte mi prosím Vás niekto - ved toto je jasný podvod.
Magda, tieto dve veci naozaj spolu nesúvisia. Ak preukážeš, že si počas trvania manželstva zakúpila byt z prostriedkov ktoré do BSM nepatria, nárok na podiel zo spoločného bytu nemá. Ak nebudeš mať dostatočné dôkazy - bohužial, musíš ho zo spoločného bytu vyplatiť.
Magda36
30.07.12,12:51
KVAKA ahoj,

áno, aj ja som si tieto podmienky našla na internete - preto ma to všetko začalo zaujímať, ako to vlastne on všetko porobil. Stretla som sa aj s pánom, ktorý si poňom ten byt kúpil, preto viem aj za koľko ho môj ex predal. VELMI TI DAKUJEM , že reaguješ a snažíš sa mi pomôcť.

No ten byt bol absolútne bez závady - obyvateľný, zdravý, bez problémov. Ten pán napokon aj ľutoval, že sa splašil...a radšej si v tej oblasti mohol za takúto cenu kúpiť domček.

Mňa naj naj najviac TRÁPI skutočnosť - že je to bezcharakterné...a žiaden výnimočný stav tam nebol.
Citujem jeho slová: byt je v bsm...vytlčiem z teba posledný cent!

Preto sa pýtam - či to môžem použiť ako obranu v BSM - prípadne na neho podať Žalobu - ale neviem akú... neviem sa pohnúúť z miesta.
Magda36
30.07.12,12:54
VERONIKA,

byt bol zakúpený len z výlučne mne darovaných a rodičmi našetrených peňazí - avšak počas trvania manželstva. Toto v bsm musím skutočne preukázať. Mamka už nežije - brat mi tiež požičal - ale oca mám dosť chorého. Súd nezvládne.
veronikasad
30.07.12,12:56
VERONIKA,

byt bol zakúpený len z výlučne mne darovaných a rodičmi našetrených peňazí - avšak počas trvania manželstva. Toto v bsm musím skutočne preukázať. Mamka už nežije - brat mi tiež požičal - ale oca mám dosť chorého. Súd nezvládne.

Toto bez dobrého právnika sama nezvládneš, aj vzhľadom na vetu tvojho ex, ktorú cituješ v predch.príspevku.
Pokial ti brat peniaze len požičal - to nie je dar, ktorý do BSM nepatrí.
Kvaka
30.07.12,12:57
V "bsm" sa prezentuje...že je nemajetný...robí zo seba chudáka - a pritom skutočnosť je úplne iná.

Preto vás prosím, ako by som dokázala preukázať - že je to opačne. Do očí mi povedal, že vysúdi aj posledný cent. je ťažko nečinne sedieť, znervózňovať sa a popritom vedieť, že sa má ozaj dpobre...a zvysoka kašle na nejakú dohodu po rozvode.

Oklamal Mesto...štát...všetkých...a toto robí aj na súde BSM. To sa mám ozaj len tak nečinne prizerať???
Alebo to mám vytiahnuť na súde BSM ??? Tie jeho podvody??? Poradte mi prosím Vás niekto - ved toto je jasný podvod.Vy máte nejakú dohodu o vyporiadaní BSM? Alebo prebieha súdne konanie o vyporiadaní BSM? Koľko rokov je od rozvodu? Lebo ťažko ti radiť, ale ak máš doklad, z akých svojich peňazí si kúpila byt, súd by mal na to prihliadnuť. Netráp sa s vecami, ktoré nezmeníš a nesúvisia s BSM.
Magda36
30.07.12,13:13
OK dievčatá,

takže rozvod bol v r.2005 - hnedka nato sme uzavreli pred svedkami ústnu dohodu, že on ostane bývať v byte (ktorý teraz v 1/2011 PREDAL) a ja budem v inom meste bývať v byte - ktorý som si kúpila z časti z pôžičky z práce, dalej mi požičal brat (kde ja som sa zato zriekla nároku dedičstva po smrti rodičov) a z našetrených 100 000,- sk rodičmi. Ja som si ten byt kupovala ešte počas trvania manželstva - 7 rokov vedel, že tento byt je len a len môj - nenamietal-nikde, pretože vedel že som ho kúpila z pozliepaných peniažkoov.
Nato prišlo ku rozvodu - a všetky dohody sa porušili...znepríjemňuje mi život býval v byte kde sme spoločne žili, ja som sa nasťahovala do bytu zakúpeného aj hlavne kvoli robote do iného mesta.

A teraz ma úplne dorazilo, že na súde bsm si nárokuje na byt, ktorý som si ozaj kúpila ja.
Nestačí mu, že podvodne dostal mestský byt...chce ma zodrať z kože. Konanie už prebieha (myslím bsm).

Preto sa pýtam, či to môžem použiť na súde bsm...alebo podať na neho žalobu...alebo ako sa brániť.
Kvaka
30.07.12,13:18
Magda, takže to, čo ti požičal brat a ty si sa za to zriekla dedičstva po rodičoch by malo zavážiť na súde v prospech teba, lebo dlh bratovi si splatila zo svojho dedičstva. Tých 100000 od rodičov musíš preukázať, niekto by mal dosvedčiť. To, že predal byt, v ktorom ste bývali, to bol čí byt?? Kedy a kým nadobudnutý? Inak, BSM by malo byť vysporiadané za taký čas. To odkedy sa súdite? Lebo ak nebolo podané do troch rokov od rozvodu, tak ste podieloví vlastníci bytu.
veronikasad
30.07.12,13:21
OK dievčatá,

takže rozvod bol v r.2005 - hnedka nato sme uzavreli pred svedkami ústnu dohodu, že on ostane bývať v byte (ktorý teraz v 1/2011 PREDAL) a ja budem v inom meste bývať v byte - ktorý som si kúpila z časti z pôžičky z práce, dalej mi požičal brat (kde ja som sa zato zriekla nároku dedičstva po smrti rodičov) a z našetrených 100 000,- sk rodičmi. Ja som si ten byt kupovala ešte počas trvania manželstva - 7 rokov vedel, že tento byt je len a len môj - nenamietal-nikde, pretože vedel že som ho kúpila z pozliepaných peniažkoov.
Nato prišlo ku rozvodu - a všetky dohody sa porušili...znepríjemňuje mi život býval v byte kde sme spoločne žili, ja som sa nasťahovala do bytu zakúpeného aj hlavne kvoli robote do iného mesta.

A teraz ma úplne dorazilo, že na súde bsm si nárokuje na byt, ktorý som si ozaj kúpila ja.
Nestačí mu, že podvodne dostal mestský byt...chce ma zodrať z kože. Konanie už prebieha (myslím bsm).

Preto sa pýtam, či to môžem použiť na súde bsm...alebo podať na neho žalobu...alebo ako sa brániť.
V prípade, ak manželia neuzatvoria dohodu o vysporiadaní BSM - bezpodielového spoluvlastníctva manželov alebo nepodajú návrh na súd na vysporiadanie BSM - bezpodielového spoluvlastníctva na súd v lehote 3 rokov od rozvodu manželstva, v tom prípade sa uplatní ustanovenie § 149 ods. 4 Občianskeho zákonníka, (http://ficek.sk/advokat-bratislava/obciansky-zakonnik.pdf) v zmysle ktorého platí:
Ak do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva manželov nedošlo k jeho vysporiadaniu dohodou alebo ak nebol podaný do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva návrh na súd na jeho vyporiadanie, platí, pokiaľ ide o hnuteľné veci, že sa manželia vyporiadali podľa stavu, v akom každý z nich veci z bezpodielového spoluvlastníctva pre potrebu svoju, svojej rodiny a domácnosti výlučne ako vlastník používa. O ostatných hnuteľných veciach a o nehnuteľných veciach platí, že sú v podielovom spoluvlastníctve a že podiely oboch spoluvlastníkov sú rovnaké. To isté platí primerané o ostatných majetkových právach, ktoré sú pre manželov spoločné.

http://ficek.sk/zrusenie-vysporiadanie-bsm-bezpodieloveho-spoluvlastnictva-manzelov.html
Kvaka
30.07.12,13:23
Ešte napíš, kto je napísaný ako vlastník bytu na LV, aj kto bol vlastník toho bytu, ktorý tvoj ex predal.
Magda36
30.07.12,13:33
BYT v ktorom sme spoločne bývali bol môjho otca - ktorý mu ho predal za symbolickú podhodnotenú cenu, pretože ex prisľúbil - že návrh na BSM nepodá. ALE nedodržal to a podal. Nikto o tom nevedel, až pokiaľ neprišla predvolánka na súd o bsm. Áno bratovi som sa zriekla dedičstva, peniažky nasporené rodičmi som už na súde preukázala. Konanie ale bolo pozastavené-prerušené (bsm) nakoľko som ja polovicu z môjho bytu previedla už na terajšieho partnera, preto bsm tak dlho trvá. No opäť sa obnovilo.... a ja som v koncoch

Preto ma zarazilo - že mal byt v os.vlastníctve - dostal ďalší mestký byt, mal dostatok fin.prostriedkov aby si zabezpečil bývanie...ale nie...smeje sa mi do tváre.

Ked som si počas trvania manželstva sama zakúpila byt o ktorý sa teraz tak "bije" ničím vôbec nijako do neho neprispieval, nestaral sa o neho...nič.
Preto neviem, či teraz mám v súd.konaní bsm požiadať o prešetrenie - ako vlastne nadobudol ďalší mestký byt - kedže tak tvrdo tvrdí, že je aj on spoluvlastníkom. ??????
Magda36
30.07.12,13:39
Na LV bola zapísaná jeho "údajne nemajetná" družka.
Kvaka
30.07.12,13:41
Ja nerozumiem, ako on mohol kúpiť na "seba" byt od tvojho otca, zrejme ešte počas manželstva? Rovnako nechápem, ako ho ex mohol predať sám, nedal ti z predaja podiel? Rovnako mi nie je jasné, ako si ty mohla "previesť" na niekoho polovicu bytu, ktorý nebol ešte "vysporiadaný". Niekde bude chyba.
Magda36
30.07.12,13:43
Prešpekuloval si to až do piku :((((((((((((((((

Preto som sa pýtala, či môžem tento podvodom získaný mestský byt - možem použiť ako argument na prešetrenie súdom ???
veronikasad
30.07.12,13:44
Ja nerozumiem, ako on mohol kúpiť na "seba" byt od tvojho otca, zrejme ešte počas manželstva? Rovnako nechápem, ako ho ex mohol predať sám, nedal ti z predaja podiel? Rovnako mi nie je jasné, ako si ty mohla "previesť" na niekoho polovicu bytu, ktorý nebol ešte "vysporiadaný". Niekde bude chyba.
Nebude to tým, že od rozvodu je už viac ako tri roky na katastri sú zapísaní ako podieloví vlastníci ?
Kvaka
30.07.12,13:45
????
Magda36
30.07.12,13:47
KVAKA...je to mocno zamotané, ale dohodli sme sa, že si dáme pokoj. Preto na LV bola zapísaná už jeho družka. Môj otec a v podstate my všetci sme si mysleli - že bude pokoj a ústnu dohodu dodrží - čo sa však nestalo - pretože hned podal návrh na bsm.
Ja som prepísala svoj byt (zakúpený počas manž.) na svojho druha - aby sme obaja ja a nový druh mali istotu, že si dôverujeme.
Kvaka
30.07.12,13:48
Nebude to tým, že od rozvodu je už viac ako tri roky na katastri sú zapísaní ako podieloví vlastníci ?Na prevod jej podielu by mal predkupné právo jej ex, musel by dať súhlas. Ale ona píše, že bol iba jej, preto som sa pýtala, kto bol na LV. Teraz je to dosť domotané, kedy sa na LV toho predaného bytu objavila družka? Keď nie sú kompletné info, ťažko sa radí.
Magda36
30.07.12,13:50
asi by mal môj otec napísať prehlásenie - ako to vlastne bolo...ústna dohoda a svedkovia a môj brat. A požiadať súd - aby preveril - ako nadobudol teda už ďalší mestský byt - kedže tvrdil, že je nemajetný...alebo ???
Kvaka
30.07.12,13:50
veronikasad
30.07.12,13:50
Na prevod jej podielu by mal predkupné právo jej ex, musel by dať súhlas. Ale ona píše, že bol iba jej, preto som sa pýtala, kto bol na LV. Teraz je to dosť domotané, kedy sa na LV toho predaného bytu objavila družka? Keď nie sú kompletné info, ťažko sa radí.
pochopila som, že družka je vlastníkom bytu v ktorom bývali a ktorý za podhodnotenú cenu kúpil jej ex od jej otca (zrejme až po rozvode)...
Predmetom BSM je iný byt.
Magda36
30.07.12,13:52
objavila sa v decembri 2005 kedy sa byt predal a dohodli sme sa - že si tým pádom dáme POKOJ. Ze si nebude nárokovať na byt môj ...a v januári 2006 podal návrh na bsm.
Magda36
30.07.12,13:54
ÁNO - predmetom je byt - ktorý som si počas manželstva zakúpila JA s mojich peniažkov. o tento byt sa tak bije...a ešte dostali aj mestský byt... :(((((
Kvaka
30.07.12,13:56
No tak toto je hotová detektívka, dostať z teba kompletné informácie. Na súde by si nemala mať problém, ak bude dohoda svedkami potvrdená tak, ako si napísala. Dokonca on ten byt predaný byt ani nevlastnil, keď požiadal o mestský, to si mala hneď napísať. A dokonca ho predali po 5 rokoch, teda asi aj bez dane z príjmu. Šikovný je ten tvoj ex. Joj, už som mohla iné porobiť doma.
Magda36
30.07.12,14:03
KVAKA - je mi ľúto, že ťa zdržiavam,

ale čo teraz ja - viem použiť ten ich mestský byt ako niečo - čo tiež zaváži na súde v bsm...ked sa prezentoval ako nemajetný ...??? ako teraz postupovať prosím ??? :(((

ja som vyššie písala - že si to prešpekuloval.
Mňa len žerie to - že chce polovicu z môjho !!!!!
A dalej ma trápi, že 6/2010 im bol pridelený mestký byt - a v januári/2011 až predali ten byt kde figurovala jeho družka.
:((((
Magda36
30.07.12,14:06
Čo teraz ??? nerozumiem - predali ho aj bez dane z príjmu ??,,


Vôbec teraz ničomu nerozumiem.... :((((((((((((((
Kvaka
30.07.12,14:13
Čo teraz ??? nerozumiem - predali ho aj bez dane z príjmu ??,,


Vôbec teraz ničomu nerozumiem.... :((((((((((((((No ak ho kúpila družka v decembri 2005, predpokladám, že vklad vlastníctva bol v januári 2006, potom ho vlastnila viac 5 rokov, vtedy sa daň z príjmu z predaja bytu neplatí. Ty už môžeš len dokazovať, za čo si kúpila byt, ktorý je predmetom BSM.
Magda36
30.07.12,14:21
Ach jááááááááááááájjjjjj :((((

ostanem ja ako bezdomovec :((((((

ano Predaj bytu bol v r.2011 - z čoho plynie, že ani daň nezaplatili.

Nič z tohoto tu - čo som napísala nemôžem ako dôkaz použit voči protistrane ???

Ani dať preveriť súdom - ako vlastne dospeli k tomu, že im bol daný mestký byt ??? Žalobou...Podnetom ??? ničím ???
Absolútne nič ????
Magda36
30.07.12,14:41
prosím Vás,


môžem nejakým spôsobom toto všetko napísať na SÚD ??? Môžem týmto nejako argumentovať - čoho sa dopustil ex aj spoločne so svojou družkou???

Napísať to na súd BSM...alebo ŽALOBU ????

Potrebujem ozaj radu - ako sa pohnúť...ved to je nemysliteľné, že ma ošklbe ako kuru :((((((((((((

Aký podnet mám dať ? Na prokuratúru??? Na súd ??? alebo čo mám vlastne robiť ???


dakujem za radu...dakujem
veronikasad
30.07.12,14:50
prosím Vás,


môžem nejakým spôsobom toto všetko napísať na SÚD ??? Môžem týmto nejako argumentovať - čoho sa dopustil ex aj spoločne so svojou družkou???

Napísať to na súd BSM...alebo ŽALOBU ????

Potrebujem ozaj radu - ako sa pohnúť...ved to je nemysliteľné, že ma ošklbe ako kuru :((((((((((((

Aký podnet mám dať ? Na prokuratúru??? Na súd ??? alebo čo mám vlastne robiť ???


dakujem za radu...dakujem
Magda, vysporiadanie BSM nijako nesúvisí s mestským bytom.

Čo máš robiť ? Zohnať si dobrého právnika, ktorý spoľahlivo preukáže z akých prostriedkov bol byt ktorý je predmetom BSM obstaraný.
Magda36
30.07.12,15:00
Súhlasím Veronika,

nájdem si šikovného právnika (aspoň dúfam) ... budem bojovať o svoje,
no predsa spomínala si nejaký podnet. Mohla by som podľa teba tento Podnet nejako sformulovať na súd? Alebo napísať Vyjadrenie - čoho sa všetkého dopustil ? Aj ked bude predmetom niečo iné (bsm) - no predsa len mohlo by to zavážiť nie ?

Ved z toho je zrejmé - že mu ide len a len o peniaze...a ešte k tomu sa dopúšťa aj podvodov.
veronikasad
30.07.12,15:04
Súhlasím Veronika,

nájdem si šikovného právnika (aspoň dúfam) ... budem bojovať o svoje,
no predsa spomínala si nejaký podnet. Mohla by som podľa teba tento Podnet nejako sformulovať na súd? Alebo napísať Vyjadrenie - čoho sa všetkého dopustil ? Aj ked bude predmetom niečo iné (bsm) - no predsa len mohlo by to zavážiť nie ?

Ved z toho je zrejmé - že mu ide len a len o peniaze...a ešte k tomu sa dopúšťa aj podvodov.
Súd nerieši pridelovanie mestských bytov. Podnet môžeš podať napr. hlavnému kontrolorovi mesta. Ale ak je pravda to čo si napísal, že byt ktorý kúpil od tvojho otca dal prepísať na svoju družku, tak naozaj žiadny byt v čase pridelenia mestského bytu nevlastnil.
lubko6394
30.07.12,15:45
Nerád sa do toho pletiem, ale skôr sa jedná o pomstu bývalému partnerovi ako o riešenie problémov zadávateľky. Všetko smeruje len k tomu ako mu podkúriť a pritom netvrdím, že by si to možno nezaslúžil. Takže sa pýtam čo by potrebovala zadávateľka pre seba.
buchač
30.07.12,16:18
Nerád sa do toho pletiem, ale skôr sa jedná o pomstu bývalému partnerovi ako o riešenie problémov zadávateľky. Všetko smeruje len k tomu ako mu podkúriť a pritom netvrdím, že by si to možno nezaslúžil. Takže sa pýtam čo by potrebovala zadávateľka pre seba.
...tak dajako .....

Len pri tom " širokom spektre informácií " je to až ako gordický uzol ....

Bytov do aleluja ...mestský , vlastný , družkin , otcov...
Ja len malú pripomienku .
Ak sa jedná o ten mestský , tak je šumafuk či je BSM alebo nie . Majiteľom bytu vždy ostáva až do odpredaja mesto ...


Magda36
Re: PODVOD S Mestským bytom ???
nájdem si šikovného právnika (aspoň dúfam) ... budem bojovať o svoje,
Ved z toho je zrejmé - že mu ide len a len o peniaze...a ešte k tomu sa dopúšťa aj podvodov.

...a Tebe ???.....
veronikasad
30.07.12,16:26
...tak dajako .....

Len pri tom " širokom spektre informácií " je to až ako gordický uzol ....

Bytov do aleluja ...mestský , vlastný , družkin , otcov...
Ja len malú pripomienku .
Ak sa jedná o ten mestský , tak je šumafuk či je BSM alebo nie . Majiteľom bytu vždy ostáva až do odpredaja mesto ...


...a Tebe ???.....
juraj, nečítal si celú tému. Mestský byt nie je predmetom BSM.
buchač
30.07.12,16:34
Ja len malú pripomienku .
Ak sa jedná o ten mestský , tak je šumafuk či je BSM alebo nie . Majiteľom bytu vždy ostáva až do odpredaja mesto ...


juraj, nečítal si celú tému. Mestský byt nie je predmetom BSM.
...práve , že hej ...
...a práve to ma zaráža , že sa v tejto téme BSM rieši pri mestskom byte , ktorý je v majetku mesta a ten , kto v ňom býva , tak platí nájomné - doslovne ...
Magda36
30.07.12,16:34
Joooj ludia,

o čo ide mne ??? O svätý pokoj a hlavne o to - aby to - čo je moje aj moje ostalo.
Ak by som sa chcela mstiť...dávno napíšem na že sa dopustil trestného činu podvodu - a mal by riadne podkúrené pod zadkom.

Potrebovala som RADU a nie ešte komentáre...najmä také - ktoré ešte viac jatria RANY - ktoré mi spôsobuje ex.

Pokiaľ nemáte fundovanú odpoveď - nechajte si svoje názory pre seba.

Alebo ako by ste inak nazvali PODVOD s bytom..možno to bude aj v telke...potom budete krútiť hlavou.

Ps: ...nesúď - pokiaľ nie si súdený... a nikdy neviete, ako dopadnete Vy

Cez to všetko vás pozdravujem a prajem, aby ste takéto peklo nikdy nezažili.
veronikasad
30.07.12,16:36
...práve , že hej ...
...a práve to ma zaráža , že sa v tejto téme BSM rieši pri mestskom byte , ktorý je v majetku mesta a ten , kto v ňom býva , tak platí nájomné - doslovne ...
nerieši BSM pri mestskom byte. Ex chce vyplatiť z bytu ktorý si (ako tvrdí) kúpila za trvania manželstva z vlastných peňazí, a zadavatelka ho chce "udať" že dostal mestský byt, keď mal ešte vo vlastníctve iný. A pridelenie mestského bytu chce riešiť na súde, ktorý bude pojednávať o vysporiadaní BSM.
buchač
30.07.12,16:40
Joooj ludia,

Pokiaľ nemáte fundovanú odpoveď - nechajte si svoje názory pre seba.

...Jooooooooooj Magduš .....

Lenže na fundovanú odpoveď je potrebné aj fundované info dať ...že kompletné ...
Magda36
30.07.12,17:06
Jooooooooooj Magduš .....

Lenže na fundovanú odpoveď je potrebné aj fundované info dať ...že kompletné ...



"BUCHAČ" pokiaľ by som hned na začiatku dala úplne komplet info - a ešte k tomu doplnila VŠETKO čo som za tých 7 rokov od ex prežila...tak by som asi napísala DRÁMU - ale beriem tvoj názor, je mi len na nič.... že človek skutočne potrebuje pomoc - a ešte sa tu naťahuje.
Vieš, nie všetci sme stvorený byť "hyeny" - ale ked pretečie pohár trpezlivosti...a hrozí ti, že skutočne prídeš o SVOJ majetok - konáš ako konáš...a budem do toho jeho podvodu búúúúúúúšiť pokiaľ len budem vládať.... takto by konal každý človek - ktor;ému by išlo o všetko.

Pozdravujem ťa...
mareko
30.07.12,18:53
Milá Magda, máš dva kroky ( každý je však právne z úplne iného súdka) ktoré musíš alebo chceš urobiť:
1. BSM - ako ti už vyššie nespočetne krát písali, zožeň dobrého právnika, svedkov, podklady, dôkazový materiál a čakaj ako súd rozhodne
2. Tvoja pomsta - napíš trestné oznámenie a čakaj ako orgány činné v trestnom konaní rozhodú

Len už nemiešaj dokopy hrušky s práškom na pranie :-)
buchač
30.07.12,20:58
Jooooooooooj Magduš .....

Lenže na fundovanú odpoveď je potrebné aj fundované info dať ...že kompletné ...

"BUCHAČ" pokiaľ by som hned na začiatku dala úplne komplet info - a ešte k tomu doplnila VŠETKO čo som za tých 7 rokov od ex prežila...tak by som asi napísala DRÁMU - ale beriem tvoj názor, je mi len na nič.... že človek skutočne potrebuje pomoc - a ešte sa tu naťahuje.
Vieš, nie všetci sme stvorený byť "hyeny" - ale ked pretečie pohár trpezlivosti...a hrozí ti, že skutočne prídeš o SVOJ majetok - konáš ako konáš...a budem do toho jeho podvodu búúúúúúúšiť pokiaľ len budem vládať.... takto by konal každý človek - ktor;ému by išlo o všetko.

Pozdravujem ťa...
...na mňa smerované ...takže aj ja odpoviem ...

Že som svoj názor dal je predsa pochopiteľné , za druhých nezvyknem vravievať .
Doplňovať nemusíš , mne nie je potrebné ...Ty vieš .
Každý si prežil to svoje , respektíve prežíva...potiažmo naň ešte niečo zo zálohy číha.

Podvod - nepodvod ...jedno je isté ....môžeš búúúúúúšiť , koľko len chceš , no na dokázanie viny sú potrebné pádne argumenty a dôkazy...

Máš pravdu , nie je každý stvorený byť hyenou , ani ja ňou nie som .
Totiž ide o to , že zo mňa ... pokiaľ na to moje niekto si dovolí siahnuť ...sa stávam v tomto prípade pre dotyčného asi aj hajzel.
Ja následne okamžite konám .....

Že ako ???.....šak čítaj , ale poriadne !!!!


....kúúúa ...potešilo ...a ešte ako ...

...niekde som bol napísal , že so mnou sa v určitých záležitostiach nehodno zahrávať ...

Dnes som dostal rozsudok ...

Dotyčná osoba , ktorá mi dlhuje určitú čiastku , konečne vyfasovala ...
- prečin podvodu podľa § 221 ods.1 , ods.2 TZ
- prečin sprenevery podľa § 213 ods. 1,2 písm. a TZ

...že koľko ???......2 roky s podmienkou na 3 roky , plus záväzok uhradiť spôsobenú škodu vo výške 50 % ...tú druhú polovičku uplatniť na OP konaní ...

Nezaplatí ???.....že do ťurmy pôjde a exekútorka jej pošlem , do krku sa jej zakúsi ...

http://www.porada.sk/t186192-p1091-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-ii.html

DRÁMU radšej nespomínaj ...
Keby som sa ja rozpísal , bolo by to na tragédia strihnutá občas nejakou kapitolkou ladenou komédiálnym štýlom...
Už len na záver čakám , že ako sa vyvinie ...no nejak happy end v terajšej dobe nečakám ...
Magda36
31.07.12,06:12
Ahoj mareko,

je mi jasné, že na pojednávaní sa nebude preberať Mestský byt...ale podstata "bsm"... no myslela som si, že pokiaľ by som napísala aspoň nejaké Vyjadrenie (veľmi stručné) ako konal po rozvode...ozaj moc stručné -- aspoň by si mohla sudkyňa vytvoriť nejaký názor, že tomuto človeku skutočne ide len a len o peniaze, pretože to sám v inom konaní aj potvrdil.
Raz že je nemajetný, potom zasa že chce aby som ho vyplatila z bytu...tvrdenie z iných zápisníc.

Preto som toto s týmto bytom niekde chcela prezentovať.... nie je to v tom, že ja sa v tom vyžívam - konám tak preto, lebo mi ide o všetko... :(

Pozdravujem ťa a dík, že si napísal - alternatíva 2 o ktorej píšeš tak tú by som musela poslať niekde vyššie...je to malinké mesto kde sa každý s každým pozná....nepresadila by som sa. :(
sito
31.07.12,06:44
Dobrý deň,
prosím vás, chcela by som sa opýtať, či je možné a hlavne ako by som mala postupovať v tejto veci:
Dotyčný XY vlastnil v os. vlastníctve byt a požiadal si o pridelenie Meestského bytu - v inom meste. jeho žiadosť bola zaevidovaná v r.2010, následne v júny 2010 mu bol Mests.zast. byt aj pridelený - ale problém je ten, že vlastný svoj byt predal až v roku 2011. Zatajil skutočnosť, že má byt...uviedol že je nemajetný... oklamal mesto (alebo si to nejako vybavil...neviem).
čo by ste mi poradili - je to môj exmanžel, ešte nie je vyporiadané BSM - kde si nárokuje aj na polovicu môjho bytu.
Ako postupovať prosím ????

pozdravujem a dakujem za odpovede

On mal vlastný byt v tom ste bývali. Rozišli ste sa, ty si si kúpila byt. On požiadal mesto o pridelenie bytu, uviedol, že nemá majetok, teda ani bývať vraj nemá kde. Dostal byt od mesta a potom ten v ktorom ste bývali, vlastný predal a tebe nič s toho predaja nedal. A byt ktorý si si kúpila za vlastné, kde vôbec nebýval, chce aby si ho vyplatila, polovičku. Chrapúň, ak je to tak?

Divoké, ale aj také kúsky stvára život, či ľudia? Dnes je viac papier, to čo je na papieri, nie všetko treba podpísať, ale podstatné veci, áno. Dohoda len tak ústne, nič moc, ale treba to skúsiť, že nechcel a zrazu chce.

Na to všetko treba doklady, listy vlastníctva, kúpnu zmluvu, atď. a právnika.

Držím palce! :);)
Magda36
31.07.12,06:58
Dakujem SITO,

je to síce omnoho viac zamotané....ale aj tak ti dakujem, že si reagoval.
Som si úplne vedomá - že potrebujem veľmi dobrého právnika

Dakujem a pozdravujem
heja3
31.07.12,08:05
Magda, zhrňme to tu, lebo je to domotané, toľko mätúcich info, že ti nemôžeme pomôcť:
Koľko je bytov? Aké vlastníctvo? Ktoré je v BSM?
Napíš, či som to dobre pochopila:
Byt č.1, v ktorom ste bývali spolu - kúpený spolu?
Byt č. 2, ktorý si kúpila počas manželstva z pôžičiek?
Byt č. 3, ktorý získal ex - mestský
Magda36
31.07.12,08:19
Ahoj Heja,

Byty boli tri.
byt č.1 : bývali sme v nom spolu, no moj otec ho za symb.cenu predal družke mojho ex (ústna dohoda že moj ex za to nepodá návrh na bsm) no hned po predaji asi o mesiac podal návrh na bsm - dohoda nedodržaná
byt č.2 : áno, vzala som si z práce pôžičku, potom mi rodičia ešte pred svadbou našetrili peniažky ktoré sa použili na kúpu bytu č.2 (počas trvania manželstva) preto som písala - že 7 rokov nenamietal a v konaní to aj sám potvrdil že som mala peniažky od rodičov, a dalej brat mi doložil peniaze a ja som sa za to bratovi zriekla dedičstva po smrti našich rodičov
byt č.3 : mestský byt, ktorý získal ex - ALE pri predaji bytu č.1 tam ako vlastník figurovala jeho družka.... spoločne požiadali o pridelenie mestského, no ten im bol pridelený ešte pred samotným predajom, takže prešpekulované, a ešte k tomu čakali 5 rokov, aby nemuseli platiť daň z predaja

Tak guláááš parádny...a v konaní BSM sa prezentuje ako nemajetný chudák - no v inom konaní zasa sa prekecol že bol spoluvlastníkom bytu...odporuje si v mnohých výpovediach...
Dostal spolu s družkou mestský byt - ale bol vlastníkom bytu č.1 resp.jeho družka. Zatajili skutočnosť - že vlastnie nehnuteľnosť.
Magda36
31.07.12,08:20
ešte som zabudla - že bsm prebieha o byt, ktorý som si kúpila ja z mojich peňazí.
Kvaka
31.07.12,08:21
Magda, tvoje informácie neboli všetky pravdivé, preto som ti napísala, že sa ťažko radí, postupne si totiž pridávala a menila fakty. Ale napriek tomu to zhrniem, dúfam, že ešte odpovieš na položené otázky, lebo tie nejasné fakty sú dôležité:
Ako manželia ste bývali v byte tvojho otca. Počas manželstva si ty kúpila byt jednak zo svojich peňazí (rodičia ti peniaze darovali, brat ti požičal, zdedila si a bratovi vrátila), ale aj z peňazí, ktoré si si v robote požičala, tie však už patria do BSM.
Aká časť peňazí bola požičaná z roboty? Kto bol na LV v čase rozvodu? Kto je na LV teraz?

V roku 2005 ste sa rozviedli. S exmanželom ste sa pred svedkami ústne dohodli, že ty si ponecháš byt, ktorý si kúpila nielen za svoje, ale aj za pôžičku z práce a tvoj otec za to predá byt tvojmu exmanželovi za symbolickú podhodnotenú cenu, ak on nepožiada o vyporiadanie BSM. Tvoj otec teda predal svoj byt, ale komu?
Cena, za ktorú ten byt predal tvojmu ex bola rovná sume, ktorú si si ty v práci požičala? Alebo to otec predal rovno jeho družke? Píšeš, že bola zapísaná na LV.

Napriek dohode ex požiadal o vyporiadanie BSM hneď v roku 2006, zrejme už keď byt bol v katastri napísaný na jeho družku.
V roku 2010 ex požiadal o pridelenie mestského bytu.
Po piatich rokoch, teda v roku 2011, družka ten byt kúpený od tvojho otca (alebo od tvojho ex) predala.
Ex tvrdil pri žiadosti o pridelenie mestského bytu, že žiadny byt nevlastní, ale podľa teba klamal, lebo vlastní polovicu bytu, kúpeného počas manželstva, ešte nevyporiadaného. Bude ho vlastniť na papieri dovtedy, kým súd BSM nevyporiada v prospech teba, ak preukážeš, že si byt nadobudla z výlučne vlastných peňazí, a ak preukážeš, že dohodou bol manžel vlastne vyporiadaný tým, že dostal byt, v ktorom ste bývali, za "symbolickú cenu".

To, že si podávala zmätočné informácie, je tu:


vlastný svoj byt predal až v roku 2011..
v meste kde žil mal v osobnom vlastníctve nehnuteľnosť v ktorej už žil so svojou družkou
..ako je možné, že dostal byt mestký byt ked bol ešte stále vlastníkom nehnuteľnosti - svojej nehnuteľnosti....
..Stretla som sa aj s pánom, ktorý si poňom ten byt kúpil, preto viem aj za koľko ho môj ex predal.

..Na LV bola zapísaná jeho "údajne nemajetná" družka.
objavila sa v decembri 2005 kedy sa byt predal a dohodli sme sa - že si tým pádom dáme POKOJ. Ze si nebude nárokovať na byt môj ...a v januári 2006 podal návrh na bsm. ..


rozvod bol v r.2005 - hnedka nato sme uzavreli pred svedkami ústnu dohodu, že on ostane bývať v byte (ktorý teraz v 1/2011 PREDAL) a ja budem v inom meste bývať v byte - ktorý som si kúpila z časti z pôžičky z práce, dalej mi požičal brat (kde ja som sa zato zriekla nároku dedičstva po smrti rodičov) a z našetrených 100 000,- sk rodičmi.
BYT v ktorom sme spoločne bývali bol môjho otca - ktorý mu ho predal za symbolickú podhodnotenú cenu, pretože ex prisľúbil - že návrh na BSM nepodá.

Chceš na súde preukázať, že klamal, že je nemajetný, ale zároveň chceš v BSM preukázať, že ten byt je výlučne tvoj. Ten druhý byt od otca bol v čase žiadosti o mestský byt už vo vlastníctve jeho družky, ak sa mýlim, oprav ma.
Kvaka
31.07.12,08:25
Vidím, že už si doplnila, že byt bol predaný rovno jeho družke.
Magda36
31.07.12,08:33
Ahoj Kvaka,

nemýliš sa, je to tak. Moj otec predal byt za symbolickú podhodnotenú cenu a na LV sa zapísala jeho družka.To bola dohoda - že si nebude nárokovať na druhý byt, ktorý som si síce kúpila počas manželstva ale z mojich peňazí.
Tvoj záver je úplne presný Kvaka - pretože celú tu dobu nenamietal (počas trvania manž.) že som na LV bola zapísaná len ja - lebo vedel, že doneho neinvestoval ani korunu.
Magda36
31.07.12,08:37
Kvaka,
nedoplnila...je to tam, spomenula som to, že to bolo v r.2005 pri dohode.Prosím pozri vyššie, kde si to aj sama moje riadky nejako skopírovala. Je to tam. Objavila sa už v r.2005.
Magda36
31.07.12,08:42
Pôžička z práce bola 50 000 sk - tá spadá do bsm.
V čase rozvodu som bola na LV zapísaná len ja.
Teraz som na LV ja a moj terajší partner.
cena bytu ktorý predal otec sa nevyrovná cene bytu ktorý predal družke.
buchač
31.07.12,08:48
...Jooooooooooj Magduš .....

Lenže na fundovanú odpoveď je potrebné aj fundované info dať ...že kompletné ...


Ahoj Heja,

Byty boli tri.
byt č.1 : bývali sme v nom spolu, no moj otec ho za symb.cenu predal družke mojho ex (ústna dohoda že moj ex za to nepodá návrh na bsm) no hned po predaji asi o mesiac podal návrh na bsm - dohoda nedodržaná
byt č.2 : áno, vzala som si z práce pôžičku, potom mi rodičia ešte pred svadbou našetrili peniažky ktoré sa použili na kúpu bytu č.2 (počas trvania manželstva) preto som písala - že 7 rokov nenamietal a v konaní to aj sám potvrdil že som mala peniažky od rodičov, a dalej brat mi doložil peniaze a ja som sa za to bratovi zriekla dedičstva po smrti našich rodičov
byt č.3 : mestský byt, ktorý získal ex - ALE pri predaji bytu č.1 tam ako vlastník figurovala jeho družka.... spoločne požiadali o pridelenie mestského, no ten im bol pridelený ešte pred samotným predajom, takže prešpekulované, a ešte k tomu čakali 5 rokov, aby nemuseli platiť daň z predaja

Tak guláááš parádny...a v konaní BSM sa prezentuje ako nemajetný chudák - no v inom konaní zasa sa prekecol že bol spoluvlastníkom bytu...odporuje si v mnohých výpovediach...
Dostal spolu s družkou mestský byt - ale bol vlastníkom bytu č.1 resp.jeho družka. Zatajili skutočnosť - že vlastnie nehnuteľnosť.

...TERAZ je to info ......bez emócii a vnášaní iných , nepodstatných poznámok ...:rolleyes:...vecne , stručne a jasne ...;)
Magda36
31.07.12,08:56
Tak...a ako z tohto gulááášu zachrániť môj majetok ? Emócie pracujú...ide o môj majetok
Kvaka
31.07.12,09:11
Kvaka,
nedoplnila...je to tam, spomenula som to, že to bolo v r.2005 pri dohode.Prosím pozri vyššie, kde si to aj sama moje riadky nejako skopírovala. Je to tam. Objavila sa už v r.2005.Nebolo to jasné, Magda, lebo všade si písala, že byt vlastnil ex, on ho predal, že družka sa objavila v roku 2005, si síce napísala, ale podstatne neskôr, až keď som sa ťa pýtala, kto bol na LV predaného bytu. Otec mohol predať byt aj tvojmu ex a on to následne mohol previesť na svoju družku, to naozaj nebolo jasné. Ani to nebolo jasné, že ty si na LV bytu, o ktorý sa sporíte v BSM, zapísaná sama, aj keď bol kúpený počas manželstva.
Magda36
31.07.12,09:17
Súhlasím,
je pravdou že to išlo ako z chlpatej deky, ospravedlňujem sa. Musím písať stručne a JASNE.
A takto budem musieť rozprávať aj s právnikom - lebo inak ma asi ani nevezme....

Bola som na LV zapísaná sama...preto som aj spomínala, že mal dosť času počas manželstva NAMIETAŤ, ale nekonal lebo vedel že do toho bytu nedal peniaze. Spomínala som to, ale asi obšírne.
Kvaka
31.07.12,09:45
To, že manžel nefiguruje na LV bytu, kúpeného počas manželstva nezaváži, keďže si byt kúpila aj za pomoci pôžičky, teda nielen z vlastných peňazí. S týmito faktami by si zrejme mala exmanžela vyplatiť z hodnoty 50000,- jemu patrí 25000, ale musí sa to prepočítať na ceny bytov v čase rozvodu. Ak tých 25000 tvorilo pri kúpe bytu napríklad 3% ceny bytu, tak tie 3% mu vyplatíš z trhovej ceny bytu v čase rozvodu.
misoft
31.07.12,12:33
...a oproti podpisu - aby sa nešprajcoval....
Magda36
31.07.12,13:26
no tak teraz so nejaká dopletená Kvaka,
pretože na pojednávaní predtým než bolo pozastavené bol na byt prizvaný súdny znalec. Byt ohodnotil. Potom následne bolo bsm pozastavene kvoli tomu, že sme mali spor kvoli neplatnosti prav.ukonu (lebo som s bytom nakladala - ten prepis na mojho druha ako som vyššie spomenula).
Ale nechápem čo sú tie 3% ????
A znalec mi povedal - že vyplacať udajne budem zo súčasnej ceny bytov....ja už tomu ozaj nerozumiem.
Ako to teda je ?
heja3
01.08.12,10:01
Veď ti to napísala polopate Kvaka - príspevok 64 - do BSM ide 50 000 Sk - pôžička - jeho je 1/2 - 25 000 Sk. Ak byt pri KÚPE stál povedzme 1 000 000, tak táto suma je 2,5 % z ceny bytu. Ak pri pojednávaní súdny znalec ohodnotil byt k času rozvodu, napríklad na 75 000 €, tak vyrovnanie bude 2,5% z tejto ceny = 1 875 €.

Opýtaj sa právnika, či by sa niečo nedalo robiť aj s tým, že oni "dostali" byt od otca - keď to malo byť za ten byt, čo sa chce súdiť.

Trochu mimo témy:
Ak si mala takéto problémy so svojím manželom, tak sa čudujem prečo si prepisovala byt na svojho druha. Ty si urobila "skutok dôvery", ale on nie. Ak si zmyslí niekedy odísť, tak odíde (bez všetkého, bez rozvodu) s vlastníctvom 1/2 bytu, ktorý nekúpil
a nespoliehala by som sa na sľuby teraz, lebo potom.... viď tvoj manžel. A to nehovorím, že všetci muži sú rovnakí, ale prevod bytu je veľká vec. Aj s Leninom to bolo na večné časy....a ľudia sa menia.
Magda36
02.08.12,09:30
Dakujem Vám za všetky rady a pozdravujem vás.
ešte raz dakujem, zatiaľ si hladám právnika