akinoma
30.07.12,15:43
Dobry den,
chcel by som sa Vas opytať, máme byt v podnajme a teraz cez vikend nam volali podnajomnici, že sa stala havaria, pretože im udrel odpad do vane, umyvadla aj v zachode. My sme išli do bytu a zistili sme že je upchaty odpad asi....lenže náš bytovy spravca odmietol volať odbornikov, pretože to nechcel uhradzať z fondu. Pričom v zmluve je jasne pisane, že fond ma služiť na taketo učely tzn.udržba, havarie, oprava spoločnych priestorov. Chcem sa opytať ako to riešiť ďalej.
sito
30.07.12,19:43
Dobry den,
chcel by som sa Vas opytať, máme byt v podnajme a teraz cez vikend nam volali podnajomnici, že sa stala havaria, pretože im udrel odpad do vane, umyvadla aj v zachode. My sme išli do bytu a zistili sme že je upchaty odpad asi....lenže náš bytovy spravca odmietol volať odbornikov, pretože to nechcel uhradzať z fondu. Pričom v zmluve je jasne pisane, že fond ma služiť na taketo učely tzn.udržba, havarie, oprava spoločnych priestorov. Chcem sa opytať ako to riešiť ďalej.

A kto je vlastník? Niekto tretí? Je to spodný byt?! Ak áno, tak na stúpačke pod bytom by mal byť čistič kanalizácie. Treba ho odšróbovať. Ak nie je upchatá prípojka z bytu do stúpačky. Odpadová voda z bytov potečie do spoločných priestorov. Nebude vyrážať v byte! Tak náklady na opravu sa majú, budú hradiť z FO. Kanalizácia v dome je spoločné zariadenie, Kanalizácia v byte po prípojku do stúpačky je majetkom vlastníka bytu. V tom prípade by si opravu, prečistenie prípojky uhradiť vlastník.