Zuzana B.
30.07.12,15:47
Dobrý deň,

riešim nasledujúci problém... v 04,05,06/2012 som prepúšťala zamestnancov z dôvodu nadbytočnosti na základe rozhodnutia manažmentu spoločnosti, nakoľko plán výroby a vyhliadky do konca roka boli mizerné. Objednávky do konca roka mali klesasúcu tendenciu, skončil nám jeden veľký projekt a teda sa prepúšťalo z dôvodu nadbytočnosti. Lenže teraz sa situácia zmenila, firma vybojovala nový projekt a už k 27.08.2012 by som potrebovala opäť nabrať nových zamestnancov.
K 1.9.2012 by to už nebol problém, bola by dodržaná min. hranica dvoch mesiacov od poslednej výpovede.
Lenže oni akútne potrebujú ľudí už k tomu 27.08.2012.
Myslíte, že v prípade konroly z IP by to bolo obhájiteľné, že v čase prepúšťania boli vyhliadky úplne iné až do konca roka a nemohli sme vedieť že získame novú zákazku?
Resp. ak by som využila personálne agentúry, teda noví ľudia by boli zamestnancami agentúry, mohlo by to takto byť v poriadku?...
Prosím poradte.
Zuzana B.
31.07.12,05:10
Nevedel by nikto poradit? Dakujem!
Zuzana B.
01.08.12,06:33
Myslím, že nič neporušíme, ak naberiem ľudí cez personálnu agentúru, teda u nás budú dočasne pridelení a zamestnávateľom bude personálna agentúra.