Letko
30.07.12,15:57
Ahojte,

chceli by sme ísť s manželkou stanovať (zatiaľ na jednu noc k vode). So stanom nemáme skúsenosti a tak hľadám radu aký by bol vhodný. Išlo by o stan pre 2 - 3 osoby.
Sme vysokí 178 a 184cm, niečo lacné, lebo nevieme, ako sa nám to bude páčiť. Potrebujeme niečo, cez čo nepretečie rosa.

Ďakujem :)
veronikasad
30.07.12,14:03
Neviem či stanovanie je dobrý nápad - vzhľadom na tehotenstvo, o ktorom píšeš v inej téme.
pepsikova
30.07.12,14:59
http://www.sme.sk/c/1655281/ako-si-vybrat-stan-spacak-a-karimatku.html

http://ituristika.nehmesis.net/?page=articles_show&article_id=94

http://stany.heureka.sk/poradna/ako-si-vybrat-stan/

...stačí hodiť do google..a stany sú dnes z nepremokavých materiálov, takže prípadnej rosy, či búrky by som sa nebála,ale dobre treba preštudiovať prostredie...komáre..hady..medmede..
buchač
30.07.12,15:07
Ahojte,

chceli by sme ísť s manželkou stanovať (zatiaľ na jednu noc k vode). So stanom nemáme skúsenosti a tak hľadám radu aký by bol vhodný. Išlo by o stan pre 2 - 3 osoby.
Sme vysokí 178 a 184cm, niečo lacné, lebo nevieme, ako sa nám to bude páčiť. Potrebujeme niečo, cez čo nepretečie rosa.

Ďakujem :)

...nekupuj - radšej požičaj .....

Na stanovanie je potrebných viac vecí , nie iba ten stan...
Minimálne karimatku , spacák , plynový varič .........a to je len ten základ ....
peterknazeje
30.07.12,15:08
chceli by sme ísť s manželkou stanovať (zatiaľ na jednu noc k vode). So stanom nemáme skúsenosti a tak hľadám radu aký by bol vhodný.
- kedze chcete ist stanovat iba na jednu noc, je zbytocne stan kupovat,
- na zaciatok je idealne si stan pozicat od kamaratov, skuste sa ich popytat, napisat im, pripadne dat status na socialnu siet, urcite sa niekto ozve, kto Vam stan pozicia na jednu noc,
- potom uvidite, ci stanovanie je vhodne pre Vas, niekomu sa nemusia pacit komare/chrobaciky, podivne zvuky od zvery,
- viac ako stan, by som riesil karimatku a dobre spacaky, idealne aby sa spacaky dali spojit :)
Letko
30.07.12,16:39
Ideme na jednu noc na Klimkowku - vodná nádrž v PL na hranici so SR.
Hady a ani medvede tam nie sú.
Podivné zvuky sú v poriadku - strávili sme niekoľko mesiacov v Afrike.
Karimatky - chceme kúpiť manželke samonafukovaciu (predsa je tehotná, tak aby bola lepšie chránená), mne stačí obyčajná
Spacáky tiež máme.
Práveže naši kamaráti tiež riešia, odkiaľ by zohnali, má len jeden, ale pôjdeme minimálne šiesti. Boli sme pozrieť v Jysku - najlacnejší za 15€ s vodným stĺpcom 450, takže by to mohlo udržať aspoň rosu. Keby pršalo, budeme v aute, prípadne je to od nás vzdialené len cca 45km.

Ďakujem Pepsi, zajtra popozerám :)
pepsikova
30.07.12,17:12
..keby si bol bližšie, požičiam stan aj všetko vybavenie k tomu...
Letko
31.07.12,05:12
Ďakujem :)
janka.sestra
01.08.12,08:54
Ja by som sa nebala pretečenia stanu, my sme mali lacný z tesca a vydrzal, ale co bolo zlé ze napriek tomu ze som mala pod sebou karimatku, deku, nafukovacie lehatko ako matrac, tahalo mi od spodu, no zo zeme ide zima aj ked je leto, tak na to by som si dala pozor, mozno gumove flase na horucu vodu. a este aby bol stan na rovine postavený, lebo sme ho mali "trochu" dole brehom smerom k vode, to bolo hrozné.
Nandrolon
01.08.12,09:15
- na nafukovačke spať v stane to je ako keby bol namiesto nej ľad, ten vzduch sa nehorázne ochladí a potom to chladí, ja som ju vždy už v noci vyhodil a spal radšej iba na deke.
V hocijakej búrke by mal stan vydržať. Aj keď budú steny zvnútra vlhké, tiecť dovnútra by vám nemalo.
V daždi nechytaj tú "strechu zvnútra", pretože budeš mať mokré ruky, alebo bude od toho prskať.
Letko
01.08.12,09:19
A čo tak nafukovačka, na nej karimatka a spať v spacáku?
Nandrolon
01.08.12,09:20
To by možno šlo. Tá nafukovačka by vlastne suplovala iba tú mäkkosť pri spaní...
Letko
01.08.12,09:22
Máte skúsenosť so samonafukovacou karimatkou?
horinka
01.08.12,09:56
Zisťovali ste čo je možné požičať priamo v kempe ? Niektoré kempy sú na veľmi dobrej úrovni, je možné si stan a ostatné potreby požičať priamo tam. Niekde sa dá dohodnúť, že ten stan aj postavia.
Letko
01.08.12,11:18
Tam, kde ideme, nič také nie je.
buchač
01.08.12,12:28
Tam, kde ideme, nič také nie je.

...teda ...tak Ti poviem ........

...kvôli jednému dňu ( presnejšie noci ) romantiky špekuluješ jak Beta s eržu ....
...proste balada o ničom ..

...manželka nech sa vyspí v aute ...
Ty sa v pohode vedľa nej natiahni ...myslím tým , akože pod širákom - len tak , na karimke v spacáku...

...spomínaš partiu ...o zvyšok nech sa ona postará ...
misoft
01.08.12,15:48
buchač
01.08.12,16:26
...na vojenčine toto bolo v tej dobe ...
...leto - zima , vsio rovno ...toť akože na ho..o ...

Týždeň v zime na Doupove ...Jéžiškové husličky ...vtedy akurát mínus 35 ....fujtajbl ...

http://slovenskainzercia.sk/x-sk/inz/1015/1015319-vojensky-spacak-1.jpg
Letko
01.08.12,17:33
Ja v pohode, minulý rok sme spali pod širákom, ale teraz je manželka tehotná, preto riešim.
misoft
01.08.12,20:16
Nepripomínaj - na Lešti pri - 20° mi skoro aj "chlapec" :D primrzol.
Nokerla
01.08.12,21:39
Ak planujete aj v buducnosti kempovat, tak kup stan a najnutnejsiu vybavu....ak sa jedna iba o jednu noc, tak pozicat, alebo improvizovat, cize ako napisal Buchač - Manzelka v uate a ty po sirakom.
My chodime kempovat minimalne 2x do roka....vybavu mame komplet....ale my nechodime na 1-2 noci, ale minimalne tyzden.
Letko
02.08.12,03:06
Huraaaa, podarilo sa mi požičať stan o rozmeroch 205 x 140cm - tak vyskúšame a uvidíme :) Vraj majú byť búrky z tepla, hádam nás to obíde. Teším sa, ďakujem za rady .)
expeeert
02.08.12,04:32
Treba dávať veľký pozor kde ju položíš, lebo ak sa ti prepichne, tak je po nej...
expeeert
02.08.12,04:36
Tak potom si dávaj pozor hlavne na to kde ten stan postavíš, hlavne nie ku stromom...
(viem že pre niekoho je to jasná vec, ale vždy sa nájdu exoti, ktorí to napriek tomu robia...)
Letko
02.08.12,04:42
Kvôli bleskom?
FAA
02.08.12,04:47
Na inšpiráciu :D. V roku 1990 sme prenocovali núdzovo štyria jednu noc v škode 120. Dcéra 3r. na zadnom okne, syn 6r na zadnom sedadle a my dvaja s manželkou na sklopených predných sedadlách, ale to sme ešte boli mladí a mali sme sa radi.
Nandrolon
02.08.12,05:19
My sme raz stanovali priamo v lese na ihličí....
Potom som žene vyťahoval z kolena zopár mladých kliešťov... :-)))

- V ten rok boli tak premnožené, že keď sme stan niesli cez lúku a tráva sa o neho otierala, tak na spodku bolo asi niekoľko stoviek mladých kliešťikov, proste ako mravcov v mravenisku....
- Ale kotlíkový guláš bol najlepší aký som vtedy jedol...
expeeert
02.08.12,05:30
áno kvôli tomu aby ti strom nepadol na hlavu.
moja osobná skúsenosť, kedy som síce ja nestanoval, ale bol som pozrieť kamarátov na festivale, ktorí stanovali v lese - nebola ani búrka, stačil lepší vetrík, zo stromu sa odlomil asi metrový konár a zapichol sa krížom cez celý stan cca 20cm od mojej hlavy - som sa druhýkrát narodil.
Letko
02.08.12,05:37
Tak toto si budem pamätať, dobrá rada.