mariana11
30.07.12,16:11
Neviem si rady so zaúčtovaním úverového účtu v JU. Našla som tu niekoľko tém, ale všetky sa týkali len podvojného účtovníctva. Nájde sa niekto, kto takýto účet v JU účtuje? Už sa s tým trápim dosť dlho...
veronikasad
30.07.12,14:23
Z ktorej banky ? Splátky úveru sú z bežného účtu ?

Napíš podrobnejšie aké položky na ktorom účte máš evidované.
mariana11
30.07.12,15:03
Dala som to do názvu témy, asi si prehliadla:)...je to z VUB banky.
Účtovanie na bežnom účte mi nerobí problém. Dokonca aj prvý výpis úverový mi sedí.
Na prvom úverovom bolo:
Vyrúbenie odplaty -163,8
Čerpanie úveru -16.380.-
Zaplatenie odplaty 163,8
Vyrúbenie poplatku -4,3
Zaplatenie poplatku 4,3
Príslušenstvo, z toho :
úroky účtované nezaplatené 78,78
úroky akumulované nevyúčtované 4.-
Účtovný zostatok k 31.12.2011 16462,78 -
------------------------------------------------------
Druhý výpis:
Splátka úveru z toho úroky 78,78
Splátka úveru z toho istina 340,-
Vyrúbenie poplatku -4,8
Zaplatenie poplatku 4,8
Splátka úveru 129,34
- z toho: úroky 123,21
poistenie 6,13
Príslušenstvo z toho:
úroky akumulované nevyúčtované 3,92

Zostatok k 31.1.2012 16043,92
kubkokubko
23.08.12,20:29
Tak toto by aj mna zaujimalo druhy vypis mi pride po auguste a ako pozeram budem z toho urcite pako aj ja sa potesim rade
mariana11
23.08.12,21:17
Tak toto by aj mna zaujimalo druhy vypis mi pride po auguste a ako pozeram budem z toho urcite pako aj ja sa potesim rade

prvý si uz naúčtoval a sedí ti zostatok?
kubkokubko
23.08.12,21:26
Zatial som este nic neuctovala, len sme koncom jula zobrali vo vub podnikatelsky uver a pozerala som uz na prvy vypis ako ze co to ma byt. Vobec nechapem co su uroky akumulovane nevyuctovane ved ked o nich vedia, tak preco ich nedaju do normalnych urokov... Asi sa profi uctovnici budu chytat za hlavu, ked toto budu citat... vopred sa ospravedlnujem
mariana11
23.08.12,21:41
Zatial som este nic neuctovala, len sme koncom jula zobrali vo vub podnikatelsky uver a pozerala som uz na prvy vypis ako ze co to ma byt. Vobec nechapem co su uroky akumulovane nevyuctovane ved ked o nich vedia, tak preco ich nedaju do normalnych urokov... Asi sa profi uctovnici budu chytat za hlavu, ked toto budu citat... vopred sa ospravedlnujem

Citujem z jednej odpovede KEJKY

nevyúčtované-akumulované bude treba zohľadniť pri vyčíslení-kontrole zostatku. Závisí od dátumu čerpania a dátumu uzávierky mesačného obdobia - pozrie v zmluve, mal by tam byť popis výpočtu úrokov.
kubkokubko
24.08.12,07:15
Aha dakujem za vysvetlenie, ked mi pride dalsi vypis a pridem medzi tym na to co s tym, tak dam urcite vediet. Krasny den.
invest
18.02.13,10:34
Prosím, ako ste si poradili s tým úverom. Už tretí deň sa s tým trápim a nie a nei to dať dokopy. Hlavne zpčtovanie výpisu z UU.
Minna
21.02.13,08:28
prosim to nikto neuctuje podnikat.úver z VUB ? tiez mam ten isty problem ... ale rozmyslala som ze ten vypis z UU len pripnem k vypisu z BU kde je uvedena splatka uveru a potom ked budem uctovat vypis z BU tak tu splatku priamo rozuctujem istinu VNZD a urok VOZD a samotny vypis z UU nebudem uctovat - bude tvorit len kvazi prilohu k vypisu z BU aby bolo jasne ze podla coho som tu splatku rozuctovala .... mohlo by to tak byt?
Anik
14.03.13,20:12
aj ja chcem poprosiť o radu ako zaúčtovať podnikateľský úver od VÚB
existuje riadny účet a účet podnikateľského úveru
v knihe záväzkou je mi všetko jasné a na konci roka všetko sedí avšak pri úverovom účte to robí určite zle
- z riadneho účtu sú sťahované splátky na úverový účet
môj postup -presun z riadneho účtu na úverový som účtovala cez priebežné položky a následne z úverového účtu som uhrádzala istinu ako VNZD
a úrok a odplatu ako VOZD
priložím aj výpis z úverového účtu
za radu vopred ďakujem
Anik
15.03.13,16:41
môžem z riadneho podnikateľského účtu zaúčtovať úroky, istinu, poplatok za vedenie účtu cez 39
a v knihe záväzkov ponižovať úverový účet -účtovať o úvere -úroky a odplatu cez prevádzkovú réžiu - 25 VOZD a istinu cez 39 -VNZD
prosím o pomoc