jalco
31.07.12,09:11
ahojte,

mame dalsi problem. Developer nam postavil byty, viacmenej ich popredal a takisto su viacmenej vypredane aj parkovacie miesta. Co zostava vo vlastnictve developera je pristupova cesta a cesta medzi domami. Chcel ju vraj odovzdat MS casti, no ta vraj bol nejaky zadrhel. Tak som zasiel na MS cast a tam mi povedali ze nemaju dovod a ani zaujem to preberat nakolko by z toho mal len vydavky. teda zimna/letna udrzba, oprava vytlkov a pod.

Je nejaka moznost ako donutit developera aby nam tu cestu spravoval aj nadalej, lebo min. zimu nebola moc udrziavana. a ak by ju dal do prenajmu nam, museli by sme platit odhrnanie snehu, cistenie a vsetko co s tym suvisi.

Jedine co mi napadlo je tlacit na developera a MS cast aby to prevzali, nakolko ma developed dalsie podnikatelske plany v MS casti. Momentalne tam zacal s vystavbou dalsieho bytoveho komplexu, a v plane je este jeden.

viete poradit?
sito
31.07.12,07:32
:):):)

No vy isto nemáte dôvod mať úsmev na tvári. Developerovi ste zaplatili za byty, aj za pozemok pod domom? Aby ste nemali dom, byty na vode postavené. Mestu dane, tiež zaplatiť musíte. Smeti odvoz, teplo, teplú vodu, vodu, atď. tiež. A vy vlastníci, len plaťte. A čo územný plán výstavby, inžinierske siete. Dovie čo sa ešte dozviete, čoho sa dožijete? Či aj za dýchanie vám vystavia faktúru?

A že občan a jeho právo? To máme za Republiku, demokraciu.

V žiadnom prípade nebrať cestu do prenájmu.