Misa241
31.07.12,10:08
bratovi rodicia darovali dom s tym ze tam doziju on sa poistil kupnopredajnov zmluvov aby som si casom na dom nenarokovala len on po case zacal rodicov vyhadzovat z domu je mozne dako napadnut kupnopredajnu zmluvu alebo dodatocne spisat nejaku zmluvu
Nandrolon
31.07.12,08:21
zmluva sa dá napadnúť jedine vtedy, ak obsahuje nejakú formálnu alebo vecnú chybu /niektorá strana porušila povinnosti vyplývajúce zo zmluvy/, alebo je v rozpore s nejakým platným zákonom alebo predpisom...
Ak za dom "nezaplatil cenu podľa zmluvy a ty to vieš jednoznačne dokázať, dá sa napadnúť...
draik
31.07.12,08:55
Zjavne mu ho nedarovali, ale predali (píšete o kúpnej zmluve). Ak nezahrnuli do zmluvy alebo súčasne neuzatvorili zmluvu o vecnom bremene spočívajúcu v práve dožitia pre rodičov, tak rodičia na to nemajú nárok. Dohodu o zriadení vecného bremena je možné uzatvoriť aj teraz, ak s tým majiteľ nehnuteľnosti bude súhlasiť.
buchač
31.07.12,08:56
bratovi rodicia darovali dom s tym ze tam doziju on sa poistil kupnopredajnov zmluvov aby som si casom na dom nenarokovala len on po case zacal rodicov vyhadzovat z domu je mozne dako napadnut kupnopredajnu zmluvu alebo dodatocne spisat nejaku zmluvu
...teraz ako ???

Darovali na základe darovacej zmluvy ..
Kúpil tou zmluvou...
Snáď si sám nekúpil to darované ..???

Veď to sa ani nedá zrealizovať ...
Nandrolon
31.07.12,09:04
evidentne mu ho "darovali" takým spôsobom že to odkúpil za "facku" alebo za dohodnutú cenu, pričom prevod peňazí sa neuskutočnil.....

Takže po právnej stránke mu to regulérne odpredali, po morálnej stránke mu to darovali.....
Žiaľ, rozhodujúca je tá právna stránka...
buchač
31.07.12,09:22
...abo tak....
KEJKA
31.07.12,16:06
...teraz ako ???

Darovali na základe darovacej zmluvy ..
Kúpil tou zmluvou...
Snáď si sám nekúpil to darované ..???

Veď to sa ani nedá zrealizovať ...podľa mňa je zadanie jasné. Rodičia darovali, nechceli za dom peniaze. Brat sa poistil.....KP zmluvou formálne, bola to kupa naoko, možno aj za trhovú cenu, ktorú však nezaplatil.
Ak je to takto, tak sa KP zmluva dá napadnúť, pokiaľ "poistka" nie je istená nejakým prehlásením, potvrdením, že rodičia tie peniaze dostali. Ak sa poistil aj v tomto smere, tak sa nič napadnúť nedá.
Nandrolon
01.08.12,04:19
presne toto som písal vyššie, súhlasím.