Jozo B
31.07.12,10:41
Po skončení štúdia som sa zaevidoval na UP.
Našiel som si prácu na TP od 1.augusta, avšak v podniku chceli aby som sa začal zaúčať už od 16. júna. Bolo mi povedané, že toto zaúčanie mi finančne zohľadňa v septembrovej výplate ako mimoriadnu odmenu. No včera sa podnik rozhodol inak, a dal mi podpísať Dohodu o vykonaní prac spätne od 16.júna. To znamená, že som nemal možnosť nahlásiť na UP tu dohodu, tak neviem čo mi teraz z tejto dohody vyplýva a ako mám postupovať ďalej.
Ďakujem za skorú odpoveď.
Tweety
31.07.12,08:42
Po skončení štúdia som sa zaevidoval na UP.
Našiel som si prácu na TP od 1.augusta, avšak v podniku chceli aby som sa začal zaúčať už od 16. júna. Bolo mi povedané, že toto zaúčanie mi finančne zohľadňa v septembrovej výplate ako mimoriadnu odmenu. No včera sa podnik rozhodol inak, a dal mi podpísať Dohodu o vykonaní prac spätne od 16.júna. To znamená, že som nemal možnosť nahlásiť na UP tu dohodu, tak neviem čo mi teraz z tejto dohody vyplýva a ako mám postupovať ďalej.
Ďakujem za skorú odpoveď.
Spätne sa prihlásiť nedá. Zamestnáv. porušil ZP.
kn-alka
31.07.12,08:48
Mimo témy:

Spýtaj sa zamestnávateľa, či ti zaplatí pokutu, ktorú dostaneš, že si nenahlásil na ÚP, že si zamestnaný na dohodu. A ak si mal vyšší príjem a poberal si nejaké dávky, tak ich musíš vrátiť.