martha25
31.07.12,15:46
Dobry den. chcem sa spytat ci mam narok na dalsiu davku v hmotnej nudzi ak som ju uz tento rok poberala, ale bola mi zastavena lebo som sa zamestnala... teraz po 3 mesiacoch prac. pomeru si chcem dat vypoved a zaujima ma ci mam zas na tu davku narok hned po tom ako ma zaeviduju na urade prace. dakujem
veronikasad
31.07.12,13:52
"Hneď po tom" to nebude, pretože v nasl.mesiaci po skončení prac.pomeru ešte budeš mať príjem zo zamestnania. Dávka v HN sa vypláca mesiac pozadu, takže ak skončíš prac.pomer. napr.31.7., dávku v hmotnej núdzi dostaneš vyplatenú až v októbri.
martha25
31.07.12,13:55
aha dakujem...a ked som popri tom este v 7 TT, to mi potom budu do kedy vyplacat, resp. treba im prilozit preukaz?
veronikasad
31.07.12,14:00
aha dakujem...a ked som popri tom este v 7 TT, to mi potom budu do kedy vyplacat, resp. treba im prilozit preukaz?
Ak máš rizikové tehotenstvo, možno výhodnejšie ako dávka v hmotnej núdzi bude pre teba nemocenské z ochrannej doby, ktorá je u tehotných 8 mesiacov. Dávku vypláca sociálna poisťovňa, ak ti lekár vystaví PN-ku.

Aký máš hrubý príjem zo zamestnania ?
martha25
31.07.12,14:08
nemam rizikove, v zamestnani to oznamovat nechcem. nemocenske by mi vyslo cca 2 nasobok davky v hmotnej nudzi. mna len zaujima, ci im to pri tej ziadosti o davku mam oznamit alebo nie.
myara
31.07.12,14:14
Dobry den. chcem sa spytat ci mam narok na dalsiu davku v hmotnej nudzi ak som ju uz tento rok poberala, ale bola mi zastavena lebo som sa zamestnala... teraz po 3 mesiacoch prac. pomeru si chcem dat vypoved a zaujima ma ci mam zas na tu davku narok hned po tom ako ma zaeviduju na urade prace. dakujem

mimotemy kde to zijeme, ked chce niekto radsej poberat davku v hmotnej nudzi, ako pracovat?
martha25
31.07.12,14:21
mimotemy kde to zijeme, ked chce niekto radsej poberat davku v hmotnej nudzi, ako pracovat?

vies co, ty kym nieco komentujes, tak si to aspon cele predtym precitaj, aspon by si pochopila preco nechcem pracovat :mad:
myara
31.07.12,14:30
vies co, ty kym nieco komentujes, tak si to aspon cele predtym precitaj, aspon by si pochopila preco nechcem pracovat :mad:

ze si tehotna? ved pises, ze nemas rizikove
bezne tehotne zeny pracuju do 34. tyzdna
martha25
01.08.12,02:02
ze si tehotna? ved pises, ze nemas rizikove
bezne tehotne zeny pracuju do 34. tyzdna

chod driet do vyroby ty p...a a potom mi daco hovor ze mam robit do 34 tyzdna!!
myara
01.08.12,03:28
chod driet do vyroby ty p...a a potom mi daco hovor ze mam robit do 34 tyzdna!!

s tym slovnikom inam ani nepatris...
tiez nie si jedina, co robi vo vyrobe, a je tehotna