jostoga
31.07.12,15:51
Dobry den,

co robit v pripade, ak nemam blocky k vyrobkom, ktore mam pripravene na predaj?

Musim teraz odvadzat dan z prijmov z celkovej predajnej sumy?

Mozem to vybalancovat napr. kupou pocitacu?

priklad (nemam blok)
kupim 100vyrobkov za 100eur
predam 100vyrobkov za 200eur
zisk 100eur
pocitac 400eur
dan z prijmov 0
je to spravne?

Dakujem
veronikasad
31.07.12,13:53
aké bločky, môžeš byť konkrétnejší ? Odkial máš ten tovar ?
misoft
31.07.12,13:57
Dobry den,

co robit v pripade, ak nemam blocky k vyrobkom, ktore mam pripravene na predaj?

Musim teraz odvadzat dan z prijmov z celkovej predajnej sumy?

Mozem to vybalancovat napr. kupou pocitacu?

priklad (nemam blok)
kupim 100vyrobkov za 100eur
predam 100vyrobkov za 200eur
zisk 100eur
pocitac 400eur
dan z prijmov 0
je to spravne?

Dakujem
Trochu si sa doplietol.
Ak niečo dostaneš od niekoho - dostávaš pokladničný blok/doklad a pri väčšom množstve asi nejakú faktúru/ dodací list - doklad pre predávajúceho, že ti to predal a doklad pre teba, že si to kúpil.

Ty keď predávaš, tiež vydávaš pokladničný doklad/bloček pre kupujúceho.

Inak: zisk 100% - vysoko rúbeš - skoro spadneš - nik ti to nekúpi (lebo nájde rovnaké za nižšiu cenu). A nezabúdaj na DPH, maržu (ak si ju dáš vysokú - je to nepredajné!).

Ale na to ti dajú fundovanú odpoveď ekonómovia a obchodníci, ako to v obchode chodí. Ja som laik so sedliackym rozumom.
jostoga
31.07.12,15:25
pokladnicny blok/doklad neviem najst, pravdepodobne som ho stratil
nemam co zauctovat do nakladov
+moja otazka zo zaciatku
SilMar Group
31.07.12,15:43
pokladnicny blok/doklad neviem najst, pravdepodobne som ho stratil
nemam co zauctovat do nakladov
+moja otazka zo zaciatku

matematicky je to správne, ale účtovne to také jednoduché nie je. Zo zákona si povinný viesť skladovú evidenciu a ako chceš vydávať tovar zo skladu, keď si ho tam nedodal, lebo nemáš bloček?
Takže odporúčam do účtovníctva dať minimálne čestné prehlásenie o strate bločku (faktúry) a z hľadiska opatrnosti potom účtovať o nedaňových nákladoch.
A nedá sa zohnať niekde kópia toho dokladu?
KEJKA
31.07.12,15:56
pokladnicny blok/doklad neviem najst, pravdepodobne som ho stratil
nemam co zauctovat do nakladov
+moja otazka zo zaciatku
máš smolu, ani čestné prehlásenie nepomôže. keby si mal faktúru a úhrada prebehla cez účet, tak pri strate faktúry si môžeš nákup zdokladovať aspoň pohybom financií z podnikateľského účtu. Príjem za predaj je zároveň hrubý zissk /ak ťa nenapadne ho nepriznať, čo pri ERP asi nejde/. Zkompenzovať to samozrejme môžeš výdavkami iného druhu, napr. ako spomínaný PC, ak ho potrebuješ k podnikaniu /čo už dnes každý/.
SilMar Group
31.07.12,16:04
máš smolu, ani čestné prehlásenie nepomôže. keby si mal faktúru a úhrada prebehla cez účet, tak pri strate faktúry si môžeš nákup zdokladovať aspoň pohybom financií z podnikateľského účtu. Príjem za predaj je zároveň hrubý zissk /ak ťa nenapadne ho nepriznať, čo pri ERP asi nejde/. Zkompenzovať to samozrejme môžeš výdavkami iného druhu, napr. ako spomínaný PC, ak ho potrebuješ k podnikaniu /čo už dnes každý/.

ale do skladu to nejako dostať musí, preto som navrhla to čestné prehlásenie a nedaňové náklady.
KEJKA
31.07.12,16:15
to áno, ale bežne sa naskladniť dá aj za nulu.
KEJKA
31.07.12,16:53
nie je tam nič o cene - ale môžeš skúsiť si nechat DL potvrdiť, že to zaplatené bolo.
jostoga
31.07.12,17:12
ako a kde si ho mozem nechat potvrdit?
KEJKA
31.07.12,17:19
predsa tam, kde si kupoval...........
jostoga
31.07.12,17:58
a ako mi ho potvrdia? co tam musim dopisat?
staci, ked mi daju iba peciatku?
KEJKA
31.07.12,19:26
nestačí dať pečiatku, ale možno dajú kopiu -opis pokl.dokladu-bločku, alebo písomné potvrdenie, že tovar bol uhradený dňa.....