lindakatka
31.07.12,18:51
Dobry den, prosim vas ako mam postupovat, pred 3 rokmi nam zhruba 150 metrov pred oknom doviezli velkokapacitne kontajnery, ktore tu mali byt umiestnene na cas, ale su tam stale, na odpad , ktory vietor rozfukava sme si trolinku zvykli, ale v poslednej dobe, chodi k nim jeden pan a kazdy den tam odpad pali - to sa tyka plastovych flias, stare valandy ,matrace, skrinky, papier, latky proste vsetko, o z toho kontajnera vyberie. ohen ma kolkokrat aj 4-5 metrov a ide z toho cierny husty dym, a to nehovorim o tom zapachu, ked volame starostu, riesi to dohovorom tomu panovi, a vraj mu kazal palit len drevo a papier, uz nam dosla trpezlivost , mam doma smrad ako na smetisku a to nehovorim o tom, ked nestihnem pozatvarat okna, predtym ako zacne palit, starosta sa tvari ze je to v poriadku, ako postupovat, komu mam napisat staznost, moozemm hned na urad zivotneho prostredia, ak ano poradte mi ako mi mala vyzerat, aby to brali na vedomie .
Furča
14.05.13,07:11
Prosím prečítaj si moje príspevky od Furča
arizona
14.05.13,09:55
Zavolaj par krat hasicov,mozno sa pan starosta spamata. Panovi, co odpad pali pohroz, ze mu daju hasici vyjazd zaplatit.

Na papier aj bioodpad by mala obec zriadit samostatne kontajnery,nie ich palit.
Mozes si palenie a ohen odfotit a pisomne sa obrat na obecny urad a ziadaj napravu a pisomnu odpoved,ako to vyriesili.
Furča
14.05.13,15:15
Od 1. januára 2013 bude platiť zákon z 19. októbra 2012, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 223/2001 Z. z. o odpadoch - - Samosprávy sú zodpovedné za nakladanie s komunálnymi odpadmi (KO) vznikajúcimi na území obce. Oni určujú, akým spôsobom sa s KO bude nakladať – aký bude systém zberu odpadu, či bude v obci separovaný zber, či sa bude kompostovať, aké budú nádoby, ako často sa budú vyvážať...

Samosprávy teda rozhodujú, čo sa bude v obci robiť aj s biologicky rozložiteľnými komunálnymi odpadmi (BRKO). Ich rozhodnutia však musia byť v súlade so zákonom č. 223/2001 Z. z. o odpadoch v znení neskorších predpisov, ktorý stanovuje právne rámce nakladania s odpadmi.

Obec musí zabezpečiť, aby sa bioodpad zo záhrad, parkov a ďalšej zelene vrátane odpadu z cintorína, tzv. zelený odpad nedostal do zmesového odpadu, pretože tento bioodpad nesmie byť zneškodňovaný na skládkach a v spaľovniach KO.
Obec musí vytvoriť taký systém nakladania s biologickým odpadom, ktorý bude akceptovateľný pôvodcami odpadov a zabezpečí, že tí s ním nebudú nakladať v rozpore so zákonom – ukladaním na nelegálne (čierne) skládky a spaľovaním na súkromných alebo verejných priestranstvách.
Obce musia zelený odpad zhodnocovať samé, alebo ho poskytnúť na zhodnotenie iným oprávneným organizáciám. Furča
Furča
25.07.13,14:59
Ak to nepomôže treba pána starostu nahlásiť na Inšpekciu životného prostredia ..........