ANNAP
17.02.06,17:18
Prosím o radu, dcéra zmaturovala 30.maja 2005, od 1.6. do 31.8.2005 robila na DVP /dohoda o vyk. prace/ od 1.9.2005 je v trvalom prac.pomere , keďže
má nárok na celú nezdaniteľnú časť 87936.-Sk budem jej robiť daňové priznanie, vráti sa jej odvedená daň z prac. pomeru aj z dohody
otázka: môžem do príjmu zarátať aj úrok zo stavebného sporenia a do preddavkov zarátať zrazenú daň z úroku ?, môj názor je že hej, keď sa DVP
môže charakterizovať podľa paragr. 43 ako zrazená daň / vysporiadaná / alebo ako preddavok a zarátam si ju do ročného zúčtovania alebo DP
Prosím potvrďte mi môj názor alebo ma vyveďte z omylu:o

Môžem dať zrazenú daň z úroku v prípade zamestnancov dať aj do ročného zúčtovania -samozrejme zarátať do príjmu aj úrok?:o:o
Lanaj
17.02.06,16:40
otázka: môžem do príjmu zarátať aj úrok zo stavebného sporenia a do preddavkov zarátať zrazenú daň z úroku ?

Áno.



Môžem dať zrazenú daň z úroku v prípade zamestnancov dať aj do ročného zúčtovania -samozrejme zarátať do príjmu aj úrok?:o:o

Zamestnanec si musí podať daňové priznanie. V prípade úroku nejde o závislú činnosť, ale o príjem z kapitálového majetku.
Pepa
17.02.06,16:52
Doplním - aj v prípade dcéry samozrejme DP nie ročné zúčtovanie.
ANNAP
17.02.06,18:00
Lanaj, ďakujem, tak som si to aj ja myslela.