stanilabg
31.07.12,19:41
Mám hodinky, ktoré sú ešte v záruke, sú vodotesné do 5 atmosfér. Po sprchovaní ostali zarosené z vnútornej strany (mám ich cca 1 rok a vždy som sa s nimi sprchoval - vždy bez problému). Neboli udreté ani otvárané. Keďže som ich kúpil v menšej predajni na sídlisku, obávam sa, že pri vybavovaní reklamácie nebudú tak ústretoví ako v riadnej predajni. Chcel by som predísť tomu, aby mi hodinky prevzali bez nejakého vyjadrenia/stanoviska, že doposiaľ neboli otvárané, aby sa nestalo, že po prešetrení reklamácie dostanem stanovisko, že hodinky boli otvorené a reklamáciu neuznávajú. Podobný postup poznám od viac známych napr. pri reklamácii mobilov, keď bol mobil prevzatý bez bližšej obhliadky/otvorenia, a potom bol vrátený s tým, že musel byť poliaty, lebo zvnútra je zoxidovaný a podobne...
Chcem sa poradiť, či je možné na základe niečoho zistiť/potvrdiť, že hodinky doposiaľ neboli otvárané, resp. či odporúčate urobiť nejaké fotky a podobne. Vie predavačka na predajni nejak overiť, že hodinky neboli otvárané? Môžem trvať na tom, aby tento stav zapísala do reklamačného protokolu bez nejakého overenia tejto skutočnosti?
Ďakujem za rady.