faust79
31.07.12,19:48
Ahojte,

chcem kupit byt na ktory ma predavajuci zriadeny hypotekarny uver. Hypoteka je zhruba 50% ceny a ja chcem vyplatit byt v hotovosti.

Realitka ktora zastupuje predavajuceho navrhuje tento postup pri vyplacani bytu:

1. zlozenie zalohy
2. vyplatenie hypotekarneho uctu kupujucim
3. zriadenie vyinkulacia zvysnej casti penazi na ucet predavajuceho, ktora nastane az po predlozeni LV kde budem novym vlastnikom ja a kde nebude zalozne pravo danej banky ani ina tarcha.

Predavajuci pred podpisom kupnej zmluvy poziada o predcasne vyplatenie uveru kde mu banka vycisli presnu sumu, datum a cislo uctu kde sa ma previest na suma. Cislo uctu bude cislo hypotekarneho uctu danej banky. To vsetko sa zahrnie do kupnej zmluvy. Ja si vytvorim docase ucet v tej istej banke kde je hypoteka a prevediem sumu kupnej ceny minus zaloha.

V den podpisu kupnej zmluvy pojdeme do banky kde vyplatim hypoteku predavajuceho. Potom hned zriadim vyinkulovanie zvysoku kupnej ceny v prospech uctu predavajuceho za podmienok uvedenych v bode 3.

Nasledne by sme sli na kataster s maklerom kde by dal navrh na vklad. Nuz neviem ci to vsetko sa da stihnut za jeden den. Povedzme navrh na vklad by sa dal max den potom ako sa spravia ukony v banke.

Kedze vydanie kvitancie z banky trva par dni, je mozne dat navrh na vklad ak este pred tym ako kataster dostane od banky kvitanciu na zrusenie zalozneho prava? Nie je tam naslednost, ze najprv musi mat kataster kvitanciu (podany bankou alebo predavajucim) a az potom mozem dat navrh na vklad? Nemoze dojst k tomu, ze kataster zamietne navrh na vklad ak z nejakeho dovodu nedostane kvitanciu od banky?

Informoval som sa v banke, v pripade ze sa vyplati hypoteka, banka automaticky posiela kvitanciu na kataster. Realitka je za to aby sa zaslanie kvitancie nechalo na banku.



Dakujem
Faust79