aljasha
31.07.12,21:54
dobry den prajem, mam problem s majitelkou bytu. Byvala som v podnajme este s 5 babami. Majitelka bytu u ktorej sme boli v podnajme nám nechce vyplatit zvysne peniaze z vyuctovania energii. Neviem ako mam postupovat aby som sa dopracovala k vyplateniu zvysnych penazi co predstavuje 90e (na kazdu babu). V najomnej zmluve je napisane, ze majitelka je povinna vsetky vyuctovania predlozit do 14dni, do teraz sa tak nestalo.Zmluva skoncila k 31.6.2012. Odvodnuje to tym ze ziadne vyuctovania a faktury za energiu nadostala. byvali sme tam rok a pred nami nikto nebyvam v byte. Na maili nereaguje a ani na vyzvy na uhradenie dlznej sumy. Rada by som vedela na koho sa mozem obratit s tymto problemom kto by mi vedel pomoct, alebo ako by som mohla dalej postupovat aby som sa dopracovala k svojim peniazom na ktore mam pravo. dakujem za kazdy nazor a radu.
Mária27
02.08.12,18:34
Tiež neviem, ako ste sa dopracovali k sume 90€ na babu. Ak to viete doložiť, požiadajte súd o vydanie platobného rozkazu. Ona bude musieť dokladovať svoje tvrdenie.
Ak ale ešte nemá faktúru z vyúčtovania energií (ktorých?), tak jej ešte dajte čas.
sito
02.08.12,19:08
Sú náklady na bývanie vysporiadané v ročnom vyúčtovaní ktoré jej musí správca domu doručiť do 31.5. nasledujúceho roku. Píšeš o preplatku za energie. Ale za tie ozaj ešte nemusí mať faktúru. Zálohy, mínus náklady, rovná sa rozdiel, preplatok/ nedoplatok. Ako vieš, že je preplatok 450 euro, či si len palec ...

A za obdobie od 1.1. 2012 do 30.6. 2012 dostane vyúčtovanie až v roku 2013. Takže je to troška zložitejšie, ak to chcete podľa vyúčtovaní.
verkaz
02.08.12,19:10
O aké energie sa jedná ?
Majiteľka bytu bude mať vyúčtovanie za dodávku tepla, teplej úžitkovej vody ako aj studenej vody za rok 2012 najneskoršie do 31. mája 2013.
Takže ak sa jedná o byt v bytovom dome, bude možné žiadať o vrátenie preplatku až po tomto termíne.
Ešte napíšte, či ste si zaznamenali stavy spotrebovaných energií ku dňu ukončenia nájmu, tie sú totiž podkladom v vyúčtovaniu.
Ako môžete už teraz vedieť, že ide o preplatok pre každú po 90,00 € ?
aljasha
04.08.12,06:15
mno tych 90 euro na hlavu je z 50 eur (ako zaloha keby boli nedoplatky) a 40 euro preplatky z energii ktore vypocitala z minulorocnych vyuctovani.. Majitelka spominala ze nam vrati peniaze zvysne az po decembri a to sa mi zda dost zavadzajuce, lebo nam tie peniaze nemusi vratit. Keby nam za kazdy mesiac ukazaal faktury a tak(ktore jej prisli) clovek by menej pochyboval o tom ze nam peniaze nevratia.