zoja92
31.07.12,21:55
Som 62 rocna druhy raz vydata dochodkyna. S byvalym manzelom sme nadobudli 2-izbovy byt pocas manzelstva. Polovica patri jemu a polovica mne.
V 55 rokoch som sa druhy raz vydala a moj manzel pracuje vo Velkej Britanii, kde aj zijeme.
Zobral si 5000 libier pozicku, splaca ju velmi tazko, pretoze je chory. Ja mam obavy, ze ak sa s manzelom nieco stane a nebude schopny splacat, siahnu mi na moju polovicu bytu z predchadzajuceho manzelstva.
Ide o to, ze moj muz nema ziadny majetok, na ktory mu mozu siahnut a navyse je bezdetny.
Mozu mi teda siahnut na moj majetok?
Ak ano, stacilo by aby som tu svoju polovicu bytu prepisala na mojho syna ci vnuka? Alebo sa mam nebodaj rozviest?

Prosim Vas, poradte ak viete, situacia je vazna...
Mária27
31.07.12,20:20
Exekútor by mohol na pôžičku súčasného manžela pri výkone rozhodnutia použiť len majetok, ktorý máte v BSM. v BSM nie je tvoj majetok, ktorý si vlastnila už pred manželstvom.

Občiansky zákonník

§ 147
(1) Pohľadávka veriteľa len jedného z manželov, ktorá vznikla za trvania manželstva, môže byť pri výkone rozhodnutia uspokojená i z majetku patriaceho do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.
draik
31.07.12,20:22
Ak ide o majetok na SK, tak je možné siahnuť na majetok v BSM, nie na výlučný majetok druhého z manželov