zuzanaka
20.09.04,14:17
Ahojte, rada by som sa s vami podelila o moj problem a zaroven poprosila a vase usmernenie. Ako firma (sme registrovaný IC DPH a sme platcami DPH) sme vystavovali faktúru jednej českej firme (je registrovaná a je platcom DPH) za nedodrzanie istych bodov v Zmluve o dielo "zmluvnu pokutu". Neviem vsak, ci som spravne vystavila fakturu bez DPH? V zakone o DPH som nic podobne o pokutach nenasla. Mam to chapat ako sluzbu a fakturovat to tak ako som to urobila t.j. bez DPH? Prosim poradte mi. Velmi pekne vam vopred dakujem.
alexaneta
24.09.04,12:46
zmluvná pokuta nie je predmetom DPH
alexxandra
26.09.04,08:54
myslim si to iste co alexaneta, zmluvna pokuta nieje zdanitelnym obchodom :-) A propo,sleduje sa este v ramci danoveho priznania, ci je zaplatena? Myslim,ze uz ani nie ...
Luba
27.09.04,12:32
Tiež si myslím, že pokuta by nemala byť predmetom DPH, ale kto viete povedať, kde sa o tom hovorí v zákone o DPH? Definícia ekonomickej činnosti v §3 je veľmi široká, v §9 v úvode sa hovorí, že dodaním služby je každé plnenie, ktoré nie je dodaním tovaru, v § 10 sa hovorí, že dodaním .. nie je predaj podniku a emisia CP. Na čo sa dá odvolať, že pokuty a iné sankcie nie sú predmetom DPH? Kto vie?