BambiKN
01.08.12,06:25
Keď si založím živnosť na opatrovanie, stačí mi viesť jednoduché účtovníctvo? A koľko sa priemerne za vedenie takéhoto účtovníctva platí účtovníčke? Chcem sa vedieť orientovať v ponuke, ďakujem za radu. :-)
a_je_to
01.08.12,05:35
Ak budeš mať do roka 12 mesačných príjmov za opatrovanie, 12 odvodov do ZP a 12 odvodov do SP ... a ostatné výdavky nepresiahnu 40% z Tvojich príjmov, tak účtovníctvo netreba ani viesť, iba sa v exceli zosumarizuje tých 36 zápisov a urobí sa daňové priznanie. Také daňové priznanie sa dá urobiť aj do 25 – 40 EUR, podľa náročnosti spolupráce a času pred termínom na podanie priznania.
BambiKN
01.08.12,08:13
Ďakujem, ale asi ho viesť budem musieť, lebo to bude popri zamestnaní a rôznym ľuďom, takže tých faktúr bude viac, čiže aj príjmov, sociálku platiť prvý rok nrmusím a zdravotnú mám hradenú zo zamestnania, teda ak sa nemýlim, výdavky budem mať cestovné, materiál, čistiace atď. takže toho bude viac. Dostala som ponuku, že mi budú viesť účtovníctvo za 40,- eur mesačne, je to primerané, či moc? neviem sa v tom vôbec orientovať.
KEJKA
01.08.12,08:31
je to horná hranica, ale naozaj závisí od počtu dokladov. Cena do 500 EUR za rok je slušná cena aj pre dodávateľa. Ak v tom je všetko včítane výkazníctva.
Zita5
01.08.12,09:35
Ďakujem, ale asi ho viesť budem musieť, lebo to bude popri zamestnaní a rôznym ľuďom, takže tých faktúr bude viac, čiže aj príjmov, sociálku platiť prvý rok nrmusím a zdravotnú mám hradenú zo zamestnania, teda ak sa nemýlim, výdavky budem mať cestovné, materiál, čistiace atď. takže toho bude viac. Dostala som ponuku, že mi budú viesť účtovníctvo za 40,- eur mesačne, je to primerané, či moc? neviem sa v tom vôbec orientovať.

Môže to byť primerané, môže to byť aj "moc" ...ale môže to byť aj málo .

Rozhodne svoju prácu chce každý mať zaplatenú.Tak ako aj Vy.Záleží čo všetko budú účtovať , najmä koľko bude dokladov a s tým spojených účtovných položiek ,rozsah evidencie obchodného majetku, vyúčtovanie cestovných náhrad a podobne .Nedá sa podať jednoznačná odpoveď.

Cez google si zadajte do vyhľadávača Cenník účtovníckych prác resp.služieb a pozrite aké ceny sú v reále.I napriek uvedeným cenníkom si firmy ceny môžu upraviť, podľa požiadaviek jednotlivých klientov.Nedá sa to tak presne povedať, čo všetko účtovník bude pre klienta robiť .