mrazko.tomas
01.08.12,09:24
Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či v prípade, že SZČO nemá zriadenú žiadnu prevádzkáreň a podnikateľskú činnosť vykonáva výhradne z miesta svojho bydliska, pričom ho na mieste bydliska nenavštevujú žiadni klienti (programátor komunikujúci s klientmi výhradne cez internet), má povinnosť označiť miesto bydliska nejakou tabuľkou, ceduľkou, tak ako pri označení prevádzkárne. Prešiel som pár stránok vrátane zopár tu na pohode, no odpovede neboli úplne jednoznačné :(

Ďakujem.
tictac7
01.08.12,07:51
Zita5
01.08.12,08:02
Citujem z linku v príspevku č.2

Prevádzkarňou podnikateľa sa rozumie priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť, resp. priestor, v ktorom sa uskutočňuje určitá podnikateľská činnosť. Ustanovenia o označovaní prevádzkarne sa však primerane vzťahujú aj na priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti....
Za takéto priestory sa považuje napríklad miesto podnikania fyzickej osoby, ktorým je väčšinou adresa trvalého bydliska osoby,


Treba označiť schránku ale aj zvonček ....viem už o správnych deliktoch, kedy SZČO nemal označenie v panelákovom dome .Nie je to nič nové .
veronikasad
01.08.12,08:22
Citujem z linku v príspevku č.2

Prevádzkarňou podnikateľa sa rozumie priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť, resp. priestor, v ktorom sa uskutočňuje určitá podnikateľská činnosť. Ustanovenia o označovaní prevádzkarne sa však primerane vzťahujú aj na priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti....
Za takéto priestory sa považuje napríklad miesto podnikania fyzickej osoby, ktorým je väčšinou adresa trvalého bydliska osoby,


Treba označiť schránku ale aj zvonček ....viem už o správnych deliktoch, kedy SZČO nemal označenie v panelákovom dome .Nie je to nič nové .
Zitka, stačí zvonček a schránka na vchodových dverách do bytového domu, alebo označenie musí byť aj na dverách do bytu ? (vymieňala som dvere, na tie nové som už tabulku zatial nenalepila)
Zita5
01.08.12,08:34
Veronika označenie musí byť na vhodnom a viditeľnom mieste .V podstate vhodné a viditeľné miesto je zvonček ,schránka resp.bytové dvere .Takže je na Tebe ako to značenie umiestniš napr.na schránku, musí(malo by) byť z toho zrejmé okrem iného, že napr. v 12.poschodovom paneláku, na ktorom poschodí je Tvoje sídlo .Teda vyznač aj poschodie.Ak je rodinný dom, tak stačí buď tabuľka na bránu,schránku a podobne.
veronikasad
01.08.12,08:37
Veronika označenie musí byť na vhodnom a viditeľnom mieste .V podstate vhodné a viditeľné miesto je zvonček ,schránka resp.bytové dvere .Takže je na Tebe ako to značenie umiestniš napr.na schránku, musí(malo by) byť z toho zrejmé okrem iného, že napr. v 12.poschodovom paneláku, na ktorom poschodí je Tvoje sídlo .Teda vyznač aj poschodie.Ak je rodinný dom, tak stačí buď tabuľka na bránu,schránku a podobne.
Zitka, stačí meno, alebo tam musí byť aj adresa ? Do zvončeka sa mi nedá dopísať nič, menovka na schránke je kovová (vzhľadovo jednotná pre všetkých obyvatelov domu), tak tam dolepím nejakú samolepku.

Po zateplení domu a výmene vchodových dverí máme prístup ku poštovým schránkam z vonkajšej strany domu.
Zita5
01.08.12,08:51
Zitka, stačí meno, alebo tam musí byť aj adresa ? Do zvončeka sa mi nedá dopísať nič, menovka na schránke je kovová (vzhľadovo jednotná pre všetkých obyvatelov domu), tak tam dolepím nejakú samolepku.

Po zateplení domu a výmene vchodových dverí máme prístup ku poštovým schránkam z vonkajšej strany domu.

Veronika presne podľa živnostenského listu "Obchodné meno " .
Zita5
01.08.12,08:58
Živnostenský zákon
§ 30
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-01-01-2012-a.html#hore)

(1) Podnikateľ je povinný prevádzkareň označiť najneskôr v deň začatia prevádzkovania živnosti. Spôsob označenia prevádzkarne určujú osobitné predpisy. 33)
------------------------------------------
33) § 7 ods. 3 Obchodného zákonníka. § 14 zákona č. 634/1992 Zb. v znení neskorších predpisov.

Obchodný zákonník
§ 7
(3) Prevádzkárňou sa rozumie priestor, v ktorom sa uskutočňuje určitá podnikateľská činnosť. Prevádzkáreň musí byť označená
obchodným menom podnikateľa, ku ktorému sa môže pripojiť názov prevádzkárne alebo iné rozlišujúce označenie.

Diel III
Obchodné meno
§ 8
Obchodným menom sa rozumie názov, pod ktorým podnikateľ vykonáva právne úkony pri svojej podnikateľskej činnosti.
§ 9
(1) Obchodným menom fyzickej osoby je jej meno a priezvisko (ďalej len „meno“). Obchodné meno fyzickej osoby môže obsahovať dodatok odlišujúci osobu podnikateľa alebo druh podnikania.
hudyvin
04.03.14,09:50
Tak ako to teda je? Co má byt presne oznacene? Len meno, obchodne meno adresa? CI aj ICO, DIC, prip. c. ziv. registra?? Vdaka
TaraNoelle
23.02.15,12:30
rozumiem teda dobre, že pri živnosti mi stačí na budove (rodinný dom) označenie typu "meno a priezvisko" čo je moje obcohdné meno ? T.j. keď mám na schránke napísané meno a priezvisko je toto splnené ?
Mimiska
23.02.15,12:46
V pripade szco staci tvoje meno a priezvisko, popripade dodatok obchodneho mena ak si si take uviedol v ziadosti o zivnostenske opravnenie a mas to uvedene aj v zrsr. V panelaku staci na vonkajsom zvonceku a na schranke, v dome postaci schranka. Je to prva vec co si danova kontrola vsima.