monok
01.08.12,10:09
Od polky aprila som na RD (predtym na MD), teraz v auguste som sa chcela vratit do prace, ale kedze zmenili miesto vykonu prace, tak sa nemam kam vratit. Kedze potrebujeme nejaky prijem, dohodli sme sa, ze ukoncime PP dohodou a ja nastupim na UP a pocas obdobia, co budem poberat podporu si budem hladat novu pracu. Potrebujem vediet, ko to vsak urobit, aby podpora bola co najvyssia - niekde som sa docitala, ze je potrebne aspon na jeden den nastupit do prace a zvysnu dovolenku si nechat preplatit. Mam este 29 dni dovolenky, takze staci na jeden den nastupit do prace (cerpat pritom dovolenku) a zvysok si nechat preplatit, alebo bude lepsie sa na ten mesiac a cosi akoze zamestnat a cerpat dovolenku. Ovplyvni vysku podpory to, ako dlho je zamestnankyna na RD? Zamestnana som tam bola od polky augusta 2008 a vsetky poistenia sa platili, takze predpokladam, ze narok na podporu by som mala mat.
Pripadne, je potrebne sa ist informovat na Urad prace?
veronikasad
01.08.12,08:16
Doporučujem isť sa informovať na UP, predpokladám, že ako poberatel rodičovského príspevku nemáš súčasne nárok na dávku v nezamestnanosti.

Manžel je zamestnaný ?
monok
01.08.12,09:18
RP by poberal manzel a bol by aj na RD.
veronikasad
01.08.12,09:23
RP by poberal manzel a bol by aj na RD.
V tom prípade OK, nárok na dávku ti vznikne, máš splnených 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posl. troch rokoch. Písomne požiadaj zamestnávatela o ukončenie RD a tak ako píšeš, jeden deň starej dovolenky vyčerpáš a zbytok ti zamestnávatel preplatí.

Na UP sa treba zaevidovať do 7 kal. dní od skončenia prac.pomeru.
monok
01.08.12,19:02
Dakujem.