kosican12
01.08.12,11:01
Zdravim vsetkych,

viem ze to uz bolo diskutovane vsade, ale potreboval by som jednoznacnu odpoved..alebo aspon nazor ;]. Mam podpisanu pracovnu zmluvu zo Slovenskym zamestnavatelom, avsak pracu vykonavam v zahranici a v pracovnej zmluve je miesto vykonu prace uvedena zahranicna adresa kde skutocne pracu vykonavam. Pocas celeho roka som doma radovo cca mesiac.

Moja otazka je, mam narok od Zamestnavatela vyzadovat preplatenie cestovneho/stravneho za pobyt v zahranici? Alebo nemam lebo mam ako miesto vykonu urcenu adresu v zahranici....


vdaka
Tweety
01.08.12,09:11
Zdravim vsetkych,

viem ze to uz bolo diskutovane vsade, ale potreboval by som jednoznacnu odpoved..alebo aspon nazor ;]. Mam podpisanu pracovnu zmluvu zo Slovenskym zamestnavatelom, avsak pracu vykonavam v zahranici a v pracovnej zmluve je miesto vykonu prace uvedena zahranicna adresa kde skutocne pracu vykonavam. Pocas celeho roka som doma radovo cca mesiac.

Moja otazka je, mam narok od Zamestnavatela vyzadovat preplatenie cestovneho/stravneho za pobyt v zahranici? Alebo nemam lebo mam ako miesto vykonu urcenu adresu v zahranici....


vdaka

ŠTVRTÁ ČASŤ
NÁHRADY PRI VÝKONE PRÁCE V ZAHRANIČÍ

§ 18

Zamestnancovi s miestom výkonu práce dohodnutom v pracovnej zmluve v zahraničí patrí za dni cesty do miesta výkonu práce v zahraničí a späť a pri pracovných cestách v zahraničí náhrada výdavkov ako pri zahraničnej pracovnej ceste. Ak zamestnanca nasledujú do miesta výkonu práce v zahraničí aj osoby, ktoré sa považujú za rodinu zamestnanca (§ 2 ods. 4), možno zamestnancovi poskytnúť za dni cesty do tohto miesta a späť náhradu preukázaných cestovných výdavkov, preukázaných ubytovacích výdavkov a preukázaných potrebných vedľajších výdavkov, ktoré vznikli týmto osobám. To sa nevzťahuje na zamestnanca s denným návratom do miesta pobytu.