viazo
01.08.12,12:40
Dobry den,

chcem sa poradit, lebo citam tu vela informacii a uz mam v tom mierny gulas.

Mam pridelene osobne motorove vozidlo na sluzobne ucely. Pracujem ako obchodny zastupca. Mam podpisane od zamestnavatela, ze auto mozem vyuzivat na sluzobne ucely a mozem auto parkovat na mieste vykonu prace, ktore je v inom meste ako sidlo firmy. V pracovnej zmluve mam uvedene aj miesto vykonu prace.

Moje otazky zneju:
1. kedze moj nadriadeny pracuje a sidli uplne v inom meste ako ja, tak je nemozne aby mi podpisoval cestovny prikaz. Ako sa to teda da poriesit, aby to bolo v poriadku. Pokial viem, tak cestovny prikaz zaujima inspektorat prace v pripade nehody. Cestujem po celom Slovensku a niekedy mam sluzobnu cestu ihned, ze sa neda planovat

2. musim mat knihu jazd v aute? alebo staci, ze si ju evidujem v pc? zaujima ma, ze co konkretne potrebuje policajt pri kontrole?
KEJKA
01.08.12,16:35
len k bodu 1
príkaz na cestu ti môže vypísať na celý mesiac, ved cesty sa plánujú, zhruba region je jasný, podľa mňa ide len o podpis - dokladovanie, že auto využívaš s vedomím zamestnávateľa.
viazo
01.08.12,20:29
Ahoj Kejka,

ako som pisal neviem planovat cesty velmi casto ani den dopredu. Kedze nemam nadriadeneho v tom istom meste ako sa da inak poriesit cestovny prikaz. V 50% pripadov si neviem naplanovat dalsi den. Nie to mesiac dopredu :-( Ako sa to da jednoduchsie poriesit v tomto pripade?