JustBreathe
01.08.12,12:47
Zdravím,

chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosť s rezervovaním ubytovania cez internet a následne s vyplatením zálohy?

Rozhodla som sa, že tento rok pôjdeme opäť do Chorvátska no ubytovanie si radšej vybavím cez internet, no nemám s tým skúsenosti, pretože mám aj obavy, že zašlem zálohu a ubytovanie nebude...


Má niekto pozitívne skúsenosti?
mattto
01.08.12,10:58
chceš sa ubytovať na priváte alebo v hoteli? Všade nájdeš podvodníkov, ale myslím, že by nemal byť problém. Kopec ľudí cestuje na vlastnú päsť a rovnako kopec ľudí si rezervuje ubytovanie samo cez net a rovnako aj platí rezerváciu. Osobne som nikdy nemal problém s rezerváciou ani platením za ubytovanie dopredu.
freddy87
01.08.12,11:05
Pozri si ubytovanie cez www.booking.com, väčšina hotelov sa platí až v deň príchodu na pobyt. Pri rezervácii sa iba overuje platobná karta, pokiaľ by ste sa rozhodli napr. pre zlé počasie zrušiť hotel, tak keď to spravíte včas, napr. 48 hodín vopred, tak nič neplatíte, keď by ste to nezrušili včas, alebo trebars neprišli, tak platíte poplatok len za jednu noc, samozrejme podmienky sú uvedené individuálne pri jednotlivých hoteloch.
Vopred by som zálohu neplatil, pretože nikdy nevieš, čo Vám do cesty príde, čo sa zmení a bolo by po peniazoch. Záloha len tak maximálne týždeň pred pobytom, skôr nie.
JustBreathe
01.08.12,11:22
matto, na priváte.
laurin
01.08.12,11:27
Vzdy platime vopred zalohu, ci uz som vybavoval privat cez maily priamo s ubytovatelom alebo cez miestnu cestovku.
AnikoAd
02.08.12,07:42
Ja som ešte tiež nemala problém so zálohou, ubytovanie na priváte .... raz mi prepadla, lebo sa nám v reale nepáčil apartman, bolo to šikovne nafotené a dostali sme iný , ako mali fotky na www.stranke (http://www.stranke)...