dogicka
01.08.12,13:24
Ahojte, dostala sa mi do rúk publikácia od Verlag Dashofer "Praktický sprievodca daňami". Na prvý pohľad vyzerá celkom dobre spracovaná. Keďže však nie je lacná a bude treba platiť aj aktualizácie, chcela by som sa spýtať, či niekto nemáte skúsenosť s touto publikáciou, prípadne aj s inou od rovnakého vydavateľstva. Prosím vás, napíšte či ste spokojní alebo nie, a prečo.
Ďakujem :)
VRUBE02
01.08.12,12:03
Len tie najlepšie, prehľadné a jasné, pravda dosť drahé.
tictac7
01.08.12,12:33
tak ako bolo písané už v téme niekoľko rokov predtým - mala som - ďakujem. Drahé. Neviem - ak som niečo založila, už som si to neprečítala, keď som prečítala, už som nezaložila.... A veľmi ale fakt že veľmi neaktuálne. A ešte tých opráv (tlačové chyby), stále niečo vymieňať máš nie len z dôvodu aktualizácie, ale aj z dôvodu opráv tlačových chýb.... Tony papiera, s ktorými nevieš čo máš robiť....
....ak si publikácie a usmernenia odkladáš, aby si sa v prípade kontroly o 5 rokov mohla "vyhádať", tak tu si ťažko niečo odložíš - lebo keď to vyberieš, nemáš to kam založiť a nevieš, kedy to bolo platné.....
Katarína Cigánová
01.08.12,13:48
tak ako bolo písané už v téme niekoľko rokov predtým - mala som - ďakujem. Drahé. Neviem - ak som niečo založila, už som si to neprečítala, keď som prečítala, už som nezaložila.... A veľmi ale fakt že veľmi neaktuálne. A ešte tých opráv (tlačové chyby), stále niečo vymieňať máš nie len z dôvodu aktualizácie, ale aj z dôvodu opráv tlačových chýb.... Tony papiera, s ktorými nevieš čo máš robiť....
....ak si publikácie a usmernenia odkladáš, aby si sa v prípade kontroly o 5 rokov mohla "vyhádať", tak tu si ťažko niečo odložíš - lebo keď to vyberieš, nemáš to kam založiť a nevieš, kedy to bolo platné.....
Naprosto súhlasím s vyššie uvedným.
VD sú všeobecne velmi drahí vo všetkom , navyše tie ich "automatické " aktualizácie , natlačia ti aj to , čo si neobjednáš . OD nich preč , lebo sa ich nezbavíš , sú ako pijavice ..
Ja odoberám zákony - tak ako vyjdu v zbierke - + k nim aktualizácie , tieto si odkladám pre prípadnú kontrolu , aby som vedela aj o 5 rokov , ako to bolo ...
K tomu ak chceš výklady , resp. komentáre odborníkov - mám dobré skúsenosti s Poradca podnikatela - je to niekolko poblikácii v roku - zvládnutelné aj finančne, aj papierovo a čo je najdôležitejšie - vieš si pozriet v prípade potreby staršie veci .
Inak aj tak v prípade kontrol sa možeš opriet výlučne o zákon , názory odborníkov sú iba akýmsi ulahčením náhladu na problém .
srska
01.08.12,14:22
VD-ďakujem, neprosím (ako niekto napísal: drahé pijavice)
toto kupujem v elite každý január (https://www.pantarhei.sk/knihy/neuveden/danovy-sprievodca-2012-s-komentarom) , zbytok je na nete (rôzne stránky vrátane porady), špécie - priateľ(ka) na telefón
dogicka
02.08.12,06:26
Ďakujem pekne za všetky skúsenosti a rady, prajem pekný deň
merika4
05.08.12,18:05
Ja som s nimi mala tiež zlú skúsenosť.
lubko6394
18.12.12,09:14
A ja mám zase novú skúsenosť. Urgovali včera telefonicky zaplatenie faktúry ktorú si na nás vystavili 26.11.2012 a ešte tam truľovia dali meno účtovníčky, ktorá u nás 10 rokov nie je. Dnes mi ju poslali majlom : "Dobrý den,

na základe telefonického dohovoru Vám v prílohe posielame daňový doklad 12025792 vo formáte PDF.

S pozdravom
Nikola Bohuslavova
Verlag Dashofer
Železničiarska 13
814 99 Bratislava "


Adresu, ktorú sme medzičasom zmenili si opravili. Celkom chceli aby sme im zaplatili 181,30 Eura s daňou. Túúúúúúúúúúdle !
Takže systém Odpovedať odosielateľovi a text :
"Strčte si ho do prdele a neotravujte.
S pozdravom

Práci česť a podvodom stop. "
Economic
27.12.12,18:38
VD sú priveľmi drahí a samotné tie publikácie nie sú až také úžasné. Mala som tú česť sa s nimi ešte dávnejšie zoznámiť, i keď som ich nekupovala ja osobne. A naozaj platí, že podáš im prst, budú chcieť celú ruku, ďalšími aktualizáciami si ťa opäť lapnú a ty človeče iba plať a plať...
Gabi03
18.08.14,09:34
prosím Vás, máte niekto skúsenosti s videoseminármi od Verlag Dashofer?
Dav
18.08.14,10:44
prosím Vás, máte niekto skúsenosti s videoseminármi od Verlag Dashofer?
S videoseminármi konkrétne nie, ale Verlag je drahý a nie vždy správny. Prezentujú sa dosť, ehm, vtieravo. Najlepšie je nájsť si čas a ísť na živé školenie v okolí.
Braňo
18.08.14,10:48
na tých publikáciach vpredu drobným písmom v predslove je napísané, že negarantujú správnosť článkov a že je to názor autora.