ecc
01.08.12,23:29
Pred par dnami mi bola dorucena ziadost o odstranenie prispevkov zaslanymi uzivatelmi na blogu, ktory prevadzkujem. Som toho nazoru, ze som sice spravca blogu, ale za prispevky zodpovedaju uzivatelia. Niekedy na jar som vsak cital o rozhodnuti Najvyssieho ci Ustavneho sudu, ktory rozhodol v prospech stazovatela a uznal prevadzkovatela vinnym. Neviem vsak o co tam presne islo.

Ziadatel sa odkazuje na Ustavu SR, konkretne na clanok 19, ktory znie:
(1) Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena.
(2) Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zasahovaním do súkromného a rodinného života.
(3) Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zhromažďovaním, zverejňovaním alebo iným zneužívaním údajov o svojej osobe.

Nie som pravnik a zakon nie je v ziadnom pripade moj obor, ale pride mi to skor tak, ze Ustava je urcena na prava jednotlivca, nie na firmu (sro).

Vie niekto poradit, ako sa zachovat v tomto pripade, pretoze rovnako ako maju moznost uzivatelia sa zapojit do diskusie v blogu, tak ma moznost zapojit sa aj firma do obhajoby a tvrdenia, ktore sa im nepozdavaju mozu vyargumentovat.

Dakujem za rady
Dáša_
02.08.12,06:51