mati23
02.08.12,08:29
Aké odvody sa platia z tohto príspevku - úrad práce nám vracia odvody zamestnanca, ktoré mu následne vyplácame. Patrí tento príspevok do zdaniteľnej mzdy?
macusita
31.08.12,08:19
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať:
Príspevok zodpovedajúci sume preddavku na poistné na zdravotné poistenie a poistného na sociálne poistenie platené zamestnancom je pripočítateľnou položkou ku mzde zamestnanca, po odpočítaní povinných odvodov do poistných fondov platených zamestnancom z tejto mzdy.
1. Ako to mám urobiť vo mzde, aby to bolo správne ( v programe MRP)?

ďakujem
anithocka
02.03.13,16:19
viete mi poradiť ako dostať do výplatnej pásky vrátenie tohto príspevu??
veronikasad
02.03.13,16:21
viete mi poradiť ako dostať do výplatnej pásky vrátenie tohto príspevu??
V akom mzdovom SW ?
anithocka
02.03.13,16:56
MRP win...v podstate je to jedno aký soft ja by som potrebovala postup...najprv som to chcela dať mínusom ako príplatky pred zdanením ale tak mi soft na to nereaguje vôbec
Danuulienka
02.03.13,17:10
do výplatnej pásky to dávam napr. hrubá mzda 370 eur a z toho odvody vzniknú 49,58 eur, týchto 49,58 dávam ako sumu bez poistného a tým pádom mi z týchto odvodov nejde príjem do odvodov, ale mi ho zdaní
anithocka
02.03.13,17:38
ja potrebujem ÚPSVaR vrátiť refundáciu za 5 mesiacov, plat 360 € mesačne....refundácia zamestnancovej časti bola mesačne cca 47 euro...veď súčet všetkých mi ani nedá výšku platu
Maria63
02.03.13,17:47
Neviem či som pochopila správne predchádzajúce reakcie ale z príspevku podľa §50a sa platí zdravotné poistenie a preddavok na daň zo závislej činnosti. Ja to robím po konzultáciach na ZP a SP takto: zmluva platná napr. od decembra 2012 urobím ako obyčajne. Výplata za január 2013 vypočítam všetky zložky a pridám odvody, ktoré som zrazila v decembri na ZP a SP - používam OLYMP a tam je na to špeciálny kód 990 a v číselníku je pri ňom, že sa z tejto sumy platí ZP a preddavok na daň.
anithocka
02.03.13,18:52
áno platí sa z toho ZP a dańo zo závislej činnosti...ja to zase robím tak, že každý mesiac si zadám dochádzku, vypočítam si mzdu ale s tým, že hrubá mzda pre ZP a daň sa mi navýši o refundáciu...ja by som ale potrebovala vrátiť...zamestnanec dal výpoveď....zamestnávateľ sa rozhodol, že pracovné miesto už nechce preobsadiť a preto musí celú refundáciu vrátiť....logicky mi vychádza, že aj zamestnanec musí vrátiť svoju časť, ktorú som mu vlastne vracala cez výplatnú pásku...ako to mám zadať do výplatnej pásky?
Andyke
02.03.13,19:11
Máte právny nárok vyžiadať od zamestnanca ten príspevok za 6 mesiacov ? ...
Ja o tom teda pochybujem.
anithocka
02.03.13,20:10
prečo by mal zamestnávateľ vracať celú čiastku refundácie? veď sa bude vraciať aj časť zamestnávateľa..
Andyke
02.03.13,20:22
Ale máte možnosť prijať druhého a Vy už nechcete .
Môže za to bývalý zamestnanec? Čo s tým on má ? Zmluvu či dohodu porušil ZĽ.
anithocka
02.03.13,21:26
oki pochopila som :)) ďakujem takto som nad tým neuvažovala....dohodu porušil zamestnávateľ takže jemu sa potom vypočíta mzdy bez toho aby vrátil refundáciu...ďakujem za radu :)