franziska
17.02.06,20:11
chcem sa niekoho z vas spytat ci mi vie poradit, ak chcem mat obchod s dekorativnymi predmetmi /zivnost mam/ mozem tieto zhotovovat aj priamo v mojom obchode alebo musim zase raz prekonat nejaku tu nasu slovensku byrokraciu? Jednalo by sa o sadrove odliatky, ktore by som rucne malovala. Potrebujem niekoho suhlas? dakujem
kukučka
17.02.06,19:23
Počula som o jednom obchode kde predavačka tkala na krosnách a u nás jedna zase vyšíva na šijacom stroji, ale neviem či treba mať na to papier, nie som obchodník. Zrejme to majú v živnosti.
anto
17.02.06,19:24
Samozrejme, je to vítané, pretože zákazník sa má možnosť pozerať na ručnú prácu. Nie je to žiadným predpisom limitované, iba ak by tam vznikal hluk, prach a podobne, je potrebné mať súhlas hygienikov. Pre každý prípad by som im to oznámil, aby neboli problémy.
josefj
17.02.06,19:32
je potrebne mat v ZL aj výroba, predaj a sprostredkovanie.....a trebarz aj dalsie
franziska
21.02.06,07:20
dakujem za radu
renča1
21.02.06,07:30
je potrebne mat v ZL aj výroba, predaj a sprostredkovanie.....a trebarz aj dalsie

ty podnikáš na základe ZL... V ZL musíš mať uvedené činnosti v ktorých budeš podnikať, tak áno.