Nina Velecka
02.08.12,13:38
zlezaradilMoze matka odmietnut test DNA na urcenie otcovstva na navrh domneleho otca, s ktorym nebola zosobasena ani nikdy nezila v spolocnej domacnosti.
misoft
02.08.12,11:39
Ona môže, ale súd nariadi a basta. Inak: ak to nariadi súd a ona odmietne - marenie výkonu úradného rozhodnutia.
veronikasad
02.08.12,12:33
Ona môže, ale súd nariadi a basta. Inak: ak to nariadi súd a ona odmietne - marenie výkonu úradného rozhodnutia.
Nepozeráš extrémne prípady večer na JOJ-ke? Tam mohla,aj odmietla ...

http://www.joj.sk/extremne-priprady/extremne-pripady-archiv/2012-07-25-extremne-pripady.html
veronikasad
02.08.12,12:33
zlezaradilMoze matka odmietnut test DNA na urcenie otcovstva na navrh domneleho otca, s ktorym nebola zosobasena ani nikdy nezila v spolocnej domacnosti.
Dôvod ? Je to jej dieťa ?
buchač
02.08.12,12:35
zlezaradilMoze matka odmietnut test DNA na urcenie otcovstva na navrh domneleho otca, s ktorym nebola zosobasena ani nikdy nezila v spolocnej domacnosti.

Ona môže, ale súd nariadi a basta. Inak: ak to nariadi súd a ona odmietne - marenie výkonu úradného rozhodnutia.

Otázka :

Môže matka domnelého otca pohnať na súd o určenie výživného ???

Odpoveď :

Môže , dokonca musí .....šak niekto je predsa otec , tak nech ten niekto platí ........trebárs , aj keby dotyčnej eržiku len z rýchlika videl ...

Súd nariadi a basta ....." otec " si aj mašľu môže šmariť....
Tweety
02.08.12,12:37
Otázka :

Môže matka domnelého otca pohnať na súd o určenie výživného ???

Odpoveď :

Môže , dokonca musí .....šak niekto je predsa otec , tak nech ten niekto platí ........trebárs , aj keby dotyčnej eržiku len z rýchlika videl ...

Súd nariadi a basta ....." otec " si aj mašľu môže šmariť....
Šak keď je domnelý, môže byť aj skutočným, či vari nebol pri tom? Ak má v tom prsty, či vari nie čo iné:---, tak ak mu otcovstvo súd prišije, nech platí.
Oliwa
02.08.12,12:40
Dôvod ? Je to jej dieťa ?
Ak je matka, tak je to jej dieťa. Len otec si zrejme nie je istý, či ním je... a zrejme preto ona odmieta tie testy... aj za cenu straty výživného...
veronikasad
02.08.12,12:41
Teraz som ale celkom nepochopila otázku zadávatelky - či otec chce byť otcom, alebo ona nechce byť matkou. Lebo ten prípad na JOJ-ke bol o niečom inom.
misoft
02.08.12,12:44
Ak je matka, tak je to jej dieťa. Len otec si zrejme nie je istý, či ním je... a zrejme preto ona odmieta tie testy... aj za cenu straty výživného...
Z jej strany - vychcanosť - nech platí, kto platí, hlavne, že platí!
Z jeho strany - prečo mám platiť, ak som si nie istý, že je moje? Nech platí skutočný otec. Má predsa právo vedieť pravdu, nie?
ivka70
02.08.12,12:47
A nemoze to byt aj tak, ze otec chce byt otcom, ale matka mu to pravo upiera, tak otec chce ziadat o testy DNA?
buchač
02.08.12,12:49
Šak keď je domnelý, môže byť aj skutočným, či vari nebol pri tom? Ak má v tom prsty, či vari nie čo iné:---, tak ak mu otcovstvo súd prišije, nech platí.
Veľa prípadov skončilo tak , že z domnelého sa vykľul iný inotaj ...
Domnelý mohol mať nie iba prsty v skutočnej - reálnej eržike , ale aj to iné .....
Len výsledok mohol byť/ bol iný ....domnelý sa domnieval , že nie je skutočný a inotaj sa ani nedomnieval , že by mal znášať následky iných domnienok ...

Ak je matka, tak je to jej dieťa. Len otec si zrejme nie je istý, či ním je... a zrejme preto ona odmieta tie testy... aj za cenu straty výživného...
Matka je vždy istá ....aj zákon tak vraví ....

Domnelyý sa nedomnieva , na čistom chce byť ......len debil by platil za druhého výživné ...
Tweety
02.08.12,12:51
Veľa prípadov skončilo tak , že z domnelého sa vykľul iný inotaj ...
Domnelý mohol mať nie iba prsty v skutočnej - reálnej eržike , ale aj to iné .....
Len výsledok mohol byť/ bol iný ....domnelý sa domnieval , že nie je skutočný a inotaj sa ani nedomnieval , že by mal znášať následky iných domnienok ...

Matka je vždy istá ....aj zákon tak vraví ....

Domnelyý sa nedomnieva , na čistom chce byť ......len debil by platil za druhého výživné ...
Juraj, to áno, len debil by platil, ale vieš ty koľko otcov vychováva cudzie dieťa?
buchač
02.08.12,12:53
Juraj, to áno, len debil by platil, ale vieš ty koľko otcov vychováva cudzie dieťa?
...hm .....ktož vie ???

Lenže to je už iná téma.........pre mňa nezaujímavá ......;)
misoft
02.08.12,13:01
Aj to je možné!
GabiZ
03.08.12,10:28
zlezaradilMoze matka odmietnut test DNA na urcenie otcovstva na navrh domneleho otca, s ktorym nebola zosobasena ani nikdy nezila v spolocnej domacnosti.

Ak podá otec návrh na určenie otcovstva, súd v prvom rade skúma otcovstvo za základe domnienok otcovstva podľa zákona o rodine. T.j. podľa § 94 ods. 1): Ak nedošlo k určeniu otcovstva súhlasným vyhlásením rodičov, môže dieťa, matka alebo muž, ktorý tvrdí, že je otcom, navrhnúť, aby otcovstvo určil súd. Pokiaľ v priebehu konania o určenie otcovstva nedôjde k súhlasnému vyhláseniu rodičov, alebo osvojeniu, môže byť súdom určené vykonanie testov. Dostavenie sa k znalcovi, podrobenie sa lekárskemu vyšetreniu alebo krvnej skúške možno na účastníkoch konania alebo aj iných osobách vynútiť (§ 27 ods. 3 OSP), v súvislosti s § 52 a 53 OSP.
Nina Velecka
07.08.12,13:43
Odpovede vid misoft resp. ivka70 su fakt "na urovni" - jeden vacsi iqac jak druhy. mohli by ste ist radit radsej na hlavnu stanicu tym ktorym usiel vlak:eek:
buchač
07.08.12,14:51
zlezaradilMoze matka odmietnut test DNA na urcenie otcovstva na navrh domneleho otca, s ktorym nebola zosobasena ani nikdy nezila v spolocnej domacnosti.

A nemoze to byt aj tak, ze otec chce byt otcom, ale matka mu to pravo upiera, tak otec chce ziadat o testy DNA?

Odpovede vid misoft resp. ivka70 su fakt "na urovni" - jeden vacsi iqac jak druhy. mohli by ste ist radit radsej na hlavnu stanicu tym ktorym usiel vlak:eek:
...hm , ja som síce nebol titulovaný tým iqačom....

LENŽE

KTO je ten DOMNELÝ apa ???

...že koľko párov , nepárov , náhodných známostí počalo...a všetky nemuseli žiť v tej jednej domácnosti ...o sobášnom liste ani nevravím.....

...že aká otázka , taká aj odpoveď ???...............
...a radšej nejdem ani do podrobností , lebo ma napadá hriešna myšlienka - otázka .........povedzme , že nejaký grupák bol ...???


....kúúúúa , ale teraz budem neužitočný pikaču .....:rolleyes:
misoft
07.08.12,15:35
Odpovede vid misoft resp. ivka70 su fakt "na urovni" - jeden vacsi iqac jak druhy. mohli by ste ist radit radsej na hlavnu stanicu tym ktorym usiel vlak
No dievča - teraz si sa prejavila ako "správny" iqač - s hodnotou pod 50.
Buchy to naznačil jasne - aká otázka - taká odpoveď, aké argumenty - také reakcie!
To buchač -
http://www.dltk-kids.com/pokemon/adoptions/pikachu.gif
a ja možno
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQAaq42NrHq_Hd4aYktt8FaAc9nNjAek b7YyEJFGzOzrwyNPkg6RQ