andulla
02.08.12,14:46
Chcem vediet ci moj zamestnavatel kona pravne. kedze si cez leto otovril detske kurzy v cudzom jazyku a ucitelia su ucitelia v jazykovke ktory nemaju kvalifikaciu ucit deti ani nestuduju tento odbor. Velmi ma to zaujima dakujem. za akukolvek odpoved.
ivka70
02.08.12,13:21
A myslis si, ze vsetci veduci vo vsetkych letnych detskych taboroch maju kvalifikaciu na ucenie deti?
ivka70
02.08.12,13:22
nekvalifikovani zamestnanci
tictac7
02.08.12,14:39
...veď sa nejedná o akreditovaný kurz...

...aj ja mám v živnosti mimoškolskú vzdelávaciu činnosť a keď budem viesť kurz jadrovej fyziky (o ktorej nemám ani poňatia), tak môžem...
brontosaurus
02.08.12,17:45
V otázke mi chýba viac podrobností, bez ktorých sa nie je možné presne vyjadriť.
Ale ak som to dobre pochopil, tak asi pracujete v nejakej jazykovej škole pre dospelých a váš riaditeľ či majiteľ sa rozhodol počas leta organizovať detské jazykové kurzy.
Podľa môjho názoru v tom nie je žiaden problém. Za deti sú zodpovedný vždy a stále rodičia. Rodičia si pri výbere aktivít ich detí zisťujú kto ich poskytuje, aké má skúsenosti s prácou s deťmi, aké má referencie a pod. a podľa toho sa potom rozhoduje.
Pokiaľ sa nejedná o nejaké akreditované kurzy, kde sú kladené požiadavky aj na lektorov, tak takéto kurzy či aktivity môže viesť v podstate ktokoľvek.
Ak má daný učiteľ, ktorý vzdeláva dospelých ľudí, dobrý vzťah k deťom, vie ich zaujať, prispôsobiť aktivity vekovým zvláštnostiam detí, tak v čom je potom problém?

Skúste prosím uviesť aký sú to učitelia, čo učia, aké majú vzdelanie, prax a potom sa bude dať ďalej riešiť v čom je vlastne problém.
andulla
03.08.12,09:11
brontosaurus dakujem za normalnu odpoved ... v uk je to napriklad tak ze ked chce niekto viest skupinu deti strazit ich atd musi mat nejake minimalne pedagogicke vzdelanie staci aj kurz ... zaujimalo ma to hlavne z hladiska matky a je smutne ze vlastne hocikto bez pedagogickeho vzdelanie ma na starost neplnolete deti, co ked sa nieco stane? vybehne na cestu. Nechapem ako je rodic zodpovedny za dieta ked je v praci pocas dna , zodpovednost prebera predsa za neho skola alebo miesto kde sa zdrziava. Trosku som prekvapena ze kazdy si len oprasi ruky ... Ale aspon viem ako to tu funguje. V kazdom pripade ked ja svoje deti budem davat do letnych taborov velmi zvazim svoj vyber aj ked samozrejme verim ze su ludia stvoreny na pracu s detmi bez vzdelania ale nejaky zodpovedny veduci by tam vzdy mal byt pritomny. ;)
andulla
03.08.12,09:12
ucitelia su studenti na vysokych skolach aj nezamestnani ktory si privyrabaju atd. myslim ze nikto tam nema pedagogicke vzdelanie
andulla
03.08.12,09:14
neda mi neodpovedat. v prvom rade neviem ze by sme si potykali ale v ramci fora ok prehltnem to ale len tak pre pripad ze nabuduce chcete opovedat na otazku skuste neklast dalsiu otazku ale jasnu odpoved ... majte sa
andulla
03.08.12,09:15
ako viete ze sa nejedna o akreditovany kurz?
ivka70
03.08.12,19:20
V ramci odpovedi na fore tykam vsetkym a vseobecne, je to zauzivane pravidlo anonymnych for a nikoho sa tym nesnazim urazat. A odpoved formou otazky bola polozena preto, ze by si sa mohla zamysliet a prist na odpoved aj sama. :o)