lipanek
02.08.12,19:20
Zdravim, mam zmluvu s odberatelom na dodavku IT sluzieb, ktore som uz dodal. V zmluve mam ze mi ma zaplatit az ked dodam sluzby. Dohodli sme sa vsak ze na zaciatku mi vyplati na ruku 30%, co sa aj stalo. Ako mam teraz po skonceni sluzby fakturovat? Poradite postup?
Tweety
02.08.12,18:58
Zdravim, mam zmluvu s odberatelom na dodavku IT sluzieb, ktore som uz dodal. V zmluve mam ze mi ma zaplatit az ked dodam sluzby. Dohodli sme sa vsak ze na zaciatku mi vyplati na ruku 30%, co sa aj stalo. Ako mam teraz po skonceni sluzby fakturovat? Poradite postup?
Ty môžeš fakturovať naraz celú sumu. Na tom, že on bude platiť v splátkach nezáleí. Ak si platiteľom dph, máš povinnosť do 15 dní od dodania vystaviť faktúru.
Mila123
02.08.12,19:08
od prijatia preddavku.....
KEJKA
02.08.12,19:20
vyfakturuj celú sumu.....´ 600
pod to dáš záloha....... - 200
k úhrade..................... 400
=====================
ak si platiteľ DPH, tak je to zložitejšie.
lipanek
02.08.12,19:49
Super, ďakujem všetkým. Platiteľ DPH nie som, o to by to malo byť jednoduchšie :-). A na tu zalohu čo vyplatil na ruku vopred, je potrebne vystaviť nejaky doklad (prijmový pokladničný) alebo niečo také? A má ten doklad podpísať aj odberateľ?
KEJKA
02.08.12,20:53
samozrejme, inak by si si nemal faktúru vyrovnanú. Príjmový môžeš podpísať sám, lebo priznávaš príjem a na faktúre je táto informácia tiež uvedená.
lipanek
04.08.12,15:15
samozrejme, inak by si si nemal faktúru vyrovnanú. Príjmový môžeš podpísať sám, lebo priznávaš príjem a na faktúre je táto informácia tiež uvedená.
Dakujem.
A) Ked si vystavim prijmovy pokladnicny doklad, do faktury staci napisat "zaloha = -200eur" alebo treba napisat specifickejsie?
B) A nevadi ze v zmluve je napisane ze platba celej sumy sa uskutocni az po po dodani sluzby? Ako som uz napisal, tu platbu vopred mi vyplatil na ruku, lebo tak to vyplynulo zo situacie a zmluva uz bola podpisana. Zmluvu uz menit nebudeme, takze len to chcem spravne uctovne osetrit.
PS: Da sa niekde na internete stiahnut formular prijmoveho pokladnicneho dokladu pre neplatcu dph, alebo mozte ho niekto tu prilozit? Neoplati sa mi kupovat cely balik.
KEJKA
04.08.12,16:55
A.stačí, ved tam bude aj obchodné meno odberateľa
B. nevadí
PS. www.rksoft.sk (http://www.rksoft.sk)
formedik-formuláre /sú editovateľné/
prípadne si vyrob tlačivo v exceli podľa nejakého vzoru.
Môže byť aj pre platiteľov DPH, tú kolonku proste škrtneš, nevyplníš, ked si neplatiteľ.
lipanek
04.08.12,20:23
A.stačí, ved tam bude aj obchodné meno odberateľa
B. nevadí
PS. www.rksoft.sk (http://www.rksoft.sk)
formedik-formuláre /sú editovateľné/
prípadne si vyrob tlačivo v exceli podľa nejakého vzoru.
Môže byť aj pre platiteľov DPH, tú kolonku proste škrtneš, nevyplníš, ked si neplatiteľ.

Dakujem!