hudak59
03.08.12,10:40
Potrebovala by som poradiť obchodujeme s firmou Metro,keď nám uhrádzajú faktúry,tak si sťahujú odmenu teraz neviem že či tú odmenu mám zdaniť lebo oni mi píšu : DPH prenesená na príjemcu podľa článku 96 nar.2006/112EG(Reverse Charge)
JAJA11
03.08.12,10:01
nevyužívajú oni paragraf 25 ods (6) Základ dane a daň sa nemusí opraviť, ak platiteľ zníži cenu tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti voči inému platiteľovi za predpokladu, že na takom postupe sa obidve strany písomne dohodli - nemáte takéto niečo v zmluve s nimi?
hudak59
03.08.12,11:24
Je to firma MIAG so sídlom vo Švajčiarsku a ona uhrádza naše faktúry za Metro a z tých faktúr má 0,80% odmenu a teraz neviem či ju mám dodaniť.
JAJA11
03.08.12,11:57
Je to firma MIAG so sídlom vo Švajčiarsku a ona uhrádza naše faktúry za Metro a z tých faktúr má 0,80% odmenu a teraz neviem či ju mám dodaniť.

nemáto byť článok 196?

Článok 196
DPH platí každá zdaniteľná osoba alebo nezdaniteľná právnická osoba,
ktorá je identifikovaná pre DPH, ktorej sa poskytujú služby uvedené
v článku 44, ak služby poskytuje zdaniteľná osoba, ktorá nie je usadená
na území členského štátu.

Článok 44
Miestom poskytovania služieb zdaniteľnej osobe, ktorá koná ako taká,
je miesto, kde má táto osoba zriadené sídlo svojej ekonomickej činnosti.
Ak sa však tieto služby poskytujú stálej prevádzkarni zdaniteľnej osoby
umiestnenej na inom mieste, ako je miesto, kde má táto osoba zriadené
sídlo svojej ekonomickej činnosti, miestom poskytovania týchto služieb
je miesto, kde sa nachádza táto stála prevádzkareň. Ak takéto sídlo
ekonomickej činnosti alebo stála prevádzkareň neexistuje, miestom
poskytovania služieb je miesto, kde má zdaniteľná osoba, ktorá uvedené
služby prijíma, trvalé bydlisko alebo kde sa obvykle zdržiava.

to je niečo ako náš paragraf 15, prenesenie dane.... potom to vychádza tak, že máte urobiť samozdanenie tejto odmeny... ale nemám s tým skúsenosť, možno by sa mali ozvať ďalší, ktorí to robia...
hudak59
06.08.12,12:18
Nikto mi nevie pomôcť v tom?
JAJA11
06.08.12,12:23
Nikto mi nevie pomôcť v tom?

ale vy máte aký doklad od tej švajčiarskej firmy?
Podľa mňa by ste mali mať doklad od tej švajčiarskej firmy, aby ste mali doklad, že majú pridelený VAT a podľa toho by ste mali vedieť či máte dodaňovať alebo nie
hudak59
13.08.12,11:07
Oni to robia vzájomným zápočtom.
JAJA11
13.08.12,13:17
Oni to robia vzájomným zápočtom.

a vy ako zúčtovávate ten neuhradený zvyšok? vám predsa ostane čiastočne neuhradená faktúra, ak tomu dobre rozumiem...:o
hudak59
14.08.12,12:08
Faktúru zaučtujem celú a mínusom zaučtujem odmenu.
JAJA11
14.08.12,13:26
Faktúru zaučtujem celú a mínusom zaučtujem odmenu.

Na základe akého dokladu zaúčtujete tú odmenu? Kto vyčísli a akým spôsobom výšku tej odmeny? :o
hudak59
15.08.12,09:19
Z našich faktúr si odrátajú tých 0,08 % a berú to ako odmenu. Neviem či to nebude poplatok a oni to uvádzajú ako odmenu.
JAJA11
15.08.12,09:27
ale na základe čoho si odpočítajú tých 0,08% ? nemôžu si len tak zaplatiť o 0,08 % menej a neurobiť k tomu nejaký doklad... to by bolo účtovanie bez dokladov, čo podľa mňa nemôže byť.... buď musí byť nejaká zmluva, vystavený doklad.... inak naozaj nemôžete vedieť čo s tým ďalej....
lucia13
24.03.14,12:53
Prosím Vás dávate túto odmenu do kontrolného výkazu so švajčiarskym IČ DPH?